چهارشنبه, ۷ مهر ,۱۴۰۰

جزئیات درگذشت ارشا اقدسی بدلکار مشهور و محبوب ایرانی در ترکیه

جزئیات درگذشت بدلکار مشهور و محبوب اهل ایران در ترکیه

جزئیات درگذشت ارشا اقدسی  را می توانید به همراه بیوگرافی یشن در این مطلب مطالعه نمایید.به گفته پزشکان معالج، علائم حیاتی ارشا اقدسی بدلکار فن‌ای و برنا کشورمان از شب قبلی به شدت ذیل آمده و به همین دلیل فعالیت‌های جراحی که قرار بود امروز روی حیطه راز و گردن وی صورت پذیرد، کنسل گردیده است.

 

ارشا اقدسی

به نقل از فراز تک به گزارش صداوسیما، ارشا اقدسی بدلکار سرشناس کشورمان که یک سری رو پیش هنگام یک صحنه فبلمبرداری در گیر واقعه شد و در حال حاضر در بیمارستانی در بیروت لبنان بستری میباشد، اینک با امداد دستگاه تنفس تصنعی و مصنوعی و با عملکرد پزشکان زنده باقی مانده میباشد و از شب قبلی با کاهش علائم حیاتی و آرزو به معاش او کاهش پیدا کرده میباشد.

 

علائم حیاتی ارشا اقدسی از شب قبل به شدت کم شده و کار‌های جراحی وی کنسل گردیده‌است. احتمال زنده بودن او پایین یک درصد میباشد. با این درحال حاضر کوشش گروه پزشکی ادامه داراست.

 

به نقل از خبرنگا صداوسیما، ضربه به گردن ارشا خیلی شدید بوده و یک سری ثانیه خون و اکسیژن به مغز وی نرسیده میباشد. موقعی که ارشا به درمان گاه رسید، قلب و تنفس وی متوقف گردیده بود و او را احیا کردند.مامان ارشا اقدسی ساعتی پیش اعلام‌کرد که پسرش وصیت نموده است درصورتی که در گیر مرگ مغزی شد، اعضای بدنش را اهدا نمایند.

جزئیات درگذشت ارشا اقدسی بدلکار مشهور و محبوب ایرانی در ترکیه

ارشا اقدسی

ارشا اقدسی بدلکار و هنرپیشه اپلیکیشن‌های متعدد سینما، تلویزیون و تئاتر، روز چهارشنبه ششم مردادماه در درحال حاضر فیلمبرداری تحت عنوان بدلکار یک فیلم سینمایی فرنگی در بیروت در گیر واقعه‌ای خطرناک و راهی مریض خانه شد.

 

ارشا اقدسی بدلکار اهل ایران، مربی آی کیدو، اولی مربی بانجی کشور ایران و او‌لین مربی تونل باد صبا در جمهوری اسلامی ایران میباشد که تأسیس مجموعه بدلکاران ۱۳ و حضور در یک سری فیلم فرنگی و هالیوودی تحت عنوان بدلکار را نیز در کارنامه کاری خویش داراست. بعضا از این فیلم‌ها عبارتند از: فیلم اسکای فال به کارگردانی سام مندس، مرگ فروغ ساخته پل اشریدر و کونگ فو یوگا به کارگردانی استنلی تونگ.

 

بیوگرافی ارشا اقدسی بدلکار اهل ایران

ارشا اقدسی ۱۴ اردیبهشت ماه سال ۱۳۶۱ در طهران متولد شد. وی از کودکی به ورزش عشق داشت و آن را دنبال می کرد. ارشا فن ورزشی آی کی دو (هنر رزمی ژاپنی) را آموخت و توانست مربی‌گری این فن را هم کسب نماید. در سال ۸۴ در فن تربیت‌بدنی، بورسیه تحصیلی ایتالیا را گرفت اما با دیدن اطلاع رسانی عصر‌های بدلکاری با مرحوم قسم ابدی آشنا شد.

 

از کالج انصراف بخشید و فعالیت بدلکاری را آغاز کرد. اقدسی با ادامه دادن بدلکاری توانست سرمربی کلاس‌های بدلکاری قول ابدی خواهد شد و به‌دنبال آن سکوی بانجی جامپینگ تاسیس کرد و تیتر او‌لین مربی بانجی جامپینگ و تونل باد صبا در کشور ایران را از آن خویش کرد. ارشا اقدسی سرنوشت در ۱۳ بهمن ۱۳۸۵ تیم بدلکاران ۱۳ را تأسیس نمود و کار‌های خویش را در جمهوری اسلامی ایران و عرصه دربین‌الملل توسعه اعطا کرد و با پروژه‌های فیلم‌سازی درگیر همیاری شد.

جزئیات درگذشت ارشا اقدسی بدلکار مشهور و محبوب ایرانی در ترکیه

جزئیات درگذشت ارشا اقدسی

عمل‌های بدلکاری ارشا اقدسی

ارشا اقدسی یک کدام از برگزیدگان بدلکاران دنیا میباشد که جوایز متعددی را کسب نموده است. او در فیلم‌های اکثری به‌تیتر بدلکار حضورداشته و با کارگردانان و فیلم‌سازان پر اسم و رسم جهان و همینطور شرکت‌های والا فیلم‌سازی همیاری داشته میباشد. وی در سال ۸۴ با حضور در سریال «آدرس» به کارگردانی رامبد برنا، او‌لین تجربه بدلکاری هنری خویش را با تیم عهد و پیمان ابدی به دست آورد.

 

بعدازآن نیز در سال ۸۷ در سریال «روزهای خوشگل» بدلکار بود. وی پس از فوت استادش عهد ابدی، در کمتر از سه سال به مرد نخستین بدلکار ی جمهوری اسلامی ایران تبدیل شد. او در تعدادی تیزر تبلیغاتی هم حضورداشته میباشد. از دارای اسم و رسم‌ترین فیلم‌هایی که ارشا اقدسی در آنان هنرنمایی کرده می‌قدرت به اشک‌ها و لبخندها، عملیات ۱۲۵، ایجاد کرد جمهوری اسلامی ایران، سقوط آزاد، رالی اهل ایران، شوق و اشتیاق پرواز، هوش سیاه ۲، خط ویژه، متروپل، بمب، به وقت شام، شبی که ماه بی نقص شد.

 

هزارپا، بارکد، گشت پند ۲، پایتخت، شکار کننده تشکیل داد کشور‌ایران و آلمان، مرگ فروغ ایجاد کرد ایالات متحده، کنگ فو یوگا تشکیل داد چین و …اشاره نمود. درخشش او با فیلم فرنگی «شکار‌چی» در سال ۱۳۸۹ آغاز و با فیلم هالیوودی جیمز باند در سال ۱۳۹۱ به نقطع ی عطف خویش رسید. این بدلکار اهل ایران اولی همایش قانونی بدلکاران تلویزیون و سینما را در سال ۱۳۹۷ برگزار کرد.

جزئیات درگذشت ارشا اقدسی بدلکار مشهور و محبوب ایرانی در ترکیه

جزئیات درگذشت ارشا اقدسی

بقیه کار‌ها و شغل های ارشا اقدسی

اولی تجربه فیلم‌سازی ارشا، فیلم کوتاهی به نام «جمشید آریا» میباشد. این فیلم برای تجلیل از هنرپیشه اکشن اهل ایران جمشید هاشم‌پور و فقط در یک روز ساخته‌شد و در پایکوبی حفظ کننده به اکران درآمد. فیلم وی در فستیوال میان‌المللی فیلم جیپور دیپلم افتخار گرفت. اقدسی اجرا کننده مسابقه آب‌وآتش در کانال باد‌ملایم نیز بوده میباشد.

 

ارشا همینطور در فن‌های متعددی ازجمله کاراته، مربیگری حرفه رزمی آیکیدو، کمانگیر روی اسب، اسب‌سواری، چتربازی و سقوط آزاد، بیس جامپینگ، عمل با طناب، پارکور و ورزش‌های رزمی سینمایی، پینت بال و پر، تیروکمان، کارتینگ، سنگ‌نوردی و پاراگلایدر فعالیت می کند و شاگردان متعددی نیز در برخی از این فن‌ها تربیت‌نموده است. همینطور ارشا اقدسی در ویژه‌نرم افزار اعلام نتیجه ها فینال بعد از ظهر نو به احترام شهدای حریق‌نشانه اجرایی مختلف از خویش به اکران گذاشت.

 

جزئیات درگذشت ارشا اقدسی بدلکار مشهور و محبوب ایرانی در ترکیه

ارشا اقدسی و همسرش

بعضی منابع گفته‌اند که ارشا اقدسی هنوز تزویج نکرده و مجرد میباشد و برخی دیگر نوشته‌اند که از موقعیت تزویج و همسر ارشا اقدسی داده ها موثقی در اختیار وجود ندارد.

جزئیات درگذشت ارشا اقدسی

ارشا اقدسی در خندوانه

ارشا اقدسی در مسابقه لباهنگ خندوانه توانست میان عموم بیشتر شناخته گردد و به نقطع ی عطف آوازه خویش رسد. وی در سال ۱۳۹۵ درین مسابقه کمپانی کرد و با امداد مهارت بدلکاری خویش رده دوم را به دست آورد. به گفته خودش حضور در خندوانه نقطه عطفی در معاش کاری وی بوده و سبب گردیده عموم بیشتر از پیشین با وی آشنا شوند. وی درین مسابقه رکورد سوختن و قرائت هم زمان و فارغ از تکان را برای اولی توشه در جمهوری اسلامی ایران با برهه زمانی‌مجال بیست‌وپنج ثانیه به اسم خویش تصویب کرد.

اتفاق و تصادف ارشا اقدسی

بدلکار فن‌ای جمهوری اسلامی ایران در جریان همیاری با یک فیلم سینمایی فرنگی در لبنان در روز چهارشنبه ۶ مرداد در گیر رخداد شد. خودروی ارشا اقدسی که به‌تیتر بدلکار در‌این فیلم حضور داشت، در طول فیلم‌برداری صحنه‌ای مرتبط با چپ شدن ماشین، واژگون شد.

 

ضربه به گردن ارشا خیلی شدید بوده و یک‌سری ثانیه خون و اکسیژن به مغز وی نرسیده میباشد. موقعی که ارشا به درمان گاه رسید، قلب و تنفس وی متوقف گردیده بود و او را احیا کردند.

 

وی اینک در مریضخانه سن جورج روم بیروت بستری میباشد و طبق گفته پزشکان او قرار بود بعداز جاری ساختن تست‌های موردنیاز در روز دو‌شنبه ۱۱ مردادماه ذیل کار جراحی مهمی قرار بگیرد البته به گفته پزشکان علائم حیاتی ارشا اقدسی از شب قبل به شدت تحت آمده میباشد و به همین برهان جاری ساختن جراحی که قرار بود امروز اجرا شوند، ملغی گردیده‌است.

 

به گفته یک کدام از دوستان و اعضای مجموعه بدلکاری‌اش، وی در یکسری روز اخیر به صلاحدید پزشک معالج درمانگرش، به یاری دارو به خواب تصنعی و مصنوعی برده شد.نزدیکان ارشا اقدسی گفته‌اند که پزشکان شانس زنده ماندن او‌را صرفا یک درصد میدانند و آن ها از عموم میخواهند که با همین یک درصد آرزو، دعا نمایند که وی به معاش بازگردد.

اهدای عضو ارشا اقدسی

مامان ارشا اقدسی اذعان کرد که پسرش وصیت نموده است در حالتی‌که در گیر مرگ مغزی شد، اعضای بدنش را اهدا نمایند.

 

جوایز ارشا اقدسی

موفق پاداش SAG برای بدلکاری در فیلم جیمز باند، سقوط آسمانی
کسب جایگاه ابتدا در حرفه چپ کردن ماشین در مسابقات جهانی پرمتئوس روسیه
کسب جایگاه دوم در مسابقه لباهنگ خندوانه
کاندید شایسته ترین جلوه‌های ویژه می دانی برای فیلم سارا و آیدا در سی و پنج‌مین فستیوال فیلم فجر
کاندید شایسته ترین فیلم کوتاه و اخذ دیپلم افتخار شایسته ترین فیلم کوتاه از فستیوال فیلم جیپور
کاندید شایسته ترین فیلم کوتاه در فستیوال فیلم سوچی روسیه
اخذ نماد شوالیه در سال ۲۰۱۸ در جشنواره just out از مدیر‌جمهور صربستان

 

 

افتخارات ارشا اقدسی

اولی مربی بانجی جامپینگ در جمهوری اسلامی ایران
او‌لین مربی تونل باد در کشور‌ایران
جاری ساختن بانجی جامپینگ از پل، دره و هلیکوپتر برای او‌لین توشه
ایفا بانجی جامپینگ فارغ از اتصال به کش بانجی و با دریافت کردن کش در چنگ برای اولی توشه در کشور ایران
رکورددار پریدن روی تشک در کشور ایران (۱۵ متر – بر روی تشک ۲×۳)
رکورد سقوط از روی هلیکوپتر از طول ۵۰ متری
رکورد آویزان زدن ماشین با چهار بدور بی نقص
رکورد بیشترین دفعات چپ کردن ماشین (۳۵ توشه)

رکورد وقتگیر‌ترین پریدن با ماشین در جمهوری اسلامی ایران
رکورد پریدن با ماشین از روی کامیون به ارتفاع سی‌وپنج متر (برای Kaos هرج‌ومرج)
رکورد چرخیدن ماشین دو به دور روی هوا قبل از واکنش با زمین که صرفا پنج نفر در عالم بدین رکورد دست‌یافته‌اند و فقط رکورددار کشور ایران درین جنبش ارشا اقدسی میباشد.
رکورد زمانبر‌ترین زمان سوختن در حریق یک دقیقه و هفده ثانیه
سوختن و قرائت به طور همزمان برای اولی توشه در کشور‌ایران، بیست‌وپنج ثانیه فارغ از تکان