یکشنبه, ۱۰ مرداد ,۱۴۰۰

تمیز اتو چگونه اتو را با نمک تمیز کنیم

چگونه اتو را با نمک تمیز کنیم

استفاده از نمک برای تمیز کردن اتو می تواند یک روش ساده برای موثر از بین بردن لکه ها و محافظت از آهن برای سالهای آینده باشد. با استفاده از نمک سنگ معمولی ، نمک دریا ، یا نمک کوشر ، می توانید به راحتی روی این نمک های دانه درشت اتو کنید تا لکه ها پاک شود. وقتی نمک را با مواد دیگری مانند روزنامه ، آمونیاک و فویل آلومینیوم ترکیب می کنید ، می توانید به قدرت اضافی لکه زدائی دست پیدا کنید.

تمیز اتو چگونه اتو را با نمک تمیز کنیم

قسمت ۱ انجام تمیز کردن معمول

۱- اتو را روشن کنید. اتو را به بالاترین قسمت روشن کرده و بگذارید گرم شود. احتمالاً چند دقیقه طول خواهد کشید تا آهن به بالاترین سطح گرما برسد. باید روی آهن یک نشانگر نوری وجود داشته باشد که به شما اطلاع دهد چه زمانی به دمای مورد نظر رسیده است.

 

به یاد داشته باشید که آهن کاملا گرم خواهد شد ، بنابراین باید مراقب باشید که خود یا سایر اشیا around اطراف خود را نسوزانید – مخصوصاً چیزهایی که ممکن است ذوب شوند ، مانند پلاستیک.

تمیز اتو چگونه اتو را با نمک تمیز کنیم

۲- نمک را روی دستمال کاغذی بریزید. چندین حوله کاغذی بردارید و آنها را با هم تا کنید تا یک مربع فشرده به اندازه یک جعبه CD بدست آورید. کمی نمک ، احتمالاً حدود یک قاشق غذاخوری ، روی حوله کاغذی بریزید.

 

برای این گزینه ، شما به نمک با دانه های بزرگتر (مانند نمک سنگ ، نمک دریا ، یا نمک کوشر) نیاز خواهید داشت.اگر حوله کاغذی نمکی کار نکرد ، می توانید کمی نمک را روی یک حوله پنبه ای کوچک بریزید و مراحل کار را تکرار کنید.

تمیز اتو چگونه اتو را با نمک تمیز کنیم

۳- اتو را روی نمک بزنید. هنگامی که اجازه دادید اتو گرم شود ، اتو را روی حوله کاغذی با نمک روی آن قرار دهید. یک یا دو دقیقه وقت بگذارید تا نمک را اتو کنید ، که باید پایین اتو را کاملا تمیز کند. آلودگی معمولاً به نمک می چسبد و اتوی تمیز و براق برای شما باقی می ماند. اگر هنوز چند لکه باقی مانده است ، سعی کنید نمک را دوباره بمالید و دوباره آهن را اجرا کنید.

تمیز اتو چگونه اتو را با نمک تمیز کنیم

قسمت ۲ مدیریت لکه های سخت تر

۱- از فویل نمک و آلومینیوم استفاده کنید. برای لکه های سخت تر ، کافی است یک قاشق غذاخوری نمک سنگ را روی یک تکه فویل آلومینیوم ریخته و روی فویل نمکی که در بالاترین سطح است ، اتو بزنید. این می تواند به از بین بردن لکه ها یا شل شدن چیزهایی که به ته آهن چسبیده اند کمک کند.

 

این امر به ویژه برای خارج شدن پلاستیک ذوب شده از سطح داغ آهن بسیار مفید است.همچنین می توانید از نمک دریا یا نمک کوشر استفاده کنید.

تمیز اتو چگونه اتو را با نمک تمیز کنیم

۲- نمک و روزنامه را امتحان کنید. مقداری نمک را روی یک قطعه روزنامه بریزید و اتو را روی سطح آب بزنید. حتماً از نمک با بلورهای بزرگتر – مانند نمک سنگ یا نمک دریا – استفاده کنید. حداقل یک دقیقه با اتو روی نمک وقت بگذارید تا مطمئن شوید که واقعاً به خوبی به لکه برخورد کرده اید.

 

این امر به ویژه اگر می خواهید چیزی مومی که به ته آهن شما چسبیده است را بردارید بسیار مفید است.

تمیز اتو چگونه اتو را با نمک تمیز کنیم

۳- پس از استفاده از نمک با آمونیاک پاک کنید. برای لکه های اضافی سخت ، سعی کنید کمی آمونیاک را با روش نمک زدن ترکیب کنید. پس از اتمام اتو حوله کاغذی (یا حوله پنبه ای یا تکه ای از ورق آلومینیوم ، بسته به میزان لک) ، یک پارچه تمیز برداشته و با کمی آمونیاک مرطوب کنید. صفحه گرم اتو را با پارچه آمونیاک پاک کنید.

 

به یاد داشته باشید که برای این مرحله اتو را خاموش کنید ، در غیر این صورت خطر سوختن خود را دارید.پس از قرار دادن آمونیاک روی آن ، اطمینان حاصل کنید که زیر اتو را با یک پارچه تمیز پاک کنید تا بوی تند آمونیاک را به مورد بعدی که اتو می کنید منتقل نکنید.

تمیز اتو چگونه اتو را با نمک تمیز کنیم

قسمت ۳ جلوگیری از خسارت در آینده

۱- اتو را بعد از هر بار استفاده پاک کنید. بهترین کاری که می توانید برای جلوگیری از تمیز شدن جدی آهن خود انجام دهید ، انجام تمیزکاری های معمول و پاک کردن پس از هر بار استفاده است. هنگامی که هر بار استفاده از اتمام اتمام کار را انجام می دهید ، بگذارید اتو خنک شود و سپس با استفاده از حوله های کاغذی و محلول تمیز کننده منظم خانگی سریع آن را پاک کنید.

 

مطمئن شوید که پس از اتمام تمیز کردن ، باقی مانده محلول تمیز کننده را بشویید تا به طور اتفاقی روی مورد بعدی که اتو می کنید ، منتقل نشود.

۲- مخزن آب را هر بار خالی کنید. پس از اتمام استفاده از اتو ، باید آب باقیمانده را از مخزن آب آهن خارج کنید. سعی نکنید با نگه داشتن آب قدیمی موجود در داخل آهن بین مصارف ، در مصرف آب صرفه جویی کنید.

 

گذاشتن آب در داخل آهن در حالی که از آن استفاده نمی کنید می تواند باعث راکد شدن آب شود و تجمع رسوبات معدنی ایجاد کند که بعداً تمیز کردن آن دشوار است.

۳- اتو را به درستی ذخیره کنید. بعد از اتمام استفاده از اتو ، اطمینان حاصل کنید که قبل از کنار گذاشتن وقت کافی برای خنک شدن به آن می دهید. اتوها باید قبل از نگهداری کاملاً لمس و خنک باشند. اتو را در مکانی قرار دهید که مانع آن نشود – مانند یک کمد یا کمد.

برای جلوگیری از نشستن گرد و غبار روی ماشین در بین موارد استفاده ، حتماً یک پوشش محافظ روی اتو قرار دهید (مانند کیسه پلاستیکی). این به شما کمک می کند تا آهن با گذشت زمان تمیزتر باشد و از آن در برابر خوردگی و رطوبت محافظت کنید.