یکشنبه, ۱۰ مرداد ,۱۴۰۰

آشنای کامل با آبشار ساترلاند کشور نیوزلند

آشنای کامل با آبشار ساترلاند کشور نیوزلند

یک آبشار بسیار زیبا و جذاب در کشور نیوزلند می باشد. امروز به معرفی این مکان زیبا برای شما عزیزان می پردازیم.آبشار ساترلاند بدون شک معروفترین آبشار کشور نیوزلند است که در جنوب ناحیه “میلفورد” واقع شده است و سالانه گردشگران زیادی را به این محل جذب می‌کند.

 

آبشار ساترلاند کجاست؟

آبشار ساترلاند (Sutherland Falls) در نزدیکی فیورد زیبا از میلفورد ساند یکی از محبوب ترین مقاصد سفر در نیوزیلند واقع شده است. آبشار ساترلاند اولین بار توسط یک اسکاتلندی مهاجم، دونالد ساترلند، در سال ۱۸۸۰ کشف شد. وی ابتدا ادعا میکرد که ارتفاع این آبشار ۱۰۰۰ متر می باشد که با بررسی های بعدی مشخص شد که ارتفاع کلی ریزشگاه آبشار ساترلاند ۵۸۱ متر است.

 

آبشار ساترلاند یکی از بزرگترین آبشار ها در جهان به شمار می رود. آبشار ساترلاند از سه آبشار تشکیل شده که به دریاچه یخبندان در پارک ملی فیورلند خواهد ریخت. درحالی ‌که تورهای هوایی امکان مشاهده آبشار از فاصله دور را فراهم می‌کنند، بنابراین بازدیدکنندگان علاقه‌مند می‌توانند با صرف زمان و پیمودن مسیر مشهور میلفورد با پای پیاده به این آبشار زیبا برسد.

 

بهترین مسیر برای دیدن آبشار ساترلاند، شکاف میلفورد نام دارد که پس از یک کوهپیمایی سه مایلی قابل دسترسی است. گفتنی است از این منطقه تا پایین‌ترین سطح آبشار که همان بستر دریاچه آن است، ۴۵ دقیقه فاصله زمانی وجود دارد.

 

نکته جالب در مورد این آبشار این است که عرض آن نه خیلی کم و نه خیلی زیاد است. گردشگرانی که از این آبشار دیدن کردند می‌گویند صدای برخورد آب با سطح دریاچه زیر آبشار بسیار زیاد و به نوعی کر کننده است.

آبشار ساترلاند

طبیعت بکر و خیره کننده این منطقه کوهستانی همچون زنجیره‌ای از کوه‌های درهم تنیده و پوشش سبز‌فام گیاهی، آبشار ساترلند را بیش از پیش جذاب کرده‌ و هر ساله گردشگران فراوانی از مناطق مختلف جهان با حضور در این منطقه تعطیلات رؤیایی را تجربه می‌کنند.

ساترلند فالز است آبشار در نزدیکی Milford صدا در نیوزیلند را جزیره جنوبی . در ۵۸۰ متر (۱۹۰۴ فوت) سقوط طولانی معتقد بودند به بلندترین آبشار در نیوزیلند .  Falls Terror ، در دره Poseidon ، ۷۵۰ متر است ، و آبشار Browne Falls 843 متر (۲۷۶۶ فوت) پایین یک کوه در Doubtful Sound قرار دارد ، و برخی را دید که قد بلندترین آن را دارند.

 

آب از دریاچه کوئیل در سه آبشار سقوط می کند : قسمت بالایی آن ۲۲۹ متر بلندی ، وسط ۲۴۸ متر و پایین آن ۱۰۳ متر ارتفاع دارد. سقوط عمودی ۵۸۰ متر بیش از ۴۸۰ متر فاصله افقی ایجاد می شود ، بنابراین میانگین درجه ریزش حدود ۵۶ درجه است.پایه آبشارهای اساترلند ۹۰ دقیقه پیاده روی (بازگشت) از پناهگاه عمومی کوینتین در مسیر میلفورد است .

 

تاریخچه

ساترلند فالز برای اولین بار توسط یک شهرک نشین اسکاتلندی، دونالد ساترلند، کشف شده در سال ۱۸۸۰٫ او در ابتدا ادعا می افتد بیش از ۱،۰۰۰ متر (۳۳۰۰ فوت) ارتفاع، که می توانست آنها را به بالاترین در جهان تا کنون ساخته شده است. بررسی های بعدی نشان داد که این ادعا به میزان قابل توجهی باد کرده است ، و تأیید شده است که آنها واقعاً ۵۸۰ متر (۱۹۰۰ فوت) قد دارند.

دریاچه کوئیل ، که منبع سقوطها را تشکیل می دهد ، برای کاشفانی که برای اولین بار از صخره بالا رفتند تا در سال ۱۸۹۰ پیدا شود ، نامگذاری شد.