یکشنبه, ۱۰ مرداد ,۱۴۰۰

مجموعه:غذای ایرانی

طرز تهیه یک مرغ کامل در اجاق گاز

طرز تهیه یک مرغ کامل در اجاق گاز

یادگیری تفت دادن جوجه های کامل به شما امکان می دهد گوشت را برای یک خانواده پرجمعیت یا چندین وعده غذایی به طور همزمان تهیه کنید. همچنین می تواند در هزینه های مواد غذایی شما صرفه جویی کند ، زیرا قصاب برای جدا کردن سینه ها ، ران ها و سایر برش های مرغ حق بیمه دریافت می کند. بیاموزید که چگونه طرز تهیه یک مرغ کامل در اجاق گاز بپزید.

طرز تهیه یک مرغ کامل در اجاق گاز

قسمت ۱ تهیه مرغ سوخاری

۱- کل مرغ خود را یخ بزنید. بسته به اندازه پرنده ، یخ زدایی در یخچال بین ۱ تا ۳ روز طول می کشد. توصیه می شود برای جلوگیری از بیماری های ناشی از غذا ، به زودی پس از یخ زدایی آشپزی کنید.

طرز تهیه یک مرغ کامل در اجاق گاز

۲- فر خود را با دمای ۴۵۰ درجه فارنهایت (۲۳۲ درجه سانتیگراد) گرم کنید. قفسه ای را بسته به اندازه کل مرغ ، در وسط وسط فر قرار دهید.

طرز تهیه یک مرغ کامل در اجاق گاز

۳- فضایی را در آشپزخانه خود نزدیک سینک ظرفشویی پاک کنید. سایر وسایل آشپزخانه ، ظروف و ظروف نقره ای را بردارید تا آلودگی متقاطع کاهش یابد. ماهیتابه یا اجاق هلندی خود را برای انتقال آسان آماده کنید.

طرز تهیه یک مرغ کامل در اجاق گاز

۴- مرغ را از بسته بندی آن خارج کنید. بسته بندی را مستقیماً در سطل زباله قرار دهید.

طرز تهیه یک مرغ کامل در اجاق گاز

۵- گردن و جناغ ها را از حفره خارج کنید. اگر نمی خواهید از آنها برای آب گوشت استفاده کنید آنها را دور بریزید.

طرز تهیه یک مرغ کامل در اجاق گاز

۶- دست خود را نزدیک شکاف حفره قرار دهید ، در حالی که پستان به سمت بالا است. انگشتان خود را بین پستان و پوست بچسبانید. دستان خود را زیر پوست حرکت دهید تا برای چاشنی شل شود.

طرز تهیه یک مرغ کامل در اجاق گاز

۷-قبل از دست زدن به مواد یا ظروف دیگر ، دستان خود را به مدت ۳۰ ثانیه بشویید.

طرز تهیه یک مرغ کامل در اجاق گاز

قسمت ۲طعم دهنده مرغ کامل

۱-تصمیم بگیرید که دوست دارید چه ادویه هایی را استفاده کنید. مرغ سوخاری همه کاره است و با توجه به مواد معطر محلی ، میوه ها و سبزیجاتی که ترجیح می دهید می توان آن را طعم دار کرد.

 

فلفل لیمو یا مرغ سیر لیمو را امتحان کنید. لیمو ، پیاز و سیر مواد اصلی معطر هستند که به طعم دادن به کل مرغ کمک می کنند. از فلفل یا سیر برای چاشنی سطح مرغ و همچنین حفره داخلی می توان استفاده کرد.

 

چاشنی گیاهان مانند ترکیب رزماری ، مریم گلی و آویشن را در نظر بگیرید. اگر به گیاهان تازه دسترسی ندارید می توانید از یک ادویه عمومی طیور یا ادویه ایتالیایی استفاده کنید.

طرز تهیه یک مرغ کامل در اجاق گاز

طعم های اسپانیایی یا مکزیکی ، مانند فلفل چیلی ، فلفل قرمز ، سیر یا کاین ، سطح مرغ را تند می کند. از گوشت اضافی قبل از فصلی برای تاکو و انچیلادا استفاده کنید. ادویه ادوبو ترکیبی از فلفل قرمز ، پونه کوهی ، سیر و فلفل است که از قبل در فروشگاه های ویژه و سوپرمارکت ها بسته بندی می شود.

 

۲- مواد معطر را برش دهید.

۱ تا ۲ لیمو را از وسط برش دهید تا داخل حفره مرغ قرار گیرد.پیاز یا موسیر را به چهار چهارم برش دهید.حبه های سیر را پوست بگیرید. بسته به اولویت ، می خواهید از ۲ تا ۱۰ حبه سیر قرار دهید.

طرز تهیه یک مرغ کامل در اجاق گاز

۳- مالش مرغ خود را مخلوط کنید. ۲ قاشق غذاخوری را ترکیب کنید. (۳۰ میلی لیتر) کره ذوب نشده نمکدار با ۱/۲ قاشق چایخوری. (۰٫۹ گرم) نمک ، ۱/۲ قاشق چایخوری (۰٫۹ گرم) فلفل و ۱/۲ قاشق چایخوری.

 

(۰٫۹ گرم) تا ۱ قاشق غذاخوری. (۳۰ گرم) گیاهان خشک یا تازه. با اندازه گیری گیاهان خشک یا تازه می توانید از نسبت ۱ به ۳ استفاده کنید ، زیرا گیاهان خشک قوی تر هستند.همچنین می توانید کره کانولا یا روغن زیتون را جایگزین کره کنید. چربی به قهوه ای شدن سطح پرنده کمک می کند.

طرز تهیه یک مرغ کامل در اجاق گاز

۴- مرغ را با کره و گیاهان یا ادویه جات خود مالش دهید. آنها را در زیر پوست سطح گوشت مرغ قرار دهید.

طرز تهیه یک مرغ کامل در اجاق گاز

قسمت ۳ پر کردن و مالش مرغ سوخاری

۱- لیمو ، پیاز و سیر را با نمک و فلفل بریزید. آنها را داخل حفره مرغ قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که هیچ ماده ای از بین نمی رود. با این وجود می توان آن را محکم بسته بندی کرد.

طرز تهیه یک مرغ کامل در اجاق گاز

۲- اگر قبلاً این کار را نکرده اید ، مرغ ها را روی توری کبابی قرار دهید. سینه ها باید روی قفسه به سمت بالا قرار بگیرند.

طرز تهیه یک مرغ کامل در اجاق گاز

۳- سیب ، سیب زمینی ، پیاز و سایر سبزیجات را به قطعات بزرگ برش دهید. آنها را در زیر رست تفت دهید.اگر از فر هلندی استفاده می کنید ، سبزیجات ریشه ای را در کف ماهیتابه قرار دهید ، سپس مرغ را روی آن قرار دهید. این به شما کمک می کند تا آب ها هنگام پخت داخل تابه بریزند.

 

اگر برش های سبزیجات کوچکتر می خواهید ، ۲۰ تا ۳۰ دقیقه صبر کنید تا آنها را در زیر رست تفت دهید. با این کار سبزیجات بیش از حد مصرف می شود.

طرز تهیه یک مرغ کامل در اجاق گاز

۴- اگر انتخاب کردید ، مرغ را خرپا کنید. این بدان معناست که شما طبل ها را با ریسمان پیچیده و در بال ها قرار می دهید تا حفره بسته بماند.خرپا کردن مرغ لازم نیست. این می تواند زمان پخت را افزایش دهد ، زیرا گرما به همین راحتی به گوشت تیره نمی رسد.

طرز تهیه یک مرغ کامل در اجاق گاز

قسمت۴ تفت دادن مرغ کامل

۱- ماهیتابه را داخل فر قرار دهید. اجازه دهید به مدت ۲۰ دقیقه در دمای ۴۵۰ درجه فارنهایت (۲۳۲ درجه سانتیگراد) برشته شود. با این کار پرنده قهوه ای می شود و در آب میوه ها مهر و موم می شود.

۲- فر را تا ۳۷۵ درجه فارنهایت (۱۹۰ درجه سانتیگراد) پایین آورید. بسته به اندازه پرنده ، یکنواختی اجاق و ارتفاع ، اجازه دهید ۱ ساعت تا ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه برشته شود.

۳- دماسنج بو داده را در ران قرار دهید. این باید حداقل ۱۷۰ درجه فارنهایت (۷۷ درجه سانتیگراد) باشد. اگر این کار را نکرد ، قبل از اینکه دوباره بررسی کنید ، اجازه دهید ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بیشتر تفت دهد.

قسمت ۵ استراحت مرغ

۱- ظرف را از فر خارج کنید. مرغ را روی یک سطح گرم نشده یا یک رک خنک کننده قرار دهید.

۲- فویل آلومینیومی را روی مرغ قرار دهید تا گرما حفظ شود.

۳- اجازه دهید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه با پستان بالا استراحت کند.

۴- مرغ را برگردانید و اجازه دهید ۱۰ دقیقه بیشتر استراحت کند.

۵- حک کنید و سرو کنید. برای برداشتن بقیه گوشت از استخوان ها برای استفاده در دستورهای غذایی بعدی باید به پرنده برگردید.
لاشه مرغ را دور بریزید یا آن را در قابلمه قرار دهید تا آب مرغ خانگی درست شود.۶- تمام شده.