یکشنبه, ۱۰ مرداد ,۱۴۰۰

مجموعه:گیاهان

نحوه کاشت سیب زمینی در منزل به صورت ساده (تصویر)

نحوه کاشت سیب زمینی در منزل به صورت ساده (تصویر)

سیب زمینی ماده اصلی چندین رژیم غذایی قومی است. روند پرورش سیب زمینی ساده است. – فقط برای شروع به مرحله ۱ بروید.نحوه کاشت سیب زمینی در منزل به صورت تصویری را می توانید در این مطلب مطالعه نمایید.

نحوه کاشت سیب زمینی

قسمت ۱ چیدن سیب زمینی مناسب

۱- سیب زمینی را با توجه به دوره رشد آن انتخاب کنید. سیب زمینی ها بر اساس مدت زمان بالغ شدن طبقه بندی می شوند که می تواند تحت تأثیر آب و هوا باشد. سیب زمینی های اولیه دانه در ۶۰-۱۱۰ روز بالغ می شوند. کاشته شده در اواخر ماه مارس ، آنها به طور معمول آماده برای بلند کردن از اواخر ژوئن یا اوایل ژوئیه هستند. انواع مختلفی از سیب زمینی های جدید عبارتند از: نیزه پنتلند ، خلبان Arran ، و Dunluce.

 

سیب زمینی هسته اصلی در ۱۲۵-۱۴۰ روز بالغ می شود و اگر در اواخر آوریل کاشته شود می توان تا اواسط ماه اوت برداشت کرد و این می تواند تا اکتبر ادامه یابد. این گونه ها عملکرد بالاتری دارند و معمولاً غده های بزرگتری دارند که می توانند به صورت تازه استفاده شوند یا برای استفاده در زمستان ذخیره شوند. کینگ ادوارد ، کرس پینک و هارمونی همه نمونه های خوبی برای این تنوع هستند.

نحوه کاشت سیب زمینی

نحوه کاشت سیب زمینی

۲- سیب زمینی بذر مورد نظر خود را تهیه کنید. می توانید سیب زمینی دانه ای را از طریق پست الکترونیکی یا فروشگاه باغ محلی خود خریداری کنید ، یا می توانید سیب زمینی های باقیمانده ای را که از سوپرمارکت خریداری کرده اید استفاده کنید. با این حال ، اینها به عنوان عاری از بیماری تأیید نمی شوند ، که اگر می خواهید سیب زمینی را دوباره در همان مکان پرورش دهید ، می تواند یک مشکل دائمی ایجاد کند ، زیرا سالانه بیماری های زیادی در خاک منتقل می شوند.

 

سعی کنید همیشه از موجودی بذر گواهی شده استفاده کنید. این کار برای کنترل و کاهش خطر ابتلا به بیماری های سیب زمینی و ویروس ها است. شما می توانید موجودی سیب زمینی مجاز را از مرکز باغ خوب یا به صورت آنلاین بسیار ارزان تهیه کنید. به عنوان مثال سیب زمینی در زمان های مختلف رشد وجود دارد.

نحوه کاشت سیب زمینی

۳- سیب زمینی ها را برای کاشت آماده کنید. با یک چاقوی تیز و دندانه دار نشده ، سیب زمینی ها را تقریباً به چهار ربع برش دهید ، مطمئن شوید که هر قطعه بیش از سه “چشم” نداشته باشد ، که گودال های کوچک یا فرورفتگی های سطح هستند. در آفتاب قرار داده و بگذارید یک یا دو روز بماند ، یا تا زمانی که متوجه جوانه زدن چشم شوید.

 

سیب زمینی های خود را خیس نکنید ، همانطور که برخی از آنها ممکن است پیشنهاد کند. سیب زمینی فاقد پوسته سختی است که باید با خیساندن نرم شود مانند برخی از بذرها و تمام رطوبت مورد نیاز برای جوانه زدن در گوشت سیب زمینی را دارد. خیساندن بیش از هر چیزی که ممکن است به وجود آورد خطر پوسیدگی را ایجاد می کند! شما می خواهید کناره های برش خورده “خوب” شوند – برای جلوگیری از پوسیدگی ، یک “پوست” خشک روی منطقه ایجاد کنید.

نحوه کاشت سیب زمینی

نحوه کاشت سیب زمینی

۴- استفاده از میوه سیب زمینی را برای کشت بذر در نظر بگیرید. برخی از انواع سیب زمینی میوه های سبز کوچک و بسیار سمی را در بالای سطح زمین پرورش می دهند که هر یک حاوی ۳۰۰ دانه سیب زمینی “واقعی” است. میوه را ریز خرد کنید و قطعات را در یک ظرف آب قرار دهید. بعد از حدود یک روز ، بذرها جدا شده و به پایین فرو می روند.

نحوه کاشت سیب زمینی

۵- غده های سیب زمینی خود را در گلخانه یا طاقچه قرار دهید. می توانید از جعبه های تخم مرغ خالی استفاده کنید یا می توانید از سینی های خالی بذر برای قرار دادن آنها به صورت قائم استفاده کنید. هنگامی که شاخه ها شروع به رشد حدود یک نیم اینچ کردند ، آماده کاشت هستند.فقط ۲ – ۳ شاخه را روی هر سیب زمینی بگذارید و بقیه را از بین ببرید.

نحوه کاشت سیب زمینی

قسمت- ۲ کاشت سیب زمینی

۱- خاک را آماده کنید. شما می توانید سیب زمینی های خود را در یک تکه زمین بکارید ، یا آنها را در یک گیاه در پاسیوی خود قرار دهید. گلدان های بزرگ ، یک دسته لاستیک و گلدان های قدیمی دودکش دار همه به خوبی کار می کنند. مهمترین نکته این است که مطمئن شوید خاک شما تا حد امکان عاری از علف های هرز است. بعلاوه ، ممکن است بخواهید مقداری کمپوست یا کود دامی درون خاک بچرخانید تا از نظر مواد مغذی غنی شود.

 

زمین را با کمپوست خوب پوسیده آماده کنید و یک کود سیب زمینی حاوی پتاسیم زیاد اضافه کنید. حتماً خاک را خیلی خوب گلدان یا شل کنید. سیب زمینی در خاک سخت و فشرده رشد نخواهد کرد.

نحوه کاشت سیب زمینی

نحوه کاشت سیب زمینی

۲- زمان مناسبی را برای کاشت در آب و هوای خود انتخاب کنید. زمان کاشت خود را به گونه ای تنظیم کنید که یک یا دو هفته قبل از آخرین یخبندان فصل برای منطقه شما بیفتد. شب های سردتر آفات احتمالی را از بین می برد و با طولانی شدن روز ، سیب زمینی شما به آفتاب بیشتری احتیاج خواهد داشت. به عنوان مثال ، در ویرجینیا ساحلی ، سیب زمینی کاشته شده در روز سنت پاتریک در ماه مارس در ژوئیه برداشت می شود.

نحوه کاشت سیب زمینی

۳- یک مکان مناسب در باغ انتخاب کنید. یک قسمت شل و آفتابی از باغ خود را انتخاب کنید ، زیرا سیب زمینی برای رشد مناسب به گرمای زیاد و نور آفتاب زیادی نیاز دارد. هرگز در مناطق سایه دار باغ خود سیب زمینی نکارید.

 

حتماً هر ساله سیب زمینی را در قسمت دیگری از باغ خود بکارید ، تا خاک بتواند یک فصل “استراحت کند” و نیتروژن را دوباره پر کند. در این مرحله یا پس از برداشت سیب زمینی ، خاک را با کود مایع فراوان (۱۰-۱۰-۰۵) پر کنید.

 

سیب زمینی را می توان در کیسه های سیب زمینی یا گلدان های بزرگ نیز نفوذ کرد. یک غده منقبض (جوانه) را با احتیاط شاخه ها به سمت بالا و تا عمق ۱۲ سانتی متر (۵ اینچ) از سطح خاک با دقت غوطه ور کنید. غده ها را به آرامی با کمپوست بپوشانید. تمام آنچه که نیاز دارند آب و یخ زدگی و روشن است. موقعیت رشد.

نحوه کاشت سیب زمینی

نحوه کاشت سیب زمینی

۴-سیب زمینی دانه خود را به عمق حدود چهار اینچ قرار دهید. سیب زمینی ها باید در ردیف هایی با فاصله حدود ۱۲ اینچ و در عمق حدود ۴ اینچ کاشته شوند. خاک را در امتداد ردیف ها جمع کنید و یک تپه تشکیل دهید. سیب زمینی ها باید به اندازه کافی از هم دور باشند تا در هنگام رشد به زمین برخورد نکنند.

 

روش دیگر برای کاشت سیب زمینی این است که آنها را به صورت تکه ای خرد کنید تا هر تکه حداقل ۲ یا جوانه بهتر از آن جوانه بزند. تکه های سیب زمینی را با احتیاط با گوگرد کشاورزی گردگیری کنید و توجه داشته باشید که در صورت امکان جوانه ها از بین نرود زیرا این امر سرعت رشد را کاهش می دهد. تکه های سیب زمینی را با قسمت بریده شده تکه خود به سمت پایین در خاک بکارید و جوانه یا “چشم ها” را به سمت بالا و در حدود ۳-۴ “پایین تر از سطح خاک در تپه های خود قرار دهید.

 

همانطور که برگها شروع به فشار دادن خود به بالای خاک می کنند ، خاک اطراف گیاهان را مرتب نگه دارید تا از بروز سیب زمینی جلوگیری کند. در غیر این صورت ، اینها سبز و غیرقابل خوردن می شوند و همچنین سمی می شوند.

 

وقتی گیاهان کاملاً تثبیت شوند و در گل قرار بگیرند ، می تواند به آنها خوراک مایع بدهد. هنگامی که گیاهان شروع به از بین رفتن می کنند ، به طور معمول زمان شروع برداشت و برداشت است.

نحوه کاشت سیب زمینی

۵- مراقبت از گیاه. پرورش سیب زمینی شما همزمان با رشد ، محصول سالم و خوراکی حاصل از محصول را تضمین می کند. هر نوع علف هرز را در اطراف گیاه سیب زمینی خود بکشید.

 

اگر در برگ های گیاه سیب زمینی خود سوراخ یا زردی مشاهده کردید ، ممکن است آفات داشته باشید. اگر نمی خواهید از یک سموم دفع آفات روی سیب زمینی های خود استفاده کنید ، از کارمندان فروشگاه باغ محلی خود راهنمایی بخواهید که چگونه به طور طبیعی از شر آفات خلاص شوید.

نحوه کاشت سیب زمینی

۶- سیب زمینی ها را کم آبیاری کنید. سیب زمینی ها دوست دارند خاک نه تنها سست باشد بلکه خیلی زهکشی شود ، بنابراین فقط در زمان خشک شدن به آنها آب دهید ، پس از تشکیل غده ها آنها را مرطوب نگه ندارید. مطمئن شوید که آنها را در خاکی که “تپه شده” یا در تپه ها بکارید تا سیب زمینی در بالای تپه قرار داشته باشد و آب راحت تر تمام شود. اگر روی زمین هم سطح بکارید ، آنها رشد نمی کنند.

 

یک بار در هفته در تابستان خوب است ، به شرطی که آبیاری کامل باشد ، اما در صورت لزوم این کار را اغلب انجام دهید. اگر به نظر می رسد برگ های گیاه در حال پژمردن هستند ، در این صورت سیب زمینی شما به آب بیشتری احتیاج دارد. مراقب باشید که بیش از حد آب ندهید ، در غیر این صورت با سیب زمینی سیاه روبرو خواهید شد.

۷- سیب زمینی های خود را برداشت کنید. وقتی نزدیک اولین سرما است ، برداشت کنید و بخورید. شما می توانید سیب زمینی را به صورت مرحله ای برداشت کنید – سیب زمینی “جوان” یا “زودرس” باید حدود ۷-۸ هفته پس از کاشت آماده باشد (زمانی که گلها برای اولین بار ظاهر می شوند). بدون برداشتن ساقه ها ، چند عدد از آنها را بردارید و دیگران را به رشد سیب زمینی های کامل ادامه دهید. شما می دانید که چه زمانی سیب زمینی شما آماده برداشت است وقتی برگ های انگور زرد و پژمرده می شوند.