پنج شنبه, ۲۳ اردیبهشت ,۱۴۰۰

عجیب ترین شغل های جهان

عجیب ترین شغل های جهان

عجیب ترین شغل های جهان

هشدار: «شاید برایتان خنده دار باشد اما این یک مطلب کاملا جدی است.» همین دوروبر خودمان آدم هایی زندگی می کنند. که صاحب عجیب ترین شغل های جهان هستند. اغلب این مشاغل خنده دار به نظر می رسند. اما خیلی ها به صورت کاملا جدی آنها را انجام می دهند. اینکه این مشاغل خنده دار چقدر برای صاحبانشان درآمدزا هستند، سوالی است که نمی شود دقیق به آن پاسخ داد. اما باور کنید یا نه از هر چیزی می شود پول درآورد، حتی اگر آن چیز سوسک باشد.

 

محافظ پل‌های متحرک

فردی که باید هر شش ماه یک بار به طور رسمی پل‌های متحرک را بالا و پایین ببرد و مطمئن شود که آنها معیوب نیستند.

 

عجیب ترین شغل های جهان

پل‌های متحرک

آدامس پاک‌کن

آدامس پاک‌کن‌ها باید با کمک دستگاه‌های مخصوص تولید‌بخار آدامس‌های چسبیده شده .به پیاده‌روها، نیمکت‌های کنار خیابان‌ها و هر جایی دیگر که آنها چسبیده باشند، بکنند .و محل آغشته شده را تمیز کنند.

 

عجیب ترین شغل های جهان

جدا‌کننده جوجه‌های نر و ماده

فردی که چنین شغلی را برعهده می‌گیرد. باید هر روز به میان خیل عظیمی جوجه تازه از تخم درآمده برود تا پی ببرد کدام نر و کدام ماده هستند،. در پایان نیز آنها را از یکدیگر جدا کند.

 

عجیب ترین شغل های جهان

جدا‌کننده جوجه‌ها

مغزخالی‌کن

منظور ما از «مغزخالی کن» آن دسته از افرادی نیستند که مدام سوال و اطرافیان‌شان را کلافه می‌کنند، .بلکه مغزخالی‌کنی شغلی رسمی و محترمانه است و فردی که چنین حرفه‌ای را انتخاب می‌کند .باید هر روز در کشتارگاه‌ها حاضر شود، سر حیوان ذبح شده را روی میز قرار دهد یا به یک قلاب آویزان کند .و سپس جمجمه را شکافته و مغز آن را که در برخی از کشورها غذایی بسیار لذیذ محسوب می‌شود، خارج کند.

 

عجیب ترین شغل های جهان

چشنده غذای سگ

بله، در کشورهایی که غذای مخصوص سگ تولید می‌شود، این انسان‌ها هستند. که باید وظیفه چشیدن غذای سگ‌ها را برای کارخانه‌های تولیدکننده این نوع محصولات انجام دهند و نسبت به مناسب بودن طعم آن برای این حیوانات خانگی اطمینان حاصل کنند. البته این مساله همیشه اعتراض گروه‌هایی را هم در پی داشته است.

 

عجیب ترین شغل های جهان

عجیب ترین شغل های جهان

مورچه‌گیر

شاید شما هم جزو آن دسته از مردمی باشید که در دوران کودکی صاحب یک مزرعه کوچک مورچه بوده‌اید. پس لازم است بدانید بعضی از آن مورچه‌ها متعلق به مزارع بسیار بزرگتر هستند. و در این مکان‌ها پرورش یافته‌اند. اما رفتن به مناطق جنگلی و بیابانی و دفن کردن مورچه‌ها برای پرجمعیت کردن آن مزارع بزرگ راهی برای امرار ‌معاش بعضی از مردم است. واقعا تعجب‌آور است که چطور آنها می‌توانند. این حشرات را گرفته و به صورت محموله دریایی به نقاط دیگر جهان ارسال کنند.

 

عجیب ترین شغل های جهان

ژله پرکن شیرینی‌های دونات

فردی که شغل وی پرکردن دونات‌ها با ژله است باید صاحب دستانی ماهر و اعصابی فولادین باشد،.زیرا تنها مقدار ناچیزی ژله اضافه – بمب ! – می‌تواند دونات‌ها را مانند یک نارنجک دستی منفجر و متلاشی کند.

 

عجیب ترین شغل های جهان

پر کن دونات

ساقدوش عروس کرایه‌ای

در برخی از کشورها که داشتن ساقدوش عروس جزو جدانشدنی مراسم ازدواج و عروس خانم نیز از داشتن دوستان و اقوام نزدیک بی‌بهره است.، چه کسی باید وظیفه ساقدوشی را انجام دهد و وی را در این مراسم به یادماندنی همراهی کند.؟ خیلی ساده است عروس خانم باید دست به جیب شود تا ساقدوش کرایه‌ای این نقش را ایفا کند.

 

عجیب ترین شغل های جهان

ساقدوش عروس کرایه‌ای

داور بو

 

داورهای بو معمولا در صنایع مختلف مشغول به کار می‌شوند. برای مثال برخی از داورهای بو برای کارخانه‌های ‌تولید‌کننده بو زداهای زیر بغل (دئودورانت‌های زیر بغل) کار می‌کنند.و از جمله وظایف آنها این است که زیر بغل افرادی که دئودورانت‌های مختلف را استفاده کرده‌اند، ببویند. برخی از آنها نیز به استخدام کارخانه‌های تولیدکننده دهان‌شویه در می‌آیند. و کار آنها بو کردن دهان افرادی است که دهان‌شویه‌های مختلف را مصرف کرده‌اند!.

عجیب ترین شغل های جهان

کنترل‌چی چیپس‌های سیب‌زمینی

وظیفه این افراد بررسی چیپس‌های سیب‌زمینی در خط مونتاژ کارخانه‌های چیپس‌سازی است تا مطمئن شوند .که این مواد غذایی سرخ شده، پرچرب و ناسالم از نظر فنی معیوب نباشند .اما کاری به طعم و خوشمزه بودن یا نبودن آنها ندارند!

 

عجیب ترین شغل های جهان

 

کنترل‌چی تخم‌مرغ‌ها

کار‌کنترل چی تخم‌مرغ‌ها بررسی تخم‌مرغ‌ها از نظر ترک و اختلالات دیگر قبل از درجه‌بندی و مهر تایید زدن روی آنهاست. اگر عادت به نوشیدن زیاد چای یا قهوه دارید، نباید این شغل را انتخاب کنید. چون وقت این کار را به دست نخواهید آورد و حتما در این حرفه با شکست مواجه خواهید شد.

عجیب ترین شغل های جهان

کنترل‌چی تخم‌مرغ‌ها


بیشتر بخواانید : هتل با ۵ اتاق درختی مجزا در سوئد


رنگ‌کار مرکبات

مسوولیت رنگ‌کار مرکبات که معمولا نارس چیده می‌شوند، این است. که با کمک مواد شیمیایی مانند گاز اتیلن و بخار آب کافی به آنها رنگ و ظاهری طبیعی ببخشد .و کاری کند که این میوه‌های پرفایده کاملا رسیده به نظر رسند.

 

عجیب ترین شغل های جهان

هنرمند صداساز فیلم‌ها

این افراد باید از انواع و اقسام اشیا و در واقع هر وسیله‌ای که آنها را در تولید صدای مورد نظر یاری می‌رساند، بهره ببرند تا بتوانند در فیلم‌ها جلوه‌های صدا ایجاد کنند. برای مثال، آنها ممکن است برای خلق صدای فردی که مشت می‌خورد .از ضربه زدن به هندوانه استفاده کنند یا برای نشان دادن صدای سکوت، تنها خاموش و بی‌صدا باشند.

 

عجیب ترین شغل های جهان

صداساز فیلم‌ها

چروک صاف‌کن

خیر منظور آن دسته از افرادی نیستند که در صاف کردن چین و چروک چهره مجرد‌های سالخورده مهارت دارند،. بلکه منظور چروک‌صاف‌کن‌های کفش‌های تولیدی هستند تا زمانی که شما کفش‌ها را در فروشگاه‌ها مشاهده می‌کنید صاف و یکدست و عاری از چین و چروک باشند.

 

غواص توپ گلف

اگر غواصی را دوست دارید و همزمان دوست دارید که همیشه در فضای باز و خارج از فضای داخلی شرکت ها باشید،. می خواهیم شغلی را به شما معرفی کنیم که احتمالا بسیار برایتان جالب خواهد بود: غواصی برای توپ های گلف! افرادی که نام این شغل را یدک می کشند. مسئول جمع آوری توپ هایی هستند که گلف بازان به اشتباه به حوضچه ها و دریاچه ها انداخته اند. به نظر ساده و هیجان انگیز است! اما در حقیقت از آنجایی که بسیاری از حوضچه ها به خوبی نگهداری نمی شوند.، شما در این حوضچه ها جلبک، گل و لای و حتی مارهای زیادی خواهید دید.

عجیب ترین شغل های جهان

غواص توپ

بو کُن دستمال کاغذی

احتمالا تا به حال متوجه شده اید که دستمال کاغذی ها یا هیچ بویی ندارند یا بوی بسیار اندکی از آن ها حس می شود. این موضع تصادفی نیست و شخصی که این شغل را دارد، زحمت این کار را کشیده است. آن ها در کارخانه ها دستمال نمونه را بو می کنند. و در صورتی که هیچ بویی ندهد اجازه تولید آن را می دهند. البته خیلی هیجان زده نشوید! می توان گفت که پیدا کردن شغلی به عنوان یک جراح راحت تر از به دست آوردن این شغل است،. زیرا این شخص مراحل زیادی را برای اینکه یک بو کن دستمال کاغذی شود، طی می کند.

هل دهنده قطار

شاید شما این افراد را در ویدیوهایی که در فضای مجازی پخش می شود دیده باشید. این شغل نیز در ژاپن مرسوم و به این صورت است که در ساعات پرتردد مترو و قطارها، زمانی که ازدحام مردم مانع از بستن در می شود، .این شخص افراد را به درون قطار هل می دهد تا درها بسته شوند. معمولا افرادی که این شغل را دارند، به صورت پاره وقت کار می کنند. و از بین دانشجویان یا کارمندان دیگر ایستگاه ها انتخاب می شوند.

 

عجیب ترین شغل های جهان

پسر گریه کننده خوشتیپ

این کار یکی از عجیب ترین شغل های جهان نام دارد که در ژاپن مرسوم است. او مسئول این است که چند ساعتی را با مشتریان سپری کند تا به اعماق احساسات او نفوذ کرده و او را به گریه بیندازد. تمام مسئولیت این شغل این است که آن ها باید حامی عاطفی باشند و احساسات خفته مشتریان را بیدار کنند.

 

گریه کننده خوشیپ

پامتحان کننده سرسره های آبی

چند روزی از سفر خانوادگی شما می گذرد و کودک شما می خواهد که او را به جای این همه جاذبه های تاریخی، یک جای هیجان انگیزتر ببرید. شاید یکی از مکان هایی که به ذهنتان برسد، پارک های آبی است اما نگران این هستید که مبادا سرسره ها برای کودکتان خطرناک باشد؛ . پس به سراغ یکی دیگر از عجیب ترین شغل های جهان می رویم که آن ها امتحان کننده سرسره های آبی است. این شخص همانطور که از نام شغل پیداست، مسئول این است که چندین بار از یک سرسره آبی به پایی بیاید تا از امن بودن آن اطمینان یابد.

پیدا کننده جا برای دستگاه وندینگ

یکی دیگر از عجیب ترین شغل های جهان که آن هم در ژاپن است، شخصی است که مسئول پیدا کردن جایی برای نصب دستگاه وندینگ است. با افزایش جمعیت و نیازی که برای فضای هر کاری در ژاپن وجود دارد، شرکت های تولید کننده دستگاه وندینگ همیشه دنبال جایی هستند. که دستگاه خود را نصب کنند. این افراد گفته می شود که اگر جا یا مشاوران املاکی برای پیدا کردن جایی برای این دستگاه ها پیدا کنند، چیزی حدودا ۱۸۵ دلار نصیبشان می شود.

 

دستگاه وندینگ

شخصی که در صف می ایستد

اگر از صف های طولانی خوشتان نمی آید، راه حلی ساده برای شما داریم و آن هم استخدام شخصی است که شغلش ایستادن در صف نام دارد. این شخص با دریافت مبلغی توافقی از سوی شما، تا زمانی که نوبتتان بشود،. مسئول به جای شما در صف ایستادن است. گاهی برای خرید یک محصولی که تازه به بیرون داده شده مجبورید که بیش از ۱۸ ساعت در صف بایستید.، پس می توان گفت که این شغل بسیار کاربردی است.

 

جابجا کننده حرفه ای کوه یخ

شاید باورتان نشود اما یکی از شاخه های علم زمین، یخ شناسی است که به مطالعه یخچال های طبیعی می پردازد .و دانش های زیادی در زمینه های ژئوفیزیک، زمین شناسی، جغرافیای فیزیکی، ژئومورفولوژی، هواشناسی، هیدرولوژی، زیست شناسی و محیط زیست دارد. یک از افرادی که این رشته را خوانده است، متخصص این است که کوه های یخی موجود در راه های تردد را جابجا کند، .سخت و عجیب.

 

عجیب ترین شغل های جهان

عذرخواهی کننده حرفه ای

برای برخی از مردم، عذرخواهی کردن کار ساده ای نیست، اما برای افرادی دیگر گفتن ببخشید کاری بی ضرر و بسیار آسان است. اگر شما جزو گروه دوم قرار می گیرد، می توانید یکی از شغل های عجیب جهان را انتخاب کرده و به کار مشغول شوید: عذرخواهی کننده حرفه ای.

 

شرکت Shazaiya Aiga Pro Agency در ژاپن وجود دارد که از طرف فردی که می خواهد معذرت خواهی کند یک عذرخواهی حرفه ای به شخص دیگر می فرستد.معذرت خواهی که پای تلفن انجام یا با ایمیل فرستاده شود حدودا ۹۵ دلار و اگر شخصی بخواهد. که عذرخواهی کننده حرفه ای رودررو عذرخواهی را انجام دهد حدودا ۲۲۵ دلار باید بپردازد. بله! این استخدام فردی با این شغل چندان هم ساده و یا ارزان نیست.

 

عذرخواهی کننده حرفه ای

تاجر هسته آلبالو

بحث و جدل درباره اینکه همبرگرها و کباب هایی که بیرون عرضه می شوند چند درصد گوشت دارند هنوز به پایان نرسیده بود . که کار به تردید درباره خالص بودن لواشک ها و محصولاتی از این دست هم رسید. کار عده ای خرید هسته آلبالو از کارخانه های معتبر و خردکردن و استفاده از آنها در محصولات خودشان برای افزایش وزن و کاهش هزینه ها است.

 

دادزن

این حرفه هم از حرفه های نسبتا قدیمی در حوزه مشاغل عجیب و غریب است. حتما این آگهی را در کوچه و خیابان دیده اید که: «به یک دادزن نیازمندیم «دادزن ها معمولا در ورودی پاساژها یا مغازه ها مستقر می شوند . و همان طور که از عنوانشان مشخص است،.

 

با داد زدن و بیان مشخصات کالاهای درون مغازه، مشتری جذب می کنند. دادزن ها در خط های تاکسی هم با فریاد زدن مسیرها و راهنمایی مسافران به درون تاکسی ها صاحب درصدی از درآمد روزانه راننده تاکسی ها می شوند. قبل ترها در سینماها هم کاری برایشان پیدا می شد. جمله «بشتابید، بشتابید…» را هنوز هم می شود در فیلم های قدیمی از دهان یک دادزن مقابل گیشه سینما شنید.

دادزن

سوسک کش

فکر نکنید حالا یکی می آید خانه تان و با دمپایی ابری می افتد به جان سوسک ها، این حرفه همان سمپاشی اماکن برای از بین بردن سوسک هاست اما نکته جالب اینکه بعضی ها برای تبلیغ حرفه خود ابتکار به خرج می دهند. مثلا این آگهی: پس از سمپاشی محل هر سوسک پیدا شده را دانه ای ۱۰۰ تومان خریداریم.

 

سوسک کش