یکشنبه, ۱۰ مرداد ,۱۴۰۰

مجموعه:سلامت پوست

نحوه استفاده از غلتک صورت برای کاهش پف و تسکین پوست

نحوه استفاده از غلتک صورت برای کاهش پف و تسکین پوست

نحوه استفاده از غلتک صورت برای ماساژ صورت اگر هرگونه تأثیرگذار زیبایی را در شبکه های اجتماعی دنبال می کنید ، احتمالاً در چند سال گذشته تعداد بیشتری غلطک یشم در خوراک شما ظاهر شده است. بسیاری از افراد برای کاهش پف و تسکین پوست خود از غلطک های یشم روی صورت خود استفاده می کنند.

 

اما ممکن است شما شاهد گردن زدن افراد نیز باشید. اگر از خود پرسیده اید که چه چیزی مربوط به این است و چگونه باید آن را انجام دهید (یا حتی اینکه آیا ایده خوبی است) ، خوش شانس هستید – ما اینجا هستیم تا همه چیز را برای شما روشن کنیم!

نحوه استفاده از غلتک صورت برای کاهش پف و تسکین پوست

سوال ۱
آیا می توانید از غلتک یشم بر روی گردن خود استفاده کنید؟

بله – برخی از متخصصان می گویند شما همیشه باید گردن خود را بچرخانید.

 

تصور می شود غلتک های یشمی به شما کمک می کنند تا سموم از زیر پوست شما به سمت سیستم لنفاوی شما سوق داده شود ، جایی که سپس دفع می شوند. برخی از متخصصان زیبایی معتقدند که اگر ابتدا گردن خود را بچرخانید ، هنگام چرخاندن صورت زهکشی بهتری خواهید داشت.

 

متخصصان دیگر طرفدار چرخاندن صورت و سپس گردن هستند ، زیرا این ممکن است به بیرون کشیدن سموم صورت کمک کند. از بین بردن این سموم ممکن است به کاهش پف پوست کمک کند.

نحوه استفاده از غلتک صورت برای کاهش پف و تسکین پوست

نحوه استفاده از غلتک صورت

سوال ۲

آیا قبل یا بعد از مرطوب کردن ، یشم رول می کنید؟

ابتدا مرطوب کنید ، سپس از غلتک یشم خود استفاده کنید.اگرچه برخی از افراد ادعا می کنند که استفاده از غلتک یشم مرطوب کننده شما را به عمق پوست شما هل می دهد.

 

اما در حقیقت اثبات زیادی وجود ندارد. با این حال ، قطعاً بهتر است که یشم پس از استفاده از کمی مرطوب کننده یا روغن صورت مورد علاقه خود ، رول کنید.این به شما کمک می کند تا یشم نرمتر روی پوست شما بپیچد.

نحوه استفاده از غلتک صورت برای کاهش پف و تسکین پوست

سوال ۳

روی کجای گردنم باید از غلتک یشم استفاده کنم؟

گردن خود را بچرخانید تا سموم را به سمت سیستم لنفاوی خود هدایت کنید.با غلتک در پشت گردن خود ، از یک طرف ستون فقرات شروع کنید و به آرامی به پایین گردن خود بپیچید. این کار را هر ۴-۱۲ بار انجام دهید – هر آنچه که احساس خوبی برای شما دارد. [۶] این کار را در سمت دیگر ستون فقرات تکرار کنید ، سپس به سمت جلو حرکت کرده و از گوشه فک پایین تا استخوان یقه خود در طرفین بچرخید.

 

برخی از متخصصان پوست می گویند با پاک کردن صورت ، انسداد برطرف می شود و باعث تخلیه آب می شود.از غلتیدن بیشتر در ناحیه گلوی خود در نقطه نقطه نبض خودداری کنید ، زیرا این امر می تواند دردناک باشد.

نحوه استفاده از غلتک صورت برای کاهش پف و تسکین پوست

سوال ۴
با غلتک یشم چقدر فشار می آورید؟

روی پوست خود را خیلی سبک بچرخانید.نیازی به فشار دادن شدید با غلتک یشمی نیست – در واقع وزن سنگ بیشتر کار را انجام می دهد. هنگام غلتیدن ، باید احساس ماساژ ملایم داشته باشید. اگر صدمه ببیند ، قطعاً خیلی زیاد فشار می دهید.

 

اگر با غلتک خیلی فشار دهید ، می تواند منجر به تحریک پوست شود. اگر آکنه دارید ، ممکن است بدتر هم شود.

نحوه استفاده از غلتک صورت برای کاهش پف و تسکین پوست

نحوه استفاده از غلتک صورت

سوال ۵

چه مدت شما یشم صورت و گردن خود را می چرخانید؟

در ابتدا بیش از ۴-۵ بار از همان نقطه عبور نکنید.هنگامی که تازه کار خود را شروع می کنید ، ممکن است مدتی طول بکشد تا به فشارهایی که باید استفاده کنید عادت کنید – اگر خیلی سخت غلت بزنید و چندین بار از روی پوست بروید ، پوست ممکن است کمی تحریک شود.

 

با این حال ، احتمالاً خوب است که وقتی می دانید پوست شما به خوبی تحمل می کند ، طولانی تر بپیچید – بعضی از افراد همان منطقه را ۱۲ بار می غلتند!

نحوه استفاده از غلتک صورت برای کاهش پف و تسکین پوست

سوال ۶

چند بار باید از غلتک یشم استفاده کنید؟

حداقل ۳ بار در هفته از آن استفاده کنید.اگرچه غلتک های یشم می تواند در کاهش پف مفید باشد ، اما اثرات آن فقط موقتی است ، بنابراین برای دیدن نتایج ثابت باید از غلتک استفاده کنید. بهتر است هر روز یا حداقل یک روز دیگر از آن استفاده کنید ، بنابراین سعی کنید آن را به عنوان بخشی از برنامه معمول مراقبت از پوست خود انجام دهید.

 

برخی از افراد ترجیح می دهند از غلطک یشم خود صبح برای تقویت چهره استفاده کنند ، در حالی که دیگران از مزایای آرامش بخشی به عنوان برنامه عصرانه خود هستند. اگر بخواهید حتی می توانید دو بار در روز این کار را انجام دهید!

نحوه استفاده از غلتک صورت برای کاهش پف و تسکین پوست

نحوه استفاده از غلتک صورت

سوال۷

چند بار باید غلتک یشم خود را تمیز کنید؟

هر وقت از آن استفاده کردید آن را تمیز کنید.بعد از اینکه صورت و گردن خود را رول کردید ، غلتک یشم را با آب گرم و صابون بشویید ، سپس آن را با یک پارچه نرم خشک کنید. با این کار هرگونه مرطوب کننده ای که به سنگ منتقل شده است از بین می رود و از جمع شدن باکتری ها جلوگیری می کند.

 

شستن غلتک یشمی خود با آب و صابون احتمالاً به اندازه کافی خوب است ، اما اگر می خواهید غلتک خود را در بین موارد استفاده ضد عفونی کنید ، آن را با الکل پاک کنید و بگذارید خشک شود.

نحوه استفاده از غلتک صورت برای کاهش پف و تسکین پوست

سوال۸

آیا باید غلتک یشم را در یخچال نگه دارم؟

کارشناسان در این مورد اختلاف نظر دارند.برخی از کارشناسان می گویند نه – از آنجا که هدف اصلی غلتک یشم بهبود گردش خون است ، سرما در واقع می تواند آن را خنثی کند. با این حال ، اگر پوست شما قرمز یا ملتهب است ، یا دچار آفتاب سوختگی ، آلرژی یا روزاسه هستید.

 

، ابتدا قرار دادن غلتک در یخچال می تواند به آرامش تحریک پوست کمک کند. سعی کنید از غلتک یشم خود سرد و در دمای اتاق استفاده کنید تا ببینید چه چیزی را بیشتر دوست دارید.

سوال۹

آیا غلطک های یشم به چین و چروک گردن کمک می کنند؟

متأسفانه ، هیچ مدرکی در این مورد وجود ندارد.بعد از استفاده از غلتک یشم ممکن است پوست شما چاق و شاداب به نظر برسد ، که ممکن است به طور موقت ظاهر خطوط ظریف را کاهش دهد. با این وجود بعید است غلتک های یشم در طولانی مدت از چین و چروک جلوگیری یا آن را کاهش دهند.

سوال ۱۰

آیا غلتک های یشم واقعاً کار می کنند؟

به احتمال زیاد به کاهش پف و تسکین پوست کمک می کنند.اکثر متخصصان زیبایی موافقند که غلتک های یشمی با افزایش تخلیه لنفاوی می توانند به کاهش سموم زیر پوست کمک کنند. همچنین ، اگر پوست شما قرمز یا تحریک شده باشد ، سنگ خنک کننده می تواند تسکین دهنده باشد.

 

با این حال ، هیچ مدرکی برای تأیید این ادعا وجود ندارد که غلطک های یشم می تواند از چین و چروک جلوگیری کند ، با آکنه مقابله کند یا میزان جذب مرطوب کننده پوست را بهبود بخشد. همچنین نشان داده شده است که غلتک های یشم به بهبود گردش خون در پوست شما کمک می کنند.

 

استفاده از غلتک یشم هیچ اشکالی ندارد ، بنابراین حتی اگر این یک درمان جادویی برای هر بیماری پوستی نباشد ، اگر دوست دارید از آن استفاده کنید!

سوال۱۱

آیا غلتک های یشمی از سنگ های دیگر بهتر کار می کنند؟

نه ، این بیشتر از ماساژ است تا سنگ.غلتک های ساخته شده با انواع سنگ ها مانند یشم ، کوارتز گل رز و ابسیدین را می توانید پیدا کنید. در حقیقت هیچ مدرکی وجود ندارد که یشم بهتر از سنگهای دیگر عمل کند – همه آنها به بهبود گردش خون و تخلیه لنفاوی شما کمک می کنند.