یکشنبه, ۱۰ مرداد ,۱۴۰۰

بیوگرافی محمدرضا شیرخانلو

بیوگرافی محمدرضا شیرخانلو

بیوگرافی محمدرضا شیرخانلو در تاریخ ٢٧ فروددین ماه ١٣٨۵ در طهران چشم به جهان گشود. او با دقت به سن پاره ای که دارااست هنرپیشه تئاتر، سینما و تلویزیون است. وی برای مثال بازیگرانی به‌حساب می‌آید که از به عبارتی کودکی بازی را استارت کرد و در بسیار از آثارش برنده ظواهر شد‌ه‌است.

 

محمدرضا حالا در درحال حاضر علم آموزی است و هنوز دیپلم خودش را نگرفته میباشد. مثلا آثاریکه وی در آن‌ها به اجرای نقش پرداخته میباشد می اقتدار نهنگ عنبر، در مسیر باران، مهاجرت مجال، دودکش و… را اسم موفقیت. محمدرضا شیرخانلو خواهر ندارد ولی یک اخوی کوچک خیس از خودش دارااست که خیلی به وی متعلق میباشد. به‌دنبال با روزنامه شانس یاور باشید.

اسم محمدرضا شیرخانلو
تابعیت کشور‌ایران، طهران
شغل هنرپیشه تئاتر، سینما و تلویزیون
میلاد ٢٧ فروددین ماه ١٣٨۵
سند در اکنون علم آموزی
اینستاگرام Mohammadreza Shirkhanlou
بیوگرافی محمدرضا شیرخانلوبیوگرافی محمدرضا شیرخانلو

آغاز بازیگری

حضور محمدرضا در حوزه بازیگری تماما اتفاقی بوده میباشد. به نحوی که پدرش ذکر می نماید: اینجانب پسرم را در یکی‌از شب ها به هم پا خودم به فوتبال برده بودم که در آنجا بوسیله یکی دوستانش برای بازی در سریال محاسبه برگشتی به آقای سیروس مقدم معرفی می‌شود. براین اساس اول تجربه شیرخانلو در حوزه بازیگری رقم خورد و تاکنون ادامه دارااست.

 

بازی وی به قدری توفیق آمیز بود که طی بازه زمانی کوتاهی از وی برای بازی نقش در فیلم سینمایی دهلیز به کارگردانی بهروز شعیبی دعوت شد. وی با درخشش در‌این دو اث تواست دربین عموم شناخته گردد و پدیده بازیگران کنیه بگیرد.

 

آوازه با دودکش

ولی نقط ی اوج آوازه وی در سال ۱۳۹۲ با بازی در سریال پرطرفدار دودکش یار بود. محمدحسین لطیفی وظیفه کارگردانی این مجموه را برعهده داشت. محمدرضا در‌این سریال نقش پوریا مشتاق را اجرا می‌کرد که عالی از پس آن برآمد. وی در فصل دوم آن به اسم پادری نیز جضور داشت و به بازی نقش پرداخت. در‌این سریال بازیگران همانند هومن برق‌نورد، امیرحسین رستمی، بهنام قدردانی، نگار عابدی، سیما تیرانداز و… نیز حضور داشتند.

 

شایان توجه میباشد بدانید که سریال دودکش دو نیز حال در حالا پخش میباشد و محمدرضا شیرخانلو در آن بازی می نماید.

گلچینی از اثرها
آنالیز برگشتی
دیوار
دودکش
پادری
روزهای بد، به‌در
پریا
سریال حکایت های کمال
دودکش دو
دهلیز
نهنگ عنبر
در مسیر باران
دلبری
نفس
مطرب
نهنگ عنبر دو و…بیوگرافی محمدرضا شیرخانلو

زندگی شخصی محمدرضا شیرخانلو

محمدرضا شیرخانلو بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان ۲۷ فروردین ماه سال ۸۵ در تهران متولد شد.این بازیگر کشورمان یک برادر به نام امیرمحمد دارد که دو سال از او کوچکتر است. مشوق اصلی او در کارهایش مادرش است که همیشه همراه او سر صحنه است و برادر کوچکترش را مادربزرگش نگهداری میکند.

 

محمدرضا شیرخانلو در کنار برادرش امیرمحمد

این هنرمند سینما و تلویزیون که در سن کم بازیگری را آغاز کرد در گفتگویی به این موضوع اشاره کرد که در ابتدا بخاطر مادرش به سمت بازیگری رفت و بعدها به این هنر علاقه مند شد و الگوی او در بازیگری رضا عطاران است.

 

مادر محمدرضا شیرخانلو مشوق اصلی او در دنیای بازیگری است و اولین بار او را برای تست به یکی از دفاتر فیلم برد و زمانی که او کوچکتر بود و سواد خواندن نداشت مادر دیالوگ ها را برای او میخواند و او حفظ میکرد.

 

فرهاد شیرخانلو ،پدر محمدرضا شغل آزاد دارد و پخش کننده لوازم خانگی در شوش است و با همسرش پسرخاله و دخترخاله هستند و سال ۱۳۸۰ زندگی مشترکشان را آغاز کردند.

 

خانواده محمدرضا شیرخانلو

این بازیگر کشورمان پیش از حضور در دنیای بازیگری آموزش موسیقی را آغاز کرده بود و با ورود به عرصه بازیگری بیشتر فعالیت او محدود به بازیگری شد و علاقه مند است که در آینده کارگردان شود.

 

محمدرضا اهل ورزش است و در رشته ژیمناستیک مدال طلا و نقره دارد و در رشته های اسکیت، شنا و تنیس هم فعایت هایی داشته است.

 

محمدرضا شیرخانلو پرسپولیسی دوآتیشه

محمدرضا شیرخانلو عاشق ففوتبال است و به شدت پرسپولیسی است و حتی در باخت پرسپولیس گریه میکند.

 

بازیگری محمدرضا شیرخانلو

محمدرضا شیرخانلو (mohammadreza shirkhanloo) بازیگری را از دوران کودکی و زمانی که تنها ۶ سال داشت آغاز کرد و ورود او به دنیای بازیگری به صورت کاملا اتفاقی بود.

 

این هنرمند کشورمان برای اولین بار زمانی که ۴ سال داشت توسط مادرش برای دادن تست بازیگری به یک دفتر فیلم برده شد اما محمدرضا از دوربین ترسید و از آنجا فرار کرد. دو سال بعد سیروس مقدم کارگردان کشورمان برای فیلمش دنبال یک بازیگر کودک بود و به آن دفتر فیلم مراجعه کرد و با دیدن عکس محمدرضا، برای بازی در سریال چک برگشتی انتخاب شد.

 

محمدرضا شیرخانلو درباره سختی های بازیگری گفت:بازیگری خیلی سخت است، مثلا وقتی نیمه شب باید بیدار شوی و با انرژی باشی و بتوانی مدرسه و کار را با هم هماهنگ کنی خیلی سخت است.

 

اولین سریال محمدرضا شیرخانلو

سریال چک برگشتی به کارگردانی سیروس مقدم و تهیه کنندگی الهام غفوری زمستان سال ۱۳۹۰ ساخته شد و در نوروز سال ۹۱ از شبکه یک سیما پخش شد.این سریال اولین تجربه بازیگری محمدرضا شیرخانلو است که در کنار تیم سیروس مقدم خوش درخشید و این درخشش باعث انتخاب های بعدی او شد.بیوگرافی محمدرضا شیرخانلوبیوگرافی محمدرضا شیرخانلو

اولین فیلم سینمایی محمدرضا شیرخانلو

فیلم سنیمایی دهلیز به کارگردانی بهروز شعیبی در سال ۹۱ اولین تجربه بازیگری محمدرضا شیرخانلو در سینما است.محمدرضا شیرخانلو در فیلم دهلیز یکی از موفق ترین و سخت ترین نقش هایش را ایفا کرد و نامزد دریافت سیمرغ در جشنواره فجر شد.

 

محمدرضا درباره سختی های بازی در فیلم دهلیز در برنامه کودک شو گفت:دهلیز خیلی کار سختی بود و آقای علی سرابی به من کمک میکرد و من خیلی در سکانس های این فیلم اشک ریختم و واقعا خیلی سخت بود.

 

محمدرضا شیرخانلو و رضا عطاران در دهلیز

محمدرضا شیرخانلو در برنامه کودک شو درباره ماجرای گم شدن دندانش سر صحنه دهلیز گفت:من یک کارتون دیده بودم که وقتی دندان کسی می افتاد اون رو زیر بالشت میگذاشتن و موش ها آن را برمیداشتند و به جاش سکه میذاشتند. اولین دندان من سر بازی دهلیز افتاد و گم شد و فقط ۵ ساعت دنبال دندونم میگشتم که در نهایت پدرم به جای آن به من شکلات داد.

 

ماندگارترین نقش های محمدرضا شیرخانلو

محمدرضا شیرخانلو با توجه به سن کم تجربه همکاری با کارگردان های سرشناسی را در کارنامه هنری اش دارد و آثار موفق زیادی دارد که از میان آنها به چند نمونه که بیشتر مردم با شنیدن نام آنها یاد بازی محمدرضا شیرخانلو می افتند اشاره میکنیم.

 

محمدرضا شیرخانلو در حکایت های کمال

سریال حکایت های کمال به کارگردانی قدرت الله صلح میرزایی سال ۹۸ از شبکه دو سیما پخش شد و محمدرضا شیرخانلو بازیگر نقش اصلی قصه این سریال یعنی کمال بود.

 

نوجوانی به نام کمال با بازی محمدرضا شیرخانلو به همراه خانواده اش در دهه ۴۰ زندگی میکنند و در این دوران راهی تهران میشوند. کمال پسر پر از شیطنت خانواده است که گاهی با شیطنت هایش خانواده را دچار مشکل میکند.

 

بازیگران حکایت های کمال

محمدرضا شیرخانلو،شهره لرستانی و محمود پاک نیت در حکایت های کمال

 

محمدرضا شیرخانلو در دودکش

سریال دودکش به کارگردانی محمدحسین لطیفی در سال ۹۲ ساخته شد و محمدرضا شیرخانلو یکی از بازیگرانی بود که در این سریال ایفای نقش کرد.

 

محمدرضا شیرخانلو در دودکش بازیگر نقش پوریا مشتاق پسر فیروز با بازی هومن برق نورد بود که بازی او در این سریال به دل مخاطب نشست و بار دیگر در سال ۹۵ زمانی که محمدحسین لطفی فصل دوم دودکش را با عنوان پادری ساخت باز هم محمدرضا شیرخانلو یکی از بازیگران ثابت این سریال بود.بیوگرافی محمدرضا شیرخانلو

بازیگران دودکش

فیلم سینمایی دهلیز اولین فیلم بلند بهروز شعیبی، اولین فیلم سینمایی محمدرضا شیرخانلو در سینما بود که یکی از ماندگارترین آنها هم محسوب میشود.بیوگرافی محمدرضا شیرخانلو

 

محمدرضا شیرخانلو در این فیلم بازیگر نقش امیرعلی پسر رضا عطاران و هانیه توسلی است. بهزاد پدر امیرعلی بر اثر یک اتفاق ناخواسته مرتکب قتل شده است و در زندان است و تمام بار زندگی روی دوش همسرش شیوا است و امیرعلی بعد از مدتها که تصور میکرد پدرش فوت شده بالاخره به دیدارش در زندان میرود و یکی از سخت ترین سکانس های فیلم آنجا رقم میخورد و بعد از آن به همراه مادرش برای گرفتن رضایت به خانه مقتول میرود و بازی در این سکانس هم یکی از سخت ترین بخش های فیلم بود که محمدرضا شیرخانلو به خوبی از عهده ایفای آن برآمد و نامزد دریافت سیمرغ بلورین جشنواره فجر شد.

 

محمدرضا شیرخانلو در شکلاتی

فیلم سنیمایی شکلاتی به کارگردانی سهیل موفق سال ۹۵ ساخته شد و یک اثر متفاوت در ژانر کودک و نوجوان بود که آذر ماه سال ۹۶ در سینماها اکران شد و محمدرضا شیرخانلو در کنار بازیگران کودک و نوجوان فیلم و پژمان بازغی،شبنم مقدمی، شهره لرستانی و… به ایفای نقش پرداخت.

 

بازی محمدرضا شیرخانلو در فیلم شکلاتی مورد توجه قرار گرفت و در جشنواره بین المللی کودک و نوجوان اصفهان نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر کودک شد.

 

فیلم شناسی محمدرضا شیرخانلو

در ادامه این مطلب به معرفی فیلم و سریال های محمدرضا شیرخانلو می پردازیم.

فیلم های سینمایی محمدرضا شیرخانلو
۱۳۹۱ – دهلیز (فیلم سینمایی) – (کارگردان:بهروز شعیبی)
۱۳۹۳ – نهنگ عنبر (فیلم) – (کارگردان:سامان مقدم)
۱۳۹۴ – شکلاتی (فیلم سینمایی) – (کارگردان:سهیل موفق)
۱۳۹۴ – در مسیر باران (فیلم سینمایی) – (کارگردان:حامد کاتبی)
۱۳۹۴ – زن خوب مرد خوب (تله فیلم) – (کارگردان:علی اسداللهی)
۱۳۹۵ – قاب خاطره – (کارگردان:حجت ذیجودی)
۱۳۹۵ – دلبری – (کارگردان:سید جلال دهقانی اشکذری)
۱۳۹۵ – نفس (فیلم ۱۳۹۵) – (کارگردان:نرگس آبیار)
۱۳۹۶ – سفر زمان – (کارگردان:شهاب رضویان)
۱۳۹۶ – نهنگ عنبر ۲ – (کارگردان:سامان مقدم)
۱۳۹۷ – مطرب – (کارگردان:مصطفی کیایی)

 

سریال تلویزیونی محمدرضا شیرخانلو

۱۳۹۰ – چک برگشتی (مجموعه تلویزیونی) – (کارگردان:سیروس مقدم)
۱۳۹۱ – دیوار (مجموعه تلویزیونی) – (کارگردان:سیروس مقدم)
۱۳۹۲ – دودکش – (کارگردان:محمد حسین لطیفی)
۱۳۹۳ – پرده نشین (کارگردان:بهروز شعیبی)
۱۳۹۳ – روزهای بد، به در – (کارگردان:سعید آقاخانی)
۱۳۹۳ – رنگ شک – (کارگردان:فریبرز عرب نیا)
۱۳۹۵ – پادری – (کارگردان:محمد حسین لطیفی)
۱۳۹۵ – پریا (مجموعه تلویزیونی) – (کارگردان:حسین سهیلی زاده)
۱۳۹۷ – سریال حکایت های کمال (مجموعه تلویزیونی) – (کارگردان:قدرت الله صلح میرزایی)
محمدرضا شیرخانلو و شهره لرستانی در حکایت های کمال
وقایع اتفاقیه (۱۳۹۷) (تماشاخانه سنگلج) به کارگردانی شهرام عبدلی
نمایش ساقی( ۱۳۹۱) مجموعه تئاترشهر به کارگردانی امیر دژاکام