یکشنبه, ۱۰ مرداد ,۱۴۰۰

مجموعه:غذای ایرانی

نحوه پخت سیب زمینی در مایکرووفر

نحوه پخت سیب زمینی در مایکرووفر

نحوه پخت سیب زمینی در مایکرووفر و پخته یک غذای ارزان و خوشمزه است که تقریبا هر وعده غذایی را روشن می کند. اگرچه به طور معمول در اجاق آماده می شود ، اما می توانید یک سیب زمینی را با استفاده از مایکروویو بپزید و در کسری از زمان همان غذای عالی را ایجاد کنید.نحوه پخت سیب زمینی در مایکرووفر

مراحل۱ نوع مناسب سیب زمینی را انتخاب کنید. سیب زمینی راست – که به آن آیداهو یا پخت سیب زمینی نیز می گویند – بهترین سیب زمینی برای پخت در مایکروویو است. این به دلیل محتوای نشاسته بالای آنها است که باعث تولید سیب زمینی پخته شده کرکی اضافی می شود.

 

اگر Russets ندارید ، بهترین چیز بعدی سیب زمینی های گوشتی زرد است – مانند Yukon Gold – که دارای نشاسته متوسط ​​و یک سیب زمینی پخته شده خامه ای و کمی متراکم است.

نحوه پخت سیب زمینی در مایکرووفر

۲- سیب زمینی را بشویید. مهم است که قبل از مایکروفر سیب زمینی خود را خوب بشویید ، به ویژه اگر قصد دارید پوست را بخورید. حتماً هرگونه آلودگی لجبازی را پاک کنید. اگر یکی از اینها را دارید ، برس تمیز کننده ای برای کشیدن سیب زمینی بسیار مناسب است. بعد از شستن ، سیب زمینی را با دستمال کاغذی تمیز خشک کنید.

 

۳-سیب زمینی را مزه دار کنید. کمی روغن زیتون به پوست سیب زمینی بمالید ، سپس نمک و فلفل را بپاشید. این مقدار کمی عطر و طعم اضافی به سیب زمینی می دهد و به ترد شدن پوست کمک می کند.

نحوه پخت سیب زمینی در مایکرووفر

نحوه پخت سیب زمینی در مایکرووفر

۴-سیب زمینی را با چنگال خرد کنید. این اجازه می دهد تا بخار خارج شود و از منفجر شدن سیب زمینی در مایکروویو جلوگیری می کند. هدف شما این است که سیب زمینی را سه یا چهار بار در هر منطقه خار کنید: بالا ، پایین و دو طرف. همچنین می توانید با استفاده از چاقو یک “X” عمیق بالای سیب زمینی ببرید.

نحوه پخت سیب زمینی در مایکرووفر

۵-سیب زمینی را روی یک صفحه قابل تغییر در مایکروفر قرار دهید. در صورت تمایل می توانید ابتدا سیب زمینی را در مقداری حوله کاغذی مرطوب بپیچید. این به مرطوب نگه داشتن سیب زمینی و جلوگیری از جمع شدن آن کمک می کند ، اما در عین حال باعث لطافت پوست می شود.

نحوه پخت سیب زمینی در مایکرووفر

۶-بشقاب را درون مایکروویو قرار داده و زمان پخت را انتخاب کنید. زمان پخت بسته به اندازه سیب زمینی و قدرت مایکروویو متفاوت خواهد بود. پخت اکثر سیب زمینی های متوسط ​​تا بزرگ بین ۸ تا ۱۲ دقیقه به طول می انجامد.

 

برای شروع سعی کنید سیب زمینی را ۵ دقیقه در آن بگذارید ، سپس آن را بیرون آورده و برگردانید تا هر دو طرف به طور مساوی بپزد. بسته به میزان نرم بودن آن ، آن را ۳-۵ دقیقه دیگر در مایکروویو قرار دهید. پس از آن ، اگر هنوز کاملاً پخته نشده است ، پس از هر دقیقه ، آن را به صورت مایکروویو در یک دقیقه شروع کنید.

نحوه پخت سیب زمینی در مایکرووفر

اگر همزمان چندین سیب زمینی می پزید ، باید حدود دو سوم زمان پخت را افزایش دهید . به عنوان مثال ، اگر پخت یک سیب زمینی بزرگ ۱۰ دقیقه طول بکشد ، دو سیب زمینی بزرگ بین ۱۶-۱۷ دقیقه زمان می برد.

 

اگر سیب زمینی پوست ترد را ترجیح می دهید ، می توانید سیب زمینی را به مدت ۵-۶ دقیقه در مایکروویو بپزید ، سپس آن را به یک ظرف پخت منتقل کرده و در فر  از قبل گرم شده با دمای ۴۰۰ درجه فارنهایت (۲۰۴ درجه سانتیگراد) به مدت ۲۰ دقیقه بپزید. اگر می خواهید پوست سیب زمینی ترد ، در کمتر از نصف زمان پخت طبیعی داشته باشید ، این روش عالی است!

نحوه پخت سیب زمینی در مایکرووفر

نحوه پخت سیب زمینی در مایکرووفر

۷-بررسی کنید آیا سیب زمینی پخته است یا خیر. با چسباندن چنگال در مرکز می توانید بررسی کنید که آیا یک سیب زمینی پخته شده است. اگر چنگال به راحتی وارد شود ، اما مرکز هنوز کمی سفت است ، سیب زمینی آماده است. در صورت تردید ، بهتر است در کنار کم پختن اشتباه کنید ، زیرا یک سیب زمینی بیش از حد پخته شده ممکن است در مایکروویو بسوزد یا منفجر شود.

۸-بگذارید سیب زمینی پنج دقیقه استراحت کند. این اجازه می دهد تا هسته سیب زمینی با استفاده از گرمای محبوس شده در لایه های داخلی ، پخت و پز را به پایان برساند. همچنین به آن کمک می کند تا در داخل کرکی شود و در قسمت خارجی خشک نشود. بسته بندی آن در فویل آلومینیوم پس از خارج شدن از مایکروویو ، این روند را تسریع می کند. فقط هنگام لمس سیب زمینی مراقب باشید – بسیار گرم خواهد شد!

 

اگر سیب زمینی را برای کسی که دیررس کرده پس انداز می کنید ، بسته بندی سیب زمینی در فویل آلومینیوم باعث گرم نگه داشتن آن برای مدت زمان قابل ملاحظه ای می شود. فقط مطمئن شوید که این کار را به محض بیرون آمدن از مایکروویو انجام دهید ، تا حد ممکن گرما را حفظ کنید.

۹- سیب زمینی را سرو کنید. سیب زمینی را باز کنید و آن را با مواد افزودنی مورد علاقه خود تزئین کنید. آن را با کره ، نمک و کمی پنیر رنده شده ساده نگه دارید یا آن را با مقداری خامه ترش ، پیاز سبز یا پیازچه و مقداری بیکن ترد جاز کنید. برای یک وعده غذای کامل تر ، سیب زمینی را با کمک سخاوتمندانه چیلی کن کارن یا مقداری تخم مرغ مخلوط کرکی بریزید .