یکشنبه, ۱۰ مرداد ,۱۴۰۰

نمک شوینده قوی نحوه استفاده از نمک به عنوان ماده تمیز کننده

نحوه استفاده از نمک به عنوان ماده تمیز کننده

هزاران سال است که مردم با نمک شوینده قوی تمیز می کنند. این یک روش ارزان و موثر برای تمیز کردن چربی ، زنگ زدگی ، لکه ها و لکه ها است. اگر به استفاده از وسایل تمیز کننده طبیعی بیشتر علاقه دارید ، به انبار شراب بروید و راه های شروع تمیز کردن با نمک را بخوانید.

 

روش ۱ ظروف آشپزخانه را با نمک مالش دهید.

نمک ممکن است خشن به نظر نرسد ، اما در واقع کاملا ساینده است. اگر وسایل آشپزی ترد یا روغنی دارید ، نمک آنقدر بپاشید که کف ظرف را به آرامی بپوشاند. سپس ، یک برس یا اسفنج اسکراب مرطوب بردارید و ظرف را بشویید. نمک را بشویید و ظرف خود را با آب گرم و صابون بشویید تا کاملا تمیز شود.

 

اگرچه نمک برای تمیز کردن قابلمه ها مانند تخته های چدن عالی است ، اما از آن در سطوح نچسب استفاده نکنید در غیر این صورت می توانید پوشش را از بین ببرید.

نمک شوینده قوی نحوه استفاده از نمک به عنوان ماده تمیز کننده

نمک شوینده قوی

روش ۲ یک تمیز کننده آشپزخانه همه کاره درست کنید.

قسمتهای مساوی نمک و سرکه را در یک کاسه مخلوط کرده و در یک بطری اسپری بریزید. قبل از اینکه دستگاه تمیز کننده را روی پیشخوان ها ، میزها یا سطوح آشپزخانه یا سرویس بهداشتی خود اسپری کنید ، بطری را کاملاً تکان دهید. هنگامی که پاک کننده را اسپری کردید ، آن را با یک اسفنج مرطوب مالش دهید. اسفنج خود را بشویید و دوباره پاک کنید تا پاک کننده پاک شود.

 

سرکه یک اسید ضعیف است ، بنابراین در یک محصول تمیز کننده واقعاً مفید است. می تواند آلودگی ها و لکه ها را از بین ببرد ، به ویژه هنگامی که آنها را با نمک ترکیب کنید.اگر به خرابکاری گیر کرده اید ، جلو بروید و نمک را مستقیماً روی اسفنج مرطوب بپاشید. سپس ، سطح را تمیز کنید تا تمیز شود. این به عنوان مثال برای تمیز کردن کاشی یا دوغاب بسیار مناسب است.

نمک شوینده قوی نحوه استفاده از نمک به عنوان ماده تمیز کننده

روش ۳ از شر زنگ زدگی ظروف آشپزی و چاقو خود پاک شوید.

قسمتهای مساوی آب ، نمک و خامه تارتار را مخلوط کنید تا یک خمیر غلیظ ایجاد کنید. رب را با احتیاط روی فلز زنگ زده پخش کنید و بگذارید کاملا خشک شود. سپس ، یک برس آشپزخانه برداشته و خمیر خشک شده را پاک کنید. فلز را بشویید و سطح براق را خشک کنید تا لکه های آب مشاهده نکنید. [۴]
برای داشتن نتیجه ای حتی روشن تر ، وقتی خمیر را مخلوط می کنید از آب لیمو استفاده کنید.

 

روش ۴ نشت های آشفته کوره را با نمک تمیز کنید.

روی نشتها نمک بریزید در حالی که فر هنوز گرم است و بگذارید تا بماند. در واقع نمک باعث می شود که راحت تر بتوانید از کف کوره ، حباب و کثیفی بریزید. پس از خنک شدن فر ، یک دستگاه صاف کننده پلاستیکی محکم برداشته و مواد غذایی شور شده را از بین ببرید. سپس ، می توانید با یک برس اسکراب آغشته به آب گرم و صابون برگردید و سطح را تمیز کنید.

 

اگر وقت ندارید که فر را تمیز کنید در حالی که هنوز گرم است ، کاملاً خوب است! فقط کافی است آب را روی آشغال خشک شده اسپری کنید. سپس ، قبل از شروع به تراشیدن ، روی آن نمک بپاشید.

نمک شوینده قوی نحوه استفاده از نمک به عنوان ماده تمیز کننده

روش ۵ مس یا برنج لهستانی با خمیر نمک.

قسمتهای مساوی آرد ، سرکه و نمک را در یک خمیر غلیظ ترکیب کنید. می توانید از انگشتان خود یا یک پارچه خشک خمیر را روی مس یا برنج لکه دار پخش کنید. قبل از اینکه خمیر را با یک پارچه تمیز و مرطوب پاک کنید ، بگذارید ۱ ساعت بماند. در زیر باید فلز براق را ببینید. مطمئن نیستید که قطعه شما برنز است یا برنز؟ جای نگرانی نیست! می توانید از این خمیر پولیش برای هر دو استفاده کنید.

نمک شوینده قوی نحوه استفاده از نمک به عنوان ماده تمیز کننده

نمک شوینده قوی

روش ۶ تخته های برش را با نمک و لیمو بشویید.

با مالیدن نصف لیمو آغشته به نمک درشت روی صفحه ، از شر بوها خلاص شوید. آب مرکبات با نمک ساینده کار می کند تا تخته تازه شود. این اگر شما بوی بدی مانند پیاز یا سیر را روی تخته بریده اید ، این واقعا مفید است. تخته را قبل از نگهداری با آب سرد بشویید و کاملاً خشک کنید.

 

به خاطر داشته باشید که نمک و لیمو تخته را ضد عفونی نمی کند بنابراین اگر گوشت خام یا غذاهای دریایی را روی آن برش دهید ، هنوز باید آن را با آب گرم و صابون بشویید.

نمک شوینده قوی نحوه استفاده از نمک به عنوان ماده تمیز کننده

روش ۷ زهکشی های ظرفشویی های خود را تمیز نگه دارید.

نمک ، سرکه و جوش شیرین را در فاضلاب خود بریزید تا کف صابون از بین برود. قبل از تمیز کردن صبر کنید تا سینک ظرفشویی شما مسدود شود! یک بار در ماه ، ۱ فنجان (۲۷۳ گرم) نمک ، ۱ فنجان (۲۳۰ گرم) جوش شیرین و ۱ ⁄ ۲ فنجان (۱۲۰ میلی لیتر) سرکه سفید را در سینک ظرف بریزید . بگذارید ۱۰ دقیقه بماند. سپس ، یک کتری پر از آب جوش را پایین سینک ظرفشویی بریزید تا آن را بشویید.در ابتدا قرار دادن نمک و بکینگ پودر مهم است تا وقتی سرکه را در سینک می ریزید واکنش نشان دهند.

نمک شوینده قوی نحوه استفاده از نمک به عنوان ماده تمیز کننده

نمک شوینده قوی

روش ۸ لکه های قهوه یا چای را از روی لیوان ها پاک کنید.

چند قطره صابون ظرف را در یک لیوان لکه دار له کرده و کمی نمک اضافه کنید. می توانید با استفاده از انگشتان خود و یا یک برس اسکراب این مخلوط را به لکه ها بمالید. سپس ، آن را با آب داغ بشویید و پیشرفت خود را بررسی کنید. لکه های واقعا سرسخت ممکن است به اسکراب دیگری نیاز داشته باشند

 

فراموش نکنید که قابلمه قهوه خود را نیز تمیز کنید. می توانید از مخلوط صابون ظرف و صابون استفاده کنید یا ۱ فنجان (۱۵۰ گرم) یخ خرد شده را درون قابلمه قهوه شیشه ای با دمای اتاق قرار دهید. ۲ قاشق چایخوری (۹ گرم) نمک درشت و ۱ قاشق غذاخوری (۱۵ میلی لیتر) آب اضافه کنید. گلدان را بچرخانید تا نمک و یخ کف آن را بشویید. سپس آن را بیرون بریزید و آبکشی کنید.

روش ۹ حلقه های آب را از روی سطوح چوبی بلند کنید.

چند قطره روغن نباتی را با کمی نمک روی لکه های آب سفید بمالید. می توانید با پارچه خشک یا انگشتان خود این خمیر نازک را به داخل چوب بمالید. اجازه دهید مخلوط به مدت ۱۰ دقیقه روی لکه بماند. سپس ، یک پارچه خشک و تمیز برداشته و آن را پاک کنید.این بهتر است هرچه زودتر لکه آب را بگیرید.

روش ۱۰ جلوی لکه گیری پارچه یا فرش شراب قرمز را بگیرید.

لکه را با دستمال کاغذی آغشته کنید تا شراب ریخته شده جذب شود. سریع کار کنید و نوشابه چوبی را روی سفره یا فرش بریزید. سپس ، روی مواد مرطوب نمک بپاشید. از استفاده زیاد نترسید! نمک باعث ایجاد لکه می شود ، بنابراین تمیز کردن آن آسان تر است. نمک اضافی را پس از چند دقیقه پاک کنید. سفره را با توجه به تنظیمات مراقبتی که روی برچسب آن است ، بشویید یا فرش را جارو برقی بکشید.

نمک شوینده قوی

روش ۱۱ لکه های خون را از روی لباس یا سفره ها بردارید.

قبل از شستشوی وسیله در دستگاه ، آن را در آب نمک سرد خیس کنید. سینک ظرفشویی یا ظرف خود را با آب سرد پر کنید و به ازای هر ۴ فنجان (۰٫۹۵ لیتر) آب حدود ۲ قاشق غذاخوری (۳۴ گرم) نمک اضافه کنید. دستان خود را در سینک ظرفشویی بچرخانید تا نمک حل شود. سپس ، لباس یا سفره لک شده را درون آن قرار داده و به مدت ۱ ساعت خیس کنید. مورد خود را بیرون آورده و در ماشین لباسشویی بیندازید تا لکه کاملا پاک شود. برچسب مراقبت از آن را بخوانید و آن را با بالاترین میزان تنظیم گرما شستشو دهید.

 

روش ۱۲ لکه های عرق را از روی پیراهن های خود پاک کنید.

۴ قاشق غذاخوری (۶۸ گرم) نمک را در ۱ قطره (۰٫۹۵ لیتر) آب گرم مخلوط کنید تا حل شود. یک اسفنج برداشته و آن را در آب گرم نمک فرو کنید. سپس ، آن را روی لکه های عرق زرد که روی لباس های شما قرار گرفته است بمالید. غوطه وری و آغشته شدن را ادامه دهید تا جایی که می بینید لکه ها بالا می رود. با پاک شدن لکه لباس ها را بشویید. این از نمکی که در الیاف پیراهن باقی مانده خلاص می شود.