چهارشنبه, ۷ مهر ,۱۴۰۰

زمان پخش مجموعه نمایش خانگی قورباغه

مجموعه نمایش خانگی قورباغه

زمان پخش مجموعه نمایش خانگی قورباغه

قورباغه مجموعهٔ نمایشی خانگی  سریال قورباغه با ژانر  جنایی،درام،معمایی،دلهره‌آور است . که  نویسندگی، تدوین و کارگردانی آن بر عهده ی هومن سیدی و تهیه‌کنندگی علی اسدزاده، محصول سال ۹۹–۱۳۹۸  می باشد . این مجموعه نخستین سریال ساخته شده توسط هومن سیدی است که قرار بود نخستین قسمت آن در ۲۴ آذر ۱۳۹۹ ه‍.ش منتشر شود اما با دستور قضایی پخش این سریال متوقف شد سرانجام قسمت اول این مجموعه در تاریخ ۳ دی ۱۳۹۹ منتشر شد.

داستان سریال:

دنیا برای من جای کوچیکیه، احساس می‌کنم همه جا بسته است و نمی‌تونم نفس بکشم. انگار همه این لحظه‌ها رو قبلاً دیدم، درختا، صدای آبشار، قورباغه‌ها، اونا رو زمانی می‌بینم که در حال مردنم.زمان پخش مجموعه نمایش خانگی قورباغه

مجموعه نمایش خانگی قورباغه

 

داستان از دل همین ساختمان‌های اکباتان اغاز می‌شود و بدون هیچ حاشیه‌ای وارد فضای زندگی بچه‌های خلاف محله های تهران می‌شود. سه کاراکتر به ما معرفی می‌شوند که به جز صابر ابر، دو بازیگر دیگر کمی غلوآمیز بازی می‌کنند و این موضوع توی ذوق می‌زند. صابر ابر نیز با اینکه بازی خوبی دارد، اما نه استایل و نه طرز صحبتش به دو شخص دیگر جور در نمی‌آید و نمیتوان باور کرد یک لات است.زمان پخش مجموعه نمایش خانگی قورباغه

 

 

در واقع باید گفت هارمونی خوبی بین این سه نفر شکل نگرفته است و تیپ سازی شخصیت آنها تئاتری از آب درآمده است؛ برخی از دیالوگ‌ها و حرکات این کاراکترها مانند رفتارهایی است که از جانب پسران دبیرستانی سر می‌زند نه افرادی سی و خرده‌ای ساله.

 


بیشتر بخوانید : هرآنچه در مورد سحر قریشی می خواهید بدانید


نام قسمت های مختلف آن:

اول:آفریقا

همیشه دوست داشتم بدونم آدم ها قبل از مرگ به چی نگاه می کنند؟ به کجا زل می زنند؟ به هیچ جا. فقط سوال دارم چه اتفاقی افتاد؟

دوم:سگ ها را بکش

پدرم همیشه میگفت تو هزارتا جون داری. فک نمیکنم کسی به اندازه من، مرگ رو به چشم دیده باشه.

سوم:نفرت انگیزی که به ستون چسبیده

برنده کسیه که مثل یه عنکبوت آروم و بی صدا به یه سمتی بره که هیچکس فکرشو نمی کنه.

زمان پخش مجموعه نمایش خانگی قورباغه

بازیگران سریال قورباغه:

بازیگر نقش توضیحات
صابر ابر” رامین دوست جواد و فرید
نوید محمدزاده “نوری سردسته باند مواد فروش‌ها، هم‌کلاسی رامین
سحر دولتشاهی “فرانک
فرشته حسینی “لیلا خواهر نوری
هومن سیدی”شمس‌آبادی
مهران غفوریان
آناهیتا افشار
شهروز دل افکار” جواد دوست رامین و فرید
اشکان حسن پور” فرید دوست رامین و جواد
اسماعیل سلطانیان
احسان امانی
یدالله شادمانی ” ابوالفضل پدر نوری
یونا تدین
معین شاه چراغی “سعید
پیمان پازوکی
هادی تسلیمی” فرهاد برادر فرید، نقش معتاد
محمدامین شعرباف ” سروش زیردست نوری؛ عضو باند مواد فروش ها
نیما مظاهری آباد “زیر دست نوری؛ عضو باند مواد فروش‌ها
فاطمه مرتاضی” مادر سروش
احسان منصوری “بازپرس

 

زمان پخش مجموعه نمایش خانگی قورباغه

ماجرای توقیف قورباغه پس از اعلام پخش آن:

پس از گذشت چند ما اواخر تابستان اعلام شد که “قورباغه” در پاییز عرضه می‌شود، ابتدا گفته می‌شد مهر و یا آبان این اتفاق رخ می‌دهد اما، باز هم نشد، پس از آن تاریخ سوم آذر ماه به عنوان زمان پخش سریال اعلام شد، باز هم به تاخیر افتاد.این باره هومن سیدی نویسنده و کارگردان سریال سکوت خود را شکست و در یادداشتی با عنوان “تکلیف قورباغه چیست؟” این پرسش را مطرح کرد که آیا این سریال “توقیف” شده است؟

 

دلیل سیدی درباره تاخیر پخش فیلم:

او نوشت: “تهیه کننده محترم به بنده رسما اعلام کرده که مجدد امکان پخش در آذر هم وجود ندارد؛ و ما باید به خواسته ارشاد پخش رو به اول دی ماه موکول کنیم.”او در ادامه از حسین انتظامی معاونت سینمایی وزارت ارشاد این سوال را مطر

ح کرد که”چطور ممکن است که ما با داشتن پروانه نمایش از شورای محترم همچنان بلاتکلیف بمانیم؟”

 

سیدی در ادامه افزود: «ما مجبوریم تاریخ پخش را به اول دی ماه موکول کنیم کسی هست که این اطمینان را بدهد که دی به بهمن یا اسفند یا به هر ترتیبی به سال بعدی موکول نخواهد شد؟»پس از انتشار این یادداشت و بازتاب گسترده آن قاطعانه اعلام شد که سریال قورباغه ۲۴ آذر ماه عرضه می‌شود. نماوا هم به عنوان پلتفورم پخش سریال تبلیغات گسترده‌ای را آغاز کرد. بیلبورد‌های قورباغه پایتخت را پر کردند و شبکه‌های اجتماعی مملو از پوستر‌های این سریال شد.زمان پخش مجموعه نمایش خانگی قورباغه

سریال قورباغه

 

مشکلات پخش فیلم:

اما در چیزی نگذشت که سنگ جدیدی پیش پای آن  انداخته شد. ساترا یا سازمان تنظیم مقرارت رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر است که نهاد نظارتی برنامه شبکه‌های خانگی است، قورباغه را برای مخاطبان زیر ۱۸ سال ممنوع کرد. این موضع انتقاد‌هایی را برانگیخت. غلامرضا موسوی رییس صنف تهیه کنندگان در یادداشتی نوشت: “ظاهرا ساترایی‌ها نمی‌دانند که زیر ۱۸ سال برای فیلم‌های نیمه پورنو، پورنو و بسیار وبسیارخشن در دنیا استفاده می‌شود.”زمان پخش مجموعه نمایش خانگی قورباغه

 

با این حال تولیدگنندگان سریال در این باره اظهارنظری نکردند و هیچ نگفتند، در واقع این موضوع را پذیرفتند. با نزدیک‌تر شدن به موعد پخش قسمت اول قورباغه تبلیغات آن نیز به صورت فراگیر ادامه داشت. تا اینکه درست روز ۲۴ آذر ماه حوالی ساعت ۲۰ نماوا اعلام کرد که پخش “قورباغه” با دستور قضایی متوقف شده است. اطلاعیه نماوا تاکید داشت که این توقیف به منظور “پایش و نظارت” صورت گرفته است. نماوا تاکید کرد که مصرانه به دنبال تعیین وضعیت پخش سریال است.

سریال قورباغه

 

 

در این بین روزنامه هفت صبح روز سه شنبه در گزارشی مدعی شد که “قورباغه” از اول دی ماه پخش خواهد شد. این روزنامه نوشت: ” گویا حکم قضایی از مدت‌ها پیش برای سریال صادر شده بوده و براساس این حکم، قرار بوده قسمت اول آن روز یک دی توزیع شود، اما براساس برخی رایزنی‌ها قرار می‌شود یک هفته زودتر از تاریخ حکم اعلام شده، سریال را توزیع کنند. نهایتا درست در روز توزیع، با استناد به همان حکم اولیه، جلوی انتشار گرفته می‌شود تا سریال درست در زمان اعلام شده در حکم قضایی توزیع شود؛ بنابراین دیگر مشکلی برسر راه انتشار آن در روز اول دی وجود نخواهد داشت.”

سرانجام قسمت اول قورباغه از تاریخ چهارشنبه ۳ دی ماه منتشر شد.

مجموعه نمایش خانگی قورباغه

شایعات در مورد دستمزد بازیگران این فیلم:

تکذیب شایعهٔ دستمزد نوید محمدزاده: در برخی منابع عنوان گردیده که نوید محمدزاده قراردادی ۱۲ ماهه را به مبلغ هفت میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان با سرمایه‌گذار این سریال به امضا رسانده که طی آن حتی در ماه‌هایی که مشغول بازی در سریال نیست حق بازی در هیچ فیلم، تئاتر و کار دیگری را ندارد که این خبر از طرف وکیل شرکت تصویر گستر پاسارگاد تکذیب شد.تکذیب حضور صادق رنجکشان: پیش از این شایعه شده بود که محمد صادق رنجکشان تهیه‌کنندهٔ این سریال می‌باشد که با اطلاعیهٔ رسمی این خبر تکذیب شد.

نقد سریال از بعد های مختلف

سریال قورباغه بعد از حواشی متعدد پخش شد و اولین قسمت آن نویدبخش یک سریال جنایی – هیجان انگیز ناب ایرانی را می‌دهد؛ سریالی با فضایی به شدت تاریک و خشن که در همین قسمت اول چنان رودستی به مخاطبین خود می‌زند که تمامی تماشاگران را به بهت فرو می‌برد.

 

سینمای هومن سیدی طی سالها خودش را نشان داده و ثابت کرده که با تفکری جهانی فیلم می‌سازد و هرچند دست و بالش به خاطر یک سری محدودیت‌ها در سینمای ایران بسته است اما نهایت تلاش خود را می‌کند تا به این استانداردها تا حد زیادی نزدیک شود.

سریال قورباغه

 

در ادامه سریال با نمایی از لوکیشن‌های شهرک اکباتان آغاز می‌شود، شهرکی که در سینمای ایران نماد خلاف‌های زیرزمینی است و نوع معماری فضای شهرک و خانه‌های آن نیز بسیار سینمایی هستند. ساختمان‌های تو در تو و محکم و بتنی اکباتان، فضایی سرد و بی‌روحی دارند که با داستان تاریک سریال قورباغه همخوانی بسیاری پیدا می‌کند.