یکشنبه, ۱۰ مرداد ,۱۴۰۰

لکه چسب چگونه می توان لکه های چسب را از بین برد

چگونه می توان لکه های چسب را از بین برد

لکه چسب می تواند درد واقعی باشد اگر به چیزی که قرار نیست باشد برسد! نگران نباشید ، اکثر چسب ها کمی کار می کنند. بسته به نوع چسب و سطح روشهای مختلف را امتحان کنید. آنچه روی یکی کار می کند ممکن است روی دیگری کار نکند. مهم نیست از چه حلالی استفاده می کنید ، حتماً ابتدا آن را در یک مکان نامحسوس آزمایش کنید تا مطمئن شوید به مواد آسیب نمی رساند.

لکه چسب چگونه می توان لکه های چسب را از بین برد

روش ۱ حذف Superglue

۱-اگر ابر چسب روی فرش ریختید آب صابون بزنید. یک پارچه را با صابون ظرف حل شده در آب گرم مرطوب کنید. فرش را با پارچه بزنید تا روی چسب کار کند. سعی کنید آن را خیلی خیس نکنید. هنگامی که بیشتر چسب از بین رفت ، آن را با یک پارچه تمیز خشک کنید. برای پاک کردن چسب ، مراحل را تکرار کنید.

لکه چسب چگونه می توان لکه های چسب را از بین برد

۲- استون را با مواد چسب چسب روی لباس قرار دهید. کمی پارچه استون تهیه کنید. یک حوله پشت پارچه قرار دهید و سپس با استون روی آن بزنید. تا زمانی که چسب از بین نرود ، دست و پا بزنید. سپس ، پس از حذف کامل چسب ، قطعه لباس را به طور معمول بشویید تا استون پاک شود.

 

پاک کننده های لاک ناخن به طور سنتی دارای استون هستند ، اگرچه برخی از پاک کننده ها فاقد استون هستند. قبل از اقدام به استفاده از آن ، بررسی کنید.همچنین می توانید مواد شوینده لباس را روی لکه بمالید و بگذارید چند دقیقه قبل از شستن بماند.

لکه چسب چگونه می توان لکه های چسب را از بین برد

لکه های چسب

۳- جوش شیرین را با روغن نارگیل مخلوط کنید تا از چربی پوست خارج شود. به اندازه یک سکه روغن نارگیل با مقدار مساوی جوش شیرین را با هم هم بزنید. پس از مخلوط شدن کامل ، مخلوط را به پوست محل قرارگیری چسب مالیده و اجازه دهید به مدت ۱۵ دقیقه بماند. سپس ، پس از ۱۵ دقیقه ، پوست خود را با آب و صابون بشویید تا پاک شود.

 

همچنین می توانید روغن های گیاهی دیگری را به تنهایی یا حتی ژل نفتی یا پماد آنتی بیوتیک امتحان کنید. روغن ممکن است برای حل شدن چسب کافی باشد.مالیدن الکل نیز ممکن است مثر باشد.

لکه چسب چگونه می توان لکه های چسب را از بین برد

۴- مواد بادوام را با کاغذ سنباده خوب بمالید. اگر راه حل های دیگر جواب نداد ، سعی کنید کاغذ سنباده ریز ریز را به آرامی روی منطقه بمالید. فقط مطمئن شوید که در مواد زیر حفاری نمی کنید. در صورت امکان از لمس سبک و کاغذ سنباده ریز استفاده کنید.همچنین می توانید با تیغ تراشیدن آنرا خراش دهید ، اگر در صورت عدم احتیاط ، احتمال آسیب دیدن سطح حتی بیشتر است.

 

لکه چسب چگونه می توان لکه های چسب را از بین برد

۵- اسفنج ملامینه را روی مواد با دوام کمتر بمالید. اسفنج ملامینه را کمی خیس کرده و آن را با حرکت دورانی مالش دهید. اسکراب را ادامه دهید تا چسب تمام شود.

 

اسفنج های ملامینه به از بین بردن لکه ها و مواردی مانند چسب با سایش سبک کمک می کند ، تا حدی مانند کاغذ سنباده خوب کار می کند. با این حال ، آنها معمولاً سطح را بدون آسیب می بینند.

 

لکه چسب چگونه می توان لکه های چسب را از بین برد

روش ۲ برداشتن مانده استیکر

۱- با استون باقی مانده استیکر را از پنبه و سایر لباسهای الیاف طبیعی پاک کنید. لباس را صاف بگذارید و زیر آن حوله (کاغذ یا پارچه) قرار دهید. پارچه دستشویی را با استون خیس کرده و با چسب مالش دهید تا از بین برود.

 

لکه چسب چگونه می توان لکه های چسب را از بین برد

۲- باقی مانده استیکر را از الیاف مصنوعی مانند اسپندکس با فریزر و صابون ظرف بردارید. کار را با قرار دادن حداقل حداقل یک ساعت در فریزر شروع کنید. سپس ، هنگامی که چسب سفت شد ، مورد را بیرون آورده و تا آنجا که می توانید چسب را جدا کنید. برای از بین بردن بقیه ، از آب گرم و صابون ظرف استفاده کنید. وقتی کارتان تمام شد ، بگذارید لباس به مدت ۲۰ دقیقه در آب گرم بماند ، سپس مثل همیشه بشویید.

 

لکه چسب چگونه می توان لکه های چسب را از بین برد

لکه های چسب

۳- برای از بین بردن چسب از پلاستیک از روغن استفاده کنید. پارچه ای را به هر نوع روغن پخت و پز مانند روغن نباتی یا روغن زیتون آغشته کنید. روی چسب را با روغن بزنید و بگذارید چند دقیقه داخل آن بماند. پس از خیس خوردن ، از یک پارچه تمیز برای پاک کردن باقی مانده استفاده کنید.

 

در صورت نیاز ادامه دهید ، سپس پلاستیک را با آب و صابون تمیز کنید. همچنین می توانید از مرطوب کننده یا روغن معدنی استفاده کنید.

لکه چسب چگونه می توان لکه های چسب را از بین برد

 

۴-بطری های شیشه ای را در آب گرم و صابونی قرار دهید تا برچسب ها و برچسب ها از بین برود. سینک ظرفشویی یا یک کاسه بزرگ را با آب گرم و چند قطره صابون ظرفشویی پر کنید. آن را دور هم بزنید تا با هم مخلوط شود. بطری را در مخلوط قرار دهید ، مطمئن شوید که برچسب یا چسب در زیر آب قرار دارد. لیوان را برای چند ساعت بگذارید و سپس آن را برداشته و تمیز کنید.اگر می توانید یک شب آن را ترک کنید ، این حتی بهتر است.

 

روش ۳ از بین بردن چسب مدرسه یا سایر چسب های خانگی

۱- شیشه ، چوب و سایر سطوح را با چاقوی بتونی پلاستیکی خراش دهید . اگر گلوله های بزرگ چسب دارید ، سعی کنید قبل از امتحان کردن حلال ها ، تا آنجا که می توانید بالا بیاورید. تا جایی که می توانید از جای خود بلند شوید ، با چاقو بتونی آنرا خراش دهید. اگر اندازه آنها به اندازه کافی بزرگ است.

 

می توانید با انگشتان خود پوست آن را جدا کنید.چسب زدن با انگشتان به خصوص اگر پس مانده چسب روی فرش یا پارچه باشد بسیار خوب کار می کند.

۲- برای بیرون آوردن چسب مدرسه از فرش از آب و مواد شوینده استفاده کنید. چند قطره مواد شوینده لباس در یک فنجان آب مخلوط کنید. سپس ، یک پارچه تمیز را درون آن فرو کنید و کمی روی فرش بکشید تا چسب بالا بیاید. برای از بین بردن مواد شوینده از آب تمیز استفاده کنید.

 

سعی کنید آن را خیلی خیس نکنید. بعد از اتمام کار با یک حوله تمیز به آن ضربه بزنید. برای لباس ، فقط آن را با مواد شوینده معمولی در شستشو بیندازید.

لکه های چسب

۳- روی اکثر سطوح استون را روی لکه های سرسخت بمالید. اگر چسب از چسب مدرسه سخت تر است و بالا نمی آید ، یک پارچه را در استون فرو کنید. چسب را با پارچه بمالید ، سپس استون را به کار ببرید تا جایی که لکه بریزد.هنگام استفاده از استون بر روی سطح چوب محتاط باشید ، زیرا ممکن است پایان کار را از بین ببرد. ابتدا یک منطقه نامحسوس را آزمایش کنید.

۴- برای از بین بردن چسب از چوب ، از سشوار استفاده کنید. این بهترین کار برای گلوله های چسب است. خشک کن را روی کمترین حالت خود قرار دهید و آن را حدود ۱۵ ثانیه روی چسب نگه دارید. گوی های چسب باید به اندازه ای نرم باشند که بتوانند با انگشتان شما یا یک تراش دهنده بتونه چوب را جدا کنند. آنچه را که می توانید بردارید ، سپس در صورت لزوم تکرار کنید. این برای برچسب ها نیز مفید است.

روش ۴ اپوکسی بلند کردن

۱- قبل از غوطه وری با استون ، اپوکسی بزنید. یک پارچه تمیز را به استون آغشته کرده و روی چسب مرطوب بکشید. سعی کنید تا جایی که می توانید روی چسب کار کنید ، زیرا نمی خواهید قبل از بلند شدن آن چسب خورده باشد. اپوکسی های دو بخشی بسیار سخت می شوند ، بنابراین بهتر است قبل از خشک شدن آنها را بلند کنید اگر می توانید.

۲- اگر استون مثر نیست ، ارواح متیله شده را روی اپوکسی امتحان کنید. یک پارچه تمیز را با روحیات متیله مرطوب کنید. سپس ، با یک حرکت دایره ای روی اپوکسی بمالید ، سریع کار کنید تا قبل از غروب آن بلند شود.

 

۳- اگر چسب از قبل تنظیم شده است ، آن را با کاغذ سنباده یا اسفنج ملامینه مالش دهید. ابتدا اسفنج ملامینه را امتحان کنید. آن را در آب فرو برده و با حرکت دورانی از آن قسمت عبور کنید. اگر این کار نکرد ، به سراغ کاغذ سنباده ریز بروید. کار را در منطقه ادامه دهید تا چسب بالا بیاید.اگر نشت زیادی دارید ممکن است لازم باشد با کاغذ سنباده سنگین تر شروع کنید.