یکشنبه, ۱۰ مرداد ,۱۴۰۰

نحوه حذف خراش روی صفحه شیشه ای گاز

نحوه حذف خراش روی صفحه های شیشه ای گاز

آشپزخانه های شیشه ای فواید زیادی دارند. نرمتر و تمیزتر از سطل آشپزی سنتی است. متأسفانه ، آشپزخانه های شیشه ای هر از گاهی خراشیده می شوند. خبر خوب این است که رفع این مشکل معمولاً بسیار آسان است. با کمی چربی آرنج ، آن آشپزخانه در کمترین زمان جدید به نظر می رسد!نحوه حذف خراش روی صفحه شیشه ای گاز  در آشپزخانه را آموزش می دهیم.

 

سوال ۱ آیا می توان خراش ها را از روی اجاق های شیشه ای پاک کرد؟

بله ، خراش های جزئی اغلب می توانند از بین بروند و یا ترمیم شوند.چند راه حل وجود دارد که می توانید برای از بین بردن خراش ها استفاده کنید. حتی می توانید ترک ها و تراشه ها را ترمیم کنید ، اگرچه برای این کار به کیت پرکننده شیشه احتیاج دارید. اگر صفحه آشپزی خرد شده است زیرا کسی یک گلدان سنگین یا چیز دیگری را انداخته است ، شاید لازم باشد فقط آن را تعویض کنید.

 

همیشه قبل از لمس یا کار روی آن ، بگذارید تا آشپزی شما خنک شود. شما نمی خواهید خودتان را بسوزانید!نحوه حذف خراش روی صفحه شیشه ای گاز

سوال ۲ چگونه می توانید خراش های جزئی را از روی صفحه شیشه ای خارج کنید؟

۱ از خمیر جوش شیرین استفاده کنید.

چند قاشق جوش شیرین را با آب در یک فنجان کوچک مخلوط کنید. آنها را با یک قاشق یا چوب بستنی ترکیب کنید تا قوام پودینگ غلیظ داشته باشد. این را روی خراش ها یا علامت های کشیده خود پخش کنید و با یک پارچه تمیز آن را به آرامی در قسمت آشپزی بمالید. سپس ، صفحه آشپزی را تمیز کنید تا ببینید آیا خراش از بین رفته است.

 

اگر این کار نکرد ، می توانید مراحل را تکرار کنید یا راه حل دیگری را امتحان کنید. اگر به نظر می رسد خراش شروع به از بین رفتن می کند ، دادن یک ضربه دیگر به جوش شیرین ایده خوبی است.اگر می توانید انگشت خود را روی خراش قرار دهید و شکافی احساس نمی کنید ، احتمالاً آنقدر کوچک است که به عنوان خراش جزئی شناخته شود.نحوه حذف خراش روی صفحه شیشه ای گاز

۲ خمیر دندان را امتحان کنید.

اگر جوش شیرین جواب نداد ، ممکن است بتوانید خراش ها را با مقداری خمیر دندان و یک پارچه تمیز از بین ببرید. روی هر خراش که می خواهید پاک کنید یک دانه خمیر دندان بکشید. سپس ، یک پارچه مرطوب گرفته و خمیر دندان را با استفاده از حرکات دایره ای کاملاً محکم درون صفحه آشپزی بمالید. خمیر دندان را پاک کنید تا ببینید آیا خراش از بین رفته است یا خیر.

 

هر خمیر دندان سفید که جوش شیرین در آن باشد برای این کار مفید است. خمیر دندان های سبک ژل احتمالاً کارایی خوبی نخواهند داشت.اگر خمیر دندان و جوش شیرین جواب نداد ، به احتمال زیاد نیاز به استفاده از پولیش و سنباده مداری دارید.نحوه حذف خراش روی صفحه شیشه ای گاز

سوال ۳ چه چیزی باعث خراش عمیق خواهد شد؟

برای ایجاد خراش های سخت از لاک اتومبیل ، فلز یا شیشه و بافر مداری استفاده کنید.هرگونه لاک زدن ساینده برای این کار مفید است. روی یک آشپزخانه خنک ، چند عروسک لهستانی به اندازه نخود را روی خراش های خود بریزید. سپس ، یک بافر مداری را با یک پارچه یا پد کف روی آن بگیرید و بافر را در کمترین سرعت تنظیم کنید. با یک حرکت ثابت و عقب و جلو ، لهستانی را به آرامی با صفحه روی صفحه آشپزی قرار دهید.

 

بعد از اینکه ۳-۴ بار خراش را با پد خود پوشاندید ، باید کاملا خراشیده شود!اگر این کار نکرد ، شما باید خراش را با یک کیت پرکننده شیشه پر کنید یا جای آشپز را جایگزین کنید.

سوال ۴ چگونه می توان صفحه آشپزی شکسته یا خرد شده را برطرف کرد؟

برای پر کردن صفحه آشپزی از کیت پرکننده شیشه یا اپوکسی استفاده کنید.یک پرکننده شیشه یا کیت اپوکسی دو بخشی را بردارید. ترک یا ناحیه بریده شده را با الکل دناتوره شده و پارچه تمیز کنید. برای فعال کردن پرکننده یا خمیر اپوکسی در ظرف ، دستورالعمل ها را دنبال کنید تا فعال شود.

 

مقداری دستکش نیتریلی یا لاستیکی بپوشید و پرکننده را روی تراشه یا ترک پخش کنید. هرگونه پرکننده یا اپوکسی اضافی را پاک کرده و یک چوب بستنی بر روی سطح قرار دهید تا مطمئن شوید که برافروخته شده است. صبر کنید تا پرکننده خشک شود.

 

اگر می خواهید پرکننده با بقیه قسمتهای آشپزی مطابقت داشته باشد ، می توانید بعد از خشک شدن آن را رنگ کنید.اگر نگران این هستید که اپوکسی به همه جا برود ، می توانید لبه های یک ترک را با نوار نقاشی امتداد دهید.

 

اگر لبه صفحه آشپزی شما ترک خورده و در معرض آن قرار دارد ، یک چوب بستنی را روی لبه ای که محل ترک است قرار دهید و آن را با نوار نقاش روی صفحه آشپزخانه بچسبانید. تا زمانی که کنار چوب بستنی از قسمت بالای آشپزخانه بالاتر باشد ، برای پر کردن جای خالی مشکلی نخواهید داشت.

سوال ۵ آیا می توانید یک آشپزخانه شیشه ای را جایگزین کنید؟

بله ، اگرچه شما باید یکی از آنها را به سازنده سفارش دهید.در فر یا اجاق گاز خود به دنبال یک برچسب یا برچسب با شماره مدل روی آن بگردید. با سازنده تماس بگیرید و توضیح دهید که برای مدل خود به یک آشپزخانه جایگزین نیاز دارید. آنها جایگزینی را برای شما ارسال می کنند که متناسب با اجاق گاز شما باشد.

 

در بیشتر موارد ، انجام این کار به تنهایی بسیار آسان است. فقط باید صفحه آشپزی را باز کنید و نوع جدید را سر جای خود قرار دهید. دستکش های مقاوم در برابر برش بپوشید و قبل از تعویض صفحه آشپزخانه ، خرده خرده شیشه های شکسته را از جاروبرقی بلند کنید.

 

گرچه از مارک به مارک دیگر و از مدل به مدل دیگر به شدت متفاوت است ، اما انتظار می رود ۱۰۰-۲۰۰ دلار برای شیشه تعویض هزینه کنید.

سوال ۶ چگونه می توان صفحه آشپزی خود را بدون خراش تمیز کرد؟

از استفاده از پاک کننده های ساینده خودداری کنید.برای تمیز کردن صفحه آشپزی خود ، یک نمدار پارچه با آب تهیه کنید و در آن کمی صابون ملایم ظرف بشویید. با خنک شدن صفحه آشپزی ، سطح را با یک حرکت دایره ای و روان پاک کنید. هر روش تمیزکاری سایشی یا مبتنی بر اصطکاک باعث خراشیدن صفحه آشپزی می شود.

 

این شامل تراشیدن سطح با کفگیر یا پد ساینده است. پشم فولاد ، قسمت ساینده یک اسفنج و یک پد بریلو همگی قصد دارند سطح را خراشیده یا خراش دهند.