یکشنبه, ۱۰ مرداد ,۱۴۰۰

مجموعه:غذای ایرانی

نحوه پخت کنسرو مرغ: ۱۰ شام هفتگی آسان (و خوشمزه)

نحوه پخت کنسرو مرغ: ۱۰ شام هفتگی آسان (و خوشمزه)

چه در حال کار با غذای کنسرو شده در شربت خانه خود باشید و چه بخواهید سریع غذا را سر میز غذا بخورید ، مرغ کنسرو شده یک ماده خارق العاده است. از آنجا که از قبل پخته شده است ، کافی است آن را آبکش کرده و برای افزایش سریع پروتئین ، آن را به مخازن ، دیپ ها ، سوپ ها یا ماکارونی اضافه کنید. آماده پختن هستید؟ ما برای شروع برخی از محبوب ترین دستور العمل های نحوه پخت کنسرو مرغ را پیدا کرده ایم.

 

روش ۱ شیرجه مرغ تند

از زودپز خود برای تهیه یک مرغ مرغ خامه ای با گوجه های تند استفاده کنید. یک قوطی ۱۲٫۵ اونس (۳۵۴ گرم) مرغ و یک قوطی ۱۰ اونس (۲۸۳ گرم) گوجه فرنگی خرد شده با فلفل قرمز را آبکش کنید. آنها را به یک زودپز اضافه کنید و در یک بسته ۸ اونسی (۲۲۶ گرم) پنیر خامه ای و ۲ قوطی ۱۰٫۵ اونس (۲۹۸ گرم) خامه سوپ مرغ هم بزنید. شیر را کم کم گرم کنید و شیر گرم را با چوب کرفس ، چیپس تورتیلا و چوب هویج سرو کنید.

 

خامه سوپ مرغ را با آب یا شیر رقیق نکنید وگرنه غوطه ور شدن شما به اندازه کافی غلیظ نمی شود.برای اینکه یک ادویه کلاسیک بوفالو به آب آغشته کنید ، در یک سس داغ پایه سرکه فشار دهید تا به همان اندازه که دوست دارید تند باشد.نحوه پخت کنسرو مرغ: 10 شام هفتگی آسان (و خوشمزه)

نحوه پخت کنسرو مرغ

روش۲ آش رشته مرغ

یک دسته سوپ مرغ را با هویج ، کرفس و رشته درست کنید. کف قابلمه را کمی اسپری پخت و پز کنید و آن را روی حد متوسط ​​گرم کنید. ۳ ساقه کرفس خرد شده ، ۱ فنجان (۲۴۰ گرم) هویج خرد شده کودک و ۲ قوطی مرغ ۱۰ اونسی (۲۸۳ گرم) آبکش شده اضافه کنید. مخلوط را به مدت ۵ دقیقه بپزید.

 

سپس ، ۸ فنجان (۱٫۹ لیتر) آب مرغ و ۲ فنجان (۰٫۴۷ لیتر) آب ریخته و آن را بجوشانید. درون یک کیسه ۱۲ اونسی (۳۴۰ گرم) رشته تخم مرغ هم بزنید و سوپ را به مدت ۵ تا ۷ دقیقه بپزید تا رشته ها نرم شوند. طعم آش را فراموش نکنید و آن را با نمک و فلفل مزه دار کنید.نحوه پخت کنسرو مرغ: 10 شام هفتگی آسان (و خوشمزه)

روش ۳ ساندویچ مرغ کبابی

در کمتر از ۵ دقیقه یک مایعات گرم و خوش طعم را مایکروویو کنید! اگر می خواهید مخلوط شما کمی ترد شود ، ۱/۴ فنجان پیاز خرد شده را به مدت ۳۰ ثانیه در یک کاسه قابل استفاده در مایکروویو مایکروویو قرار دهید. سپس ، یک قوطی مرغ ، ۱۰ اونس (۲۸۳ گرم) آبکش شده ، ۱/۲ قاشق چای خوری (۱ گرم) پونه کوهی خشک و ۱ فنجان (۲۸۶ گرم) سس کباب را آب کنید. پر کردن را به مدت ۹۰ ثانیه مایکروویو کنید. برای جمع آوری ساندویچ های خود ، پر کردن را بین یک نان لغزنده قرار دهید و روی آن را با کاهو خرد شده قرار دهید.

 

اگر فقط یک ساندویچ مرغ ساده می خواهید پیاز یا کاهوی خرد شده را کنار بگذارید.این باعث می شود حدود ۴ ساندویچ به اندازه کشویی ساخته شود.نحوه پخت کنسرو مرغ: 10 شام هفتگی آسان (و خوشمزه)

نحوه پخت کنسرو مرغ

روش ۴ سوپ تورتیلا مرغ

مرغ را با لوبیا و گوجه فرنگی ترکیب کنید و یک وعده غذایی سالم شربت خانه بخورید. یک قوطی ذرت ۱۵ گرم (۴۲۵ گرم) ، ۲ قوطی ۱۴٫۵ اونس (۴۱۱ گرم) آب مرغ ، یک قوطی مرغ ۱۰ اونس (۲۸۳ گرم) ، یک قوطی لوبیای سیاه ۱۵ ق غ (۴۲۵ گرم) ، و ۱ قوطی ۱۰ اونسی (۲۸۳) گوجه فرنگی خرد شده با فلفل قرمز. همه قوطی ها را تخلیه کرده و در قابلمه بزرگی روی اجاق بریزید. سپس ، سوپ خود را روی متوسط ​​تا زیاد گرم کنید تا به آرامی جوش بخورد.

 

این سوپ ساده با چیپس تورتیلا و پنیر چدار خرد شده عالی است!نحوه پخت کنسرو مرغ: 10 شام هفتگی آسان (و خوشمزه)

روش ۵ آبگوشت برنج مرغ کلم بروکلی

۴ فنجان (۸۰۰ گرم) برنج پخته شده را با ۲ قوطی ۱۰ اونسی (۲۸۳ گرم) مرغ آبکش شده مخلوط کنید. فر را در دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت (۱۷۷ درجه سانتیگراد) گرم کنید در حالی که ۱ قوطی ۱۰٫۵ اونسی (۲۹۸ گرم) خامه سوپ مرغ و خامه سوپ قارچ را در کاسه با برنج و مرغ مخلوط کنید. سپس ۱ فنجان (۲۴۰ میلی لیتر) شیر ، ۱/۴ فنجان (۵۶ گرم) کره ذوب شده ، ۱ پوند (۴۵۰ گرم) کلم بروکلی منجمد ، ۱ پیاز خرد شده و ۱ پوند (۴۵۰ گرم) پنیر چدار خرد شده را بهم بزنید. . آن را در ظرف قابلمه چرب شده پهن کرده و به مدت ۳۰ تا ۳۵ دقیقه آن را بپزید.

 

برای کامل کردن وعده غذایی ، آن را با یک سالاد باغ تازه یا سبزیجات بو داده سرو کنید.

روش ۶ تابه پارمسان مرغ

برای یک وعده غذایی دلچسب مرغ کنسرو شده را با سس مارینارا و ماکارونی جفت کنید. فر خود را با دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت (۱۷۷ درجه سانتیگراد) گرم کنید و ۴ فنجان (۵۶۰ گرم) ماکارونی پخته شده روتینی را درون یک ظرف بزرگ کاسه بریزید. ۱ قوطی مرغ ۱۲ اونسی (۳۵۴ گرم) آبکش شده و ۱ فنجان (۱۱۳ گرم) پنیر موزارلا خرد شده را هم بزنید. سپس ، ۲ فنجان (۵۱۴ گرم) سس مارینارا را روی آن بریزید و ½ فنجان (۵۴ گرم) خرده نان چاشنی را روی آن پراکنده کنید. ظرف را با فویل بپوشانید و ظرف را به مدت ۳۵ دقیقه بپزید.

 

آیا می خواهید آبگوشت شما پنیر اضافی باشد؟ در ۵ دقیقه آخر زمان پخت پنیر پارمزان خرد یا رنده شده را روی آن بپاشید.

نحوه پخت کنسرو مرغ

روش ۷ پای قابلمه مرغ سریع

یک فنجان مرغ را با سبزیجاتی که روی آنها بیسکویت پوسته پوسته شده است ، بزنید. فر خود را با دمای ۴۲۵ درجه فارنهایت (۲۱۸ درجه سانتیگراد) گرم کرده و ۱ قوطی مرغ ۱۰ اونسی (۲۸۳ گرم) را به همراه ۲ قوطی ۱۵ اونسی ۴۲۵ گرم سبزیجات مخلوط شده تخلیه کنید.

 

مرغ و سبزیجات را در یک ظرف قابلمه بزرگ بهمراه ۱ ۱۰٫۵ اونس (۲۹۸ گرم) خامه سوپ مرغ مخلوط کنید. سپس ، یک قوطی بیسکویت یخچالی با اندازه ۱۰ اونس (۴۲۵ گرم) را باز کرده و روی آن قرار دهید. پای قابلمه را به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه یا تا زمانی که بیسکویت ها طلایی شود بپزید.

 

اگر قارچ را در کیک قابلمه ای دوست دارید ، یک قوطی ۷ اونسی (۱۹۸ گرم) قارچ خرد شده را تخلیه کرده و به مخلوط پر کننده اضافه کنید.اگر سبزیجات مخلوط کنسرو ندارید ، استفاده از منجمد کاملاً مناسب است. نیازی به یخ زدایی سبزیجات نیست قبل از اینکه آنها را در داخل قابلمه پای قابلمه هم بزنید.

روش ۸ لوبیا چیلی لوبیا

با استفاده از زودپز خود یک چیلی مرغ سریع را با هم مخلوط کنید! یک قوطی ۱۰ اونسی (۲۸۳ گرم) مرغ و یک شیشه ۴۸ اونس (۱٫۳۵ کیلوگرم) لوبیای بزرگ شمالی را تخلیه کنید. آنها را در یک زودپز بریزید و ۱ فنجان (۲۶۰ گرم) سالسا و ۱ ⁄ ۲ پوند (۲۳۰ گرم) پنیر فلفل دلمه ای مکعبی اضافه کنید.

 

 

درب اجاق گاز را تنظیم کنید و آن را روی کم قرار دهید. چیلی را به مدت ۴ تا ۵ ساعت یا تا زمانی که داغ شود و پنیر کاملاً آب شود بپزید. چیلی لوبیای مرغ خود را با خامه ترش ، چیپس تورتیلا ، یا نان ذرت سرو کنید.در صورت تمایل می توانید نوع پنیر مورد علاقه خود را جایگزین فلفل دلمه ای کنید.

 

زودپز ندارید؟ مشکلی نیست – همه مواد را درون قابلمه روی اجاق گاز بریزید و فلفل قرمز را روی حد متوسط ​​گرم کنید تا دم بکشد.

روش ۹ پر کردن تاکو مرغ

مایکروفر (مایکروویو) را پر از مرغ کنید که برای tacos ، burritos یا flautas عالی است! یک قوطی ۱۰ اونسی (۲۸۳ گرم) مرغ را آبکش کرده و آن را به مدت ۱ دقیقه یا تا زمانی که داغ شود در مایکروویو قرار دهید. سپس ۱ فنجان (۱۶۵ گرم) ذرت یا ذرت به سبک مکزیکی ، ۱/۴ فنجان (۲۸ گرم) پیاز قرمز خرد شده ، ۱/۲ فنجان (۹۰ گرم) گوجه فرنگی خرد شده و ۱/۴ قاشق چای خوری (۰/۵) را بهم بزنید. ز) زیره آسیاب شده. پر کردن را بچشید و اگر دوست دارید نمک ، فلفل ، و گشنیز تازه خرد شده را اضافه کنید. از پر کردن سریع مرغ خود لذت ببرید:
نان تست
تاکیتوس
کسادیا
سالاد تاکو
بوریتوس

روش ۱۰ آنچیلاداهای مرغ خامه ای

تورتیلا را با یک مرغ پر ادویه برای انچیلاداهای خانگی پر کنید. فر را در دمای ۳۷۵ درجه فارنهایت (۱۹۱ درجه سانتیگراد) گرم کنید و یک قوطی ۱۲ اونسی (۳۵۴ گرم) تکه مرغ و یک قوطی ۴ اونس (۱۱۳ گرم) چیلی سبز خرد شده را تخلیه کنید. مرغ و فلفل قرمز را در یک کاسه همراه با یک قوطی باقلا ۱۴ دانه (۴۵۴ گرم) لوبیای سرخ شده و نیمی از قوطی سس با انسیلادا با ۱۴ اونس (۳۹۶ گرم) مخلوط کنید.

پر کردن را روی ۶ تا ۸ تورتیلا پهن کنید و آنها را حلقه کنید. آنها را در یک ظرف قابلمه بزرگ بریزید و بقیه سس آنچیلادا را به همراه ۱ قوطی ۱۴ اونسی (۳۹۶ گرم) دیگر روی آنها بریزید. سپس ، انشیلاداها را به مدت ۲۰ دقیقه بپزید.یک مشت پنیر چدار خرد شده را روی آنچیلاداها پراکنده کنید تا طعم خامه ای اضافی داشته باشد.