پنج شنبه, ۹ بهمن ,۱۳۹۹

معرفی رنگ سال ۱۴۰۰-۲۰۲۱

معرفی رنگ سال 1400-2021

معرفی رنگ سال ۱۴۰۰-۲۰۲۱

هر ساله کمپانی بزرگ پانتون یا پنتون رنگ سال را با انتخاب توسط پنتون از طریق نظر سنجی های مردمی و از بین رنگ های پیشنهادی این موسسه انجام می شود. همچنین با در نظر گرفتن وقایع و شرایط زندگی مردم و حس و حال حکم‌فرما در دنیا انتخاب می‌کند. این شرکت به تازگی ۲ رنگ را به عنوان  رنگ سال ۱۴۰۰-۲۰۲۱ معرفی کرده است. ترکیبی از رنگ زرد روشن لیمویی در کنار رنگ خاکستری روشن که انتخاب این دو رنگ، به شرایط قرنطینه و شیوع ویروس کرونا در سال ۲۰۲۰ بسیار مرتبط است.

 

معرفی رنگ سال 1400-2021

معرفی رنگ سال ۱۴۰۰-۲۰۲۱

 

امسال احتمالاً این دو رنگ قوی‌ترین رنگ‌ها در دنیای مد و دکوراسیون هستند و آشنا بودن با آن‌ها می‌تواند به شما کمک کند. تا دکوراسیون خانه و استایل خود را به روز کنید و تغییراتی اساسی در زندگی‌تان ایجاد نمایید. با توجه به رنگ سال ۱۴۰۰ انتخاب شده، علاقمندان مد بخصوص در ایران سعی خود را می کنند. تا رنگ مانتو، رنگ مو، و رنگ لباس خود را نیز با این رنگ انتخابی سالانه ست کنند.ابتدا رنگ سال را در تمام نشریات اینترنتی به وفور دیده و سپس طراحی فروشگاههای لباس با رنگ سال جلوه هایی زیبا می آفرینند.

معرفی رنگ سال 1400-2021

رنگ های انتخاب شده شرکت پنتون برای۲۰۲۱

امسال شرکت پنتون به جای معرفی یک رنگ، دو رنگ را به عنوان رنگ‌های سال معرفی کرده است. رنگ‌های سال ۲۰۲۱ رنگ زرد لیمویی روشن یا زرد کره‌ای و خاکستری روشن هستند. رنگ زرد روشن امسال با کد رنگی PANTONE 13-0647 یک رنگ شاد و سرزنده است .که می‌توان از آن در لباس و دکوراسیون منزل استفاده نمود. رنگ خاکستری نیز با کد رنگ PANTONE 17-5104 یک رنگ جذاب در کنار زرد خواهد بود .که استفاده از این دو رنگ در کنار هم موجب ایجاد ترکیبی خیره کننده و زیبا می‌شود.

 

معرفی رنگ سال 1400-2021

ربط رنگ سال به کرونا

سال ۲۰۲۰ با گسترده شدن و پاندمی جهانی کرونا، این ویروس به گونه‌ای متفاوت دنیا را به سوی بهت و نگرانی پیش برد. حال و روز مردم دنیا با شیوع یک بیماری عجیب و واگیر تغییر کرد. و انتخاب رنگ ۲۰۲۱ برگرفته از مفهوم این روزهای دنیا است.

 

معرفی رنگ سال 1400-2021

رنگهای خاکستری و زرد به چه معناست؟

رنگ خاکستری به معنای مکانی نیمه تاریک است .که در میان سیاهی و سفیدی قرار دارد و دنیا را به سمتی مبهم پیش برده است.رنگ خاکستری نشان از این دارد که دنیا هیچ‌وقت به سمت سیاهی نمی‌رود. و اگر وحدت، ثبات و امید در قلب‌ها زنده بماند، ناامیدی فراگیر نخواهد شد.در این میان زرد روشن لیمویی همانند یک نور درخشان در میان این تاریکی‌ها می‌درخشد .و نویدی امیدبخش در قلب‌ها ایجاد می‌کند. این‌ها صحبت‌های مدیر اجرایی موسسه رنگ پنتون در مصاحبه‌اش با نیویورک تایمز است.

 

معرفی رنگ سال 1400-2021

 

رنگ مد سال ۲۰۲۱ رنگ زرد روشن است .که نشانه طلوع امید و یا همان واکسن کرونا در زندگی مردم دنیا است .و قرار است دوباره رنگی به این دنیا ببخشد. ترکیب دو رنگ زرد و خاکستری در کنار هم درست بر اساس حال و روز مردم دنیا انتخاب شده است. و نشان از تغییری بزرگ دارد و برای روحیه حال مردم دنیا بسیار مفید و مؤثر خواهد بود.

 

معرفی رنگ سال 1400-2021

معرفی رنگ سال ۱۴۰۰-۲۰۲۱

 


بیشتر بخوانید : مهمترین رنگ لاک که هر خانمی باید داشته باشد


 

امسال بهار نوبت پوشیدن لباس‌هایی به رنگ زرد روشن است. رنگ مد سال ۲۰۲۱ رنگی پر از انرژی و سراسر نور که همه چشم‌ها را به خود خیره می‌کند. این رنگ برای روزهای سخت بعد از قرنطینه‌های طولانی کرونا، انتخابی ایده‌آل محسوب می‌شود.

 

شما می‌توانید برای استفاده از این رنگ در لباس، یک کت یا بلوز زرد روشن به تن کنید.، یا با استفاده از یک کیف و کفش زرد و لباس‌هایی به هر رنگی که دوست دارید.، استایلی متفاوت برای خودتان رقم بزنید. استفاده از لباس‌هایی با ترکیب زرد روشن و خاکستری را به هیچ عنوان از یاد نبرید .و از این دو رنگ جذاب و مد روز در کنار هم برای لباس‌هایتان استفاده کنید.

 

معرفی رنگ سال 1400-2021

رنگ دکوراسیون خانه

امسال رنگ دکوراسیون ۱۴۰۰ با به کار بردن رنگ زرد و خاکستری در کنار هم بسیار جذاب و زیبا خواهد بود. برای استفاده از رنگ مد سال ۲۰۲۱ در دکوراسیون خانه بهتر است. از اکسسوری‌های زرد در کنار ترکیبی از خاکستری و سفید استفاده کنید. به کار بردن رنگ زرد به مقدار زیاد در دکوراسیون و یا رنگ کردن همه دیوارها به این می‌تواند خیلی زود خسته کننده شود.

 

معرفی رنگ سال 1400-2021

 

از طرفی این رنگ زمانی که به اندازه به کار برود، موجب ایجاد حس آرامش و امنیت در افراد می‌شود،. اما زیاده‌روی در آن می‌تواند نتیجه معکوس داشته باشد و روی حس و حالتان تأثیر منفی بگذارد. قرار دادن چند وسیله زرد رنگ در دکوراسیون منزل‌تان برای به روز کردن ظاهر خانه کافی است. می‌تواند از گلدان زرد رنگ، کوسن، فرش، پرده، مبلمان یا آباژور زرد استفاده کنید .و جلوه‌ای خاص و دوست داشتنی به فضای خانه خود ببخشید.

 

چگونه رنگ سال مشخص میشود ؟

برادران ملوین و جسی لیواین (موسسان پنتون) در ابتدا شرکت M & J Levine Advertising (شرکت چاپ و نشر) را در سال ۱۹۵۰ تاسیس کردند، بعد گذشت چند سال فردی به نام لورنس هربرت همه چیز را تغییر داد. هربرت با الهام و استفاده از جدول مندلیف یک سیستم استاندارد سازی رنگ ایجاد کرد .و به هر رنگ یک عدد مختص به خود را اختصاص داد. این کار باعث شد .خطا در انتخاب رنگ ها در بین مردم به حداقل خود برسد و سودی زیادی روانه این شرکت بشود.

 

 

در سال ۱۹۶۲ هربرت این شرکت را خریداری کرد و نام آن را به پنتون امروزی تغییر داد. اولین محصول این شرکت کاتالوگ های رنگ کوچک با شید های متفاوت بود. در سال ۲۰۰۰ هربرت پیشنهاد رنگ سال را داد که با استقبال طراحان زیادی رو به رو شد. که از آن پس در ماه های خاصی از سال رنگ سال توسط این شرکت تولید می شود.