یکشنبه, ۱۰ مرداد ,۱۴۰۰

محافظ صفحه شیشه چگونه حباب های هوا را از محافظ صفحه شیشه خارج کنیم

چگونه حباب های هوا را از محافظ صفحه شیشه خارج کنیم

محافظ صفحه شیشه به شما کمک می کنند تا لوازم الکترونیکی شما از شکاف در امان بمانند ، اما در صورت عدم استفاده صحیح از صفحه یا عدم نمایش صفحه کاملاً ممکن است حباب هوا ایجاد کنند. با استفاده از محافظ صفحه ، نمی توانید حباب های هوا را به راحتی از وسط پاک کنید ، مگر اینکه محافظ صفحه را برداشته و دوباره روی آن قرار دهید. اگر در لبه دستگاه خود حباب هوا دارید ، روغن پخت و پز می تواند به سرعت آنها را از بین ببرد.

 

چگونه حباب های هوا را از محافظ صفحه شیشه خارج کنیم

 

روش ۱ اعمال مجدد محافظ صفحه

۱- یک گوشه از محافظ صفحه خود را با تیغ بلند کنید تا از بین برود. با دقت لبه تیز تیغ را در زیر یکی از گوشه های محافظ صفحه خود بلغزانید. تیغه را به صورت افقی نگه دارید تا در صفحه شما فرو نرود و خراشیده نشود. هنگامی که گوشه را بلند کردید ، محافظ صفحه به آرامی از دستگاه شما بلند می شود. پس از شل شدن چسب محافظ صفحه ، آن را از دستگاه جدا کنید.

 

سعی نکنید محافظ صفحه خود را خم کنید تا آن را بالا بکشید زیرا ممکن است شکسته یا خرد شود.بسیاری از محافظ های صفحه را می توان چندین بار حذف و دوباره اعمال کرد.

چگونه حباب های هوا را از محافظ صفحه شیشه خارج کنیم

محافظ صفحه شیشه

۲- صفحه خود را با یک دستمال تمیز کننده بدون پرز تمیز و خشک کنید. گرد و غبار و پرزهای دستگاه اصلی ترین دلیل ایجاد حباب هوا است. گوشه یک پارچه تمیز کننده را با الکل مالش داده و آن را روی صفحه دستگاه خود پاک کنید تا گرد و غبار یا پرزهای آن پاک شود. بعد از استفاده از پارچه مرطوب ، از پارچه ای بدون پرز استفاده کنید تا صفحه کاملا خشک شود.

 

همچنین می توانید از دستمال مرطوب بسته بندی شده جداگانه برای تمیز کردن صفحه نمایش استفاده کنید. دستمال مرطوب در فروشگاه های لوازم الکترونیکی موجود است.

 

نکته: در یک اتاق تمیز و بدون گرد و غبار کار کنید. اگر از یک فن یا واحد AC استفاده می کنید ، ابتدا آنها را خاموش کنید تا گرد و غبار اطراف آن شناور نشود.

چگونه حباب های هوا را از محافظ صفحه شیشه خارج کنیم

 

۳- گرد و غبار اضافی را با استفاده از نوار اسکاچ پاک کنید. یک نوار اسکاچ روی صفحه خود قرار دهید و کمی آن را فشار دهید تا بچسبد. به آرامی نوار را بلند کنید تا تکه های کوچکتر از گرد و غبار یا پرزهای صفحه را بگیرید. با عبور از روی صفحه ، کمی روی منطقه ای که قبلاً تمیز کرده اید همپوشانی داشته باشید تا جایی را از دست ندهید. اگر می خواهید یک باره آن را تمیز کنید ، صفحه خود را کاملاً با نوارهای اسکاچ بپوشانید.

چگونه حباب های هوا را از محافظ صفحه شیشه خارج کنیم

محافظ صفحه شیشه

 

۴- دوباره محافظ صفحه را اعمال کنید. لبه های محافظ صفحه را با دستگاه خود قرار دهید تا کج نشود. هنگامی که از نحوه قرارگیری محافظ صفحه راضی هستید ، یک لبه آن را در برابر صفحه قرار دهید و آن را به آرامی در جای خود فشار دهید. چسب پشت محافظ بلافاصله به صفحه می چسبد.محافظ صفحه نمایش را در یک اتاق مرطوب مانند حمام قرار دهید تا حباب هوا کاهش یابد.

چگونه حباب های هوا را از محافظ صفحه شیشه خارج کنیم

۵- انگشت یا کارت اعتباری خود را روی سطح محافظ صفحه خود بمالید. هنگامی که محافظ صفحه شروع به چسبیدن به دستگاه خود کرد ، با انگشت یا لبه کارت اعتباری در مرکز صفحه فشار دهید. از مرکز دستگاه خود به لبه خارجی فشار دهید تا حباب های هوا را از زیر محافظ صفحه خارج کنید. دور کل صفحه کار کنید تا زمانی که تمام حباب های هوا را فشار دهید.

 

اگر هنوز روی صفحه نمایش شما حباب هوا وجود دارد ، دوباره سعی کنید دوباره آن را اعمال کنید یا یک محافظ صفحه جدید تهیه کنید.

روش ۲ از بین بردن حباب های هوا در اطراف لبه ها با روغن

۱-انتهای یک پنبه را با روغن پخت مرطوب کنید. برای داشتن بهترین نتیجه از روغن زیتون یا روغن نباتی استفاده کنید. ۱-۲ قاشق چایخوری (۹/۴ – ۹/۹ میلی لیتر) روغن را در یک ظرف کوچک بریزید تا بتوانید به راحتی انتهای پنبه را خیس کنید. سواب پنبه را با یک لایه نازک از روغن بپوشانید اما نه آنقدر که چکه کند.

محافظ صفحه شیشه

 

۲-پنبه را با حباب هوا در امتداد لبه ها بمالید. روغن اضافی پنبه خود را لرزانده و در اطراف لبه های محافظ صفحه خود کار کنید. یک لایه نازک از روغن را به لبه ها بمالید تا بتواند به زیر محافظ صفحه شما برسد. روغن حباب های هوا را صاف کرده و یک مهر و موم کامل ایجاد می کند.

 

نکته: اگر حین کشیدن روغن حباب های هوا از بین نرفتند ، با ناخن انگشت یا تیغ خود کمی لبه محافظ صفحه خود را بالا ببرید تا روغن به زیر آن برسد.

 

۳-محافظ صفحه را به عقب فشار دهید و هر روغنی را پاک کنید. هنگامی که محافظ صفحه نمایش شما هیچ حباب هوا در اطراف لبه ندارد ، آن را محکم در برابر صفحه فشار دهید تا محکم بچسبد. با استفاده از یک تکه حوله کاغذی لبه های اطراف محافظ صفحه خود را خشک کنید و روغن اضافی را که بیرون رانده شده تمیز کنید. به لبه های محافظ صفحه خود فشار وارد کنید تا ببینید آیا از زیر روغن روغن بیرون می آید یا خیر.