یکشنبه, ۱۰ مرداد ,۱۴۰۰

مجموعه:غذای ایرانی

آموزش طرز تهیه نان کتو با مقدار دقیق مواد اولیه (به همراه تصویر)

آموزش طرز تهیه نان کتو با مقدار دقیق مواد اولیه

احتمالاً آرزوی روزهایی را دارید که بتوانید از یک تکه نان تست یا یک ساندویچ خوش طعم لذت ببرید.آموزش طرز تهیه نان کتو را در این مطلب مطالعه نماید.  خوشبختانه رفتن به این رژیم کم کربوهیدرات به این معنی نیست که باید نان را کاملاً کنار بگذارید! می توانید نان های متنوع و خوشمزه ای تهیه کنید که با مواد کتو دوستانه مانند آردهای مغز و کره بسته بندی شده اند. اگر خیلی عجله دارید ، حتی می توانید یک نان کتو تک وعده ۹۰ ثانیه ای را در مایکروویو خود میل کنید.

 

لوازم اولیه

آرد بادام کتو نان
۸ قاشق غذاخوری (۱۲۰ میلی لیتر) کره ذوب نشده بدون نمک
۱ ۳/۴ فنجان (۱۶۸ گرم) آرد بادام سفید
۲ قاشق چای خوری (۹ گرم) بکینگ پودر
۱/۲ قاشق چایخوری (۳ گرم) نمک
۶ تخم مرغ بزرگ ، دمای اتاق ، جدا شده است
نان کتو بدون تخم مرغ
۲ فنجان (۱۹۲ گرم) آرد بادام
۲ فنجان (۱۹۲ گرم) پروتئین آب پنیر پودر شده ایزوله کنید
۱ قاشق غذاخوری (۲۲ گرم) صمغ زانتان
۳ قاشق چای خوری (۱۴ گرم) بکینگ پودر

۱/۲ قاشق چایخوری (۳ گرم) نمک
۱ ⁄ ۴ فنجان (۵۹ میلی لیتر) کره ذوب شده
۱٫۲۵ فنجان (۳۰۰ میلی لیتر) آب گرم
نان مایکروویو کتو ۹۰ ثانیه ای
۱ عدد تخم مرغ بزرگ
۱ قاشق غذاخوری (۱۵ میلی لیتر) شیر
۱ قاشق غذاخوری (۱۵ میلی لیتر) روغن زیتون
۱ قاشق غذاخوری (۷ گرم) آرد نارگیل
۱ قاشق غذاخوری (۶ گرم) آرد بادام یا فندق
۱/۴ قاشق چای خوری (۱ گرم) بکینگ پودر

آموزش طرز تهیه نان کتو

مقدار اندکی نمک

روش ۱ آرد بادام کتو نان

۱- فر خود را با دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت (۱۷۷ درجه سانتیگراد) گرم کنید. قبل از شروع مخلوط کردن نان ، اجاق خود را با دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت (۱۷۷ درجه سانتیگراد) روشن کنید. پیش گرم شدن بیشتر اجاق ها حدود ۱۵ دقیقه طول می کشد. برخی از اجاق ها بوق می زنند تا به شما اطلاع دهند که کوره به چه دمای مورد نظر رسیده است.

آموزش طرز تهیه نان کتو

۲- قالب نان را ۹ در ۵ (۲۳ در ۱۳ سانتی متر) کره کره کنید. یک چوب کره خنک یا دمای اتاق برداشته و آن را روی داخل ظرف نان خود بمالید. در روش دیگر ، کره را برای چند ثانیه در مایکروویو نرم کنید ، سپس با استفاده از برس قنادی آن را روی ظرف خود صاف کنید.

 

اگر کره را در مایکروویو گرم کردید ، مراقب باشید کاملاً ذوب نشود. در غیر این صورت ، آن جدا می شود ، بنابراین در نهایت می توانید بیش از چربی آب داخل ظرف خود را پخش کنید.

آموزش طرز تهیه نان کتو

آموزش طرز تهیه نان کتو

۳- ظرف را با کاغذ روغنی بچینید. یک ورق کاغذ روغنی بردارید و آن را به درون ظرف فشار دهید. باید به اندازه ای طولانی باشد که کاغذ ۲ اینچ (۵٫۱ سانتی متر) از لبه های ظرف از دو طرف بیرون زده باشد.از کاغذ پوستی برای کمک به شما در بیرون کشیدن نان از ظرف به محض پخت استفاده خواهید کرد.

آموزش طرز تهیه نان کتو

آموزش طرز تهیه نان کتو

۴- سفیده و زرده را از ۶ تخم مرغ جدا کنید. تخمها را روی پیشخوان یا رومیزی خود بشکنید ، سپس آنها را با احتیاط داخل کاسه بریزید. زرده ها را با دست بیرون بیاورید و آنها را در یک کاسه جداگانه قرار دهید. از آنجا که تخم مرغ زیادی شکسته اید ، از ۳ کاسه استفاده کنید. بعد از بیرون آوردن زرده از تخم مرغ ، سفیده ها را در ظرف جداگانه ای از ظرف کار خود بریزید. به این ترتیب ، اگر به طور تصادفی زرده ای را بشکنید ، تمام سفیده ها را آلوده نمی کند.

 

تخم مرغ ها در هنگام سرد شدن راحت تر جدا می شوند ، بنابراین ابتدا تخم مرغ های خود را جدا کرده و سپس کنار بگذارید تا در حالی که سایر مواد خود را آماده می کنید کمی گرم شود.در حالت ایده آل ، تخم مرغ های شما باید قبل از مخلوط کردن با سایر مواد ، تقریباً در دمای اتاق باشند.

آموزش طرز تهیه نان کتو

آموزش طرز تهیه نان کتو

۵- آرد ، بکینگ پودر و نمک را با هم مخلوط کنید. ۱/۳ فنجان (۱۶۸ گرم) آرد بادام سفید ، ۲ قاشق چای خوری (۹ گرم) بکینگ پودر و ۱/۲ قاشق چایخوری (۳ گرم) نمک را در یک کاسه بزرگ مخلوط کنید. آنها را با چنگال یا ماسوره سیم با هم مخلوط کنید تا خوب ترکیب شوند.

 

استفاده از لیسک به شما اطمینان می دهد که مواد خشک به طور مساوی مخلوط و توزیع می شوند. بادام غنی از چربی های سالم کتو دوستانه است.آرد بادام یک جایگزین عالی برای آرد دارای کربوهیدرات و پایه دانه است. آن را بصورت آنلاین یا از فروشگاه غذاهای بهداشتی محلی خود تهیه کنید یا خودتان بسازید !

آموزش طرز تهیه نان کتو

آموزش طرز تهیه نان کتو

۶- زرده و کره را در مواد خشک مخلوط کنید. ۶ زرده تخم مرغ را با مواد خشک به همراه ۸ قاشق غذاخوری (۱۲۰ میلی لیتر) یا ۱ چوب کره کاملاً ذوب شده در کاسه بریزید. مواد را با چنگال یا لیسک سیم هم بزنید.

 

مراقب باشید که زرده تخم مرغ شکسته شود و به طور مساوی در سراسر مخلوط پخش شود! ممکن است به سوراخ شدن آنها با چنگال کمک کند.

آموزش طرز تهیه نان کتو

۷- سفیده ها را بزنید تا به قله های نرم تبدیل شوند. در یک کاسه جداگانه مخلوط کردن ، سفیده ها را با همزن برقی با سرعت متوسط ​​تا زیاد بزنید. سفیده ها باید سفید و کف آلود به نظر برسند ، و هنگامی که کوبنده را از مخلوط تخم مرغ بیرون می آورید باید قله هایی خمیده به وجود آورند. سفیده شما اگر از دمای اتاق سردتر باشد یا اثری از زرده باقی بگذارید ممکن است به درستی مخلوط نشود.

آموزش طرز تهیه نان کتو

آموزش طرز تهیه نان کتو

۸- سفیده را به تدریج داخل مخلوط آرد بریزید. حدود ۱/۳ سفیده تخم مرغ را گرفته و به آرامی آنها را درون مایه مخلوط کنید. سپس ، بقیه سفیده ها را با دقت بریزید. برای جمع شدن در سفیدها ، آنها را از بالای خمیر بیرون بیاورید ، سپس با کفگیر از طریق آنها برش دهید ، به اندازه کافی عمیق بروید تا کف کاسه را لمس کنید.

 

خمیر را از پایین کاسه به بالا خراشیده و روی قسمت بالایی آن را تا کنید. کاسه را ۹۰ درجه بچرخانید و عمل جمع شدن را تکرار کنید. این کار را ۱-۲ بار دیگر انجام دهید تا سفیده در خمیر قرار گیرد. برای سبک و نرم بودن خمیر ، تخم مرغ را کاملاً بهم نزنید. اگر خمیرتان کمی لکه دار به نظر برسد اشکالی ندارد.

آموزش طرز تهیه نان کتو

۹-مایه را درون ظرف ریخته و آن را به مدت ۲۵-۳۰ دقیقه بپزید. خمیر خود را به ظرف آماده شده منتقل کنید و آن را در فر بچسبانید. بعد از حدود ۲۵ دقیقه ، نان خود را بررسی کنید. اگر از بالا قهوه ای طلایی به نظر می رسد ، یک خلال دندان را به وسط نان بچسبانید.

 

نان کتو خوش طعم شما وقتی خلال دندان تمیز بیرون بیاید! اگر هنوز تمام نشده است ، آن را برای ۵ دقیقه دوباره بگذارید ، سپس دوباره بررسی کنید. در فواصل ۵ دقیقه ای بررسی را ادامه دهید تا درست شود.

آموزش طرز تهیه نان کتو

آموزش طرز تهیه نان کتو

۱۰- قبل از برداشتن نان از ظرف ، اجازه دهید کاملاً سرد شود. بعد از اینکه از نان خود راضی شدید ، تابه را روی توری قرار دهید تا خنک شود. بعد از خنک شدن با لمس ، لبه های کاغذ پوست را بگیرید و نان را از ظرف بلند کنید. اکنون آماده برش زدن و سرو است!

 

می توانید نان خود را برش بزنید و از آن برای ساندویچ یا نان تست استفاده کنید.هر نانی را که استفاده نمی کنید بلافاصله در بسته بندی مواد غذایی یا فویل بپیچید.اگر نان را خوب بسته بندی شده نگه دارید ، معمولاً حدود ۵ روز در دمای اتاق نگهداری می شود.

آموزش طرز تهیه نان کتو

روش ۲ نان کتو بدون تخم مرغ

۱- فر خود را با دمای ۳۷۵ درجه فارنهایت (۱۹۱ درجه سانتیگراد) گرم کنید. فر را در دمای ۳۷۵ درجه فارنهایت (۱۹۱ درجه سانتیگراد) روشن کنید. در حالی که خمیر را مخلوط می کنید بگذارید تا گرم شود.

 

تهیه این دستور فقط ۵ دقیقه به طول می انجامد ، بنابراین کمی بیشتر به اجاق خود زمان دهید تا گرم شود! بیشتر کوره ها در حدود ۱۵ دقیقه گرم می شوند.آموزش طرز تهیه نان کتو

۲- یک قالب نان ۹ در ۵ (۲۳ در ۱۳ سانتی متر) را با کاغذ روغنی بچینید. مقداری کاغذ پوست تهیه کنید و آن را به درون ظرف نان فشار دهید. این باعث می شود نان به کناره های ظرف نچسبد.

 

برای شما مفید است که قبل از قرار دادن پوست در ظرف را با کمی کره یا اسپری نچسب پخت و پز چرب کنید. این به چسباندن ظرف به ظرف کمک می کند.

 

کاغذ روغنی خود را به اندازه کافی پهن کنید که ۲/۲ اینچ (۲٫۵–۵٫۱ سانتی متر) از کناره های ظرف بیرون بیاید. به این ترتیب ، می توانید کاغذ را بگیرید و نان را از ظرف خارج کنید تا پخت انجام شود.

آموزش طرز تهیه نان کتو

۳- همه مواد خشک را با هم مخلوط کنید. ۲ فنجان (۱۹۲ گرم) آرد بادام ، ۲ فنجان (۱۹۲ گرم) پروتئین آب پنیر ایزوله ، ۱ قاشق غذاخوری (۲۲ گرم) صمغ زانتان ، ۳ قاشق چای خوری (۱۴ گرم) بیکینگ پودر و ۱/۲ قاشق چای خوری (۳) گرم) نمک را به یک کاسه بزرگ مخلوط کنید. آنها را با یک لیسک سیم یا چنگال مخلوط کنید.

 

مخلوط کردن مواد با هم به شما کمک می کند تا همه به طور یکنواخت توزیع شوند. اگر ویسک ندارید ، از کاردک استفاده کنید.

 

پودر پروتئین آب پنیر برای بیشتر افراد بی خطر است ، اما اگر حساسیت یا حساسیت به لبنیات دارید بهتر است از مصرف آن خودداری کنید. همچنین می تواند در برخی از داروها مانند آلبندازول ، آلندرونات و برخی از آنتی بیوتیک ها تداخل ایجاد کند.

 

می توانید پودر پروتئین آب پنیر ساده و بدون طعم را در فروشگاه هایی که ویتامین و مکمل می فروشند دریافت کنید. آدامس زانتان را بصورت آنلاین یا در قسمت پخت فروشگاه مواد غذایی خود خریداری کنید.

۴- در آب گرم و کره ذوب شده مخلوط کنید. به آرامی ۱٫۲۵ فنجان (۳۰۰ میلی لیتر) آب گرم را روی مخلوط آرد بریزید و آن را هم بزنید تا مواد خوب مخلوط شوند. سپس ، ۱ ⁄ ۴ فنجان (۵۹ میلی لیتر) کره ذوب شده را مخلوط کنید. مواد را به آرامی با کفگیر یا قاشق هم بزنید تا مخلوط شوند.

آموزش طرز تهیه نان کتو

۵- نان را در قالب آماده شده خود به مدت ۲۰-۲۵ دقیقه بپزید. مایه را در قالب نان آستر شده بریزید ، سپس آن را در فر از قبل گرم شده بچسبانید. بعد از حدود ۲۰ دقیقه ، نان خود را بررسی کنید. اگر تمام شود ، از بالا به رنگ قهوه ای طلایی به نظر می رسد و یک خلال دندان که در وسط نان قرار داده می شود ، تمیز بیرون می آید.

 

نان را بگذارید در ظرف روی توری خنک شود ، سپس از کاغذ پوست برای بلند کردن آن استفاده کنید.یک تکه کره را برای یک میان وعده کتو دوستانه بریزید یا از آن برای تهیه یک ساندویچ خوشمزه استفاده کنید!هر نانی را که استفاده نمی کنید بلافاصله در فویل یا بسته بندی پلاستیکی قرار دهید. حدود یک هفته در یخچال نگهداری می شود.

روش ۳ نان مایکروویو کتو ۹۰ ثانیه ای

۱- تخم مرغ ، روغن ، شیر ، آردها ، بکینگ پودر و نمک را با هم مخلوط کنید. ۱ تخم مرغ بزرگ ، ۱ قاشق غذاخوری (۱۵ میلی لیتر) شیر ، ۱ قاشق غذاخوری (۱۵ میلی لیتر) روغن زیتون ، ۱ قاشق غذاخوری (۷ گرم) آرد نارگیل ، ۱ قاشق غذاخوری (۶ گرم) آرد بادام یا فندق ، ۱/۴ قاشق چای خوری بریزید. (۱ گرم) بیکینگ پودر ، و کمی نمک را در یک کاسه کوچک مخلوط کن قرار دهید. آنها را با یک لیسک سیم یا یک چنگال هم بزنید.

 

اگر کمی عطر و طعم اضافی می خواهید ، ۱/۴ فنجان (۲۸ گرم) پنیر رنده شده یا یک قاشق پیازچه یا گیاهان خرد شده را مخلوط کنید.آرد نارگیل یک جایگزین خوشمزه برای آرد بادام است. می توانید آن را در هر فروشگاهی که مواد پخت ارگانیک می فروشد خریداری کنید.

۲- مایه را در لیوان مایکروویو بریزید. از یک لیوان بلند استفاده کنید تا فضای کمی برای بالا رفتن یا حباب زدن نان در مایکروویو وجود داشته باشد. برای تشویق هرگونه حباب هوا به سطح زیر ، چند بار بر روی یک لیوان محکم بر روی لیوان ضربه بزنید. اگر با چسبیدن نان به لیوان مشکلی دارید ، قبل از افزودن خمیر ، مقداری کره ذوب شده یا روغن زیتون در آن بچرخانید.

آموزش طرز تهیه نان کتو

۳- خمیر را به مدت ۱ دقیقه و ۳۰ ثانیه روی مایکروویو قرار دهید. لیوان خود را در مایکروویو بچسبانید و آن را به مدت ۹۰ ثانیه فشرده کنید. آن را بیرون آورده و از نان کوچک و خوشمزه کتو شخصی خود لذت ببرید! بگذارید نان شما برای چند دقیقه خنک شود ، سپس لیوان را روی تخته برش بزنید. نان را برش بزنید و آن را نان تست کنید یا همانطور که هست بخورید.