یکشنبه, ۱۰ مرداد ,۱۴۰۰

پرز لباس چگونه می توان در هنگام شستن لباس از پرز خلاص شد

چگونه می توان در هنگام شستن لباس از پرز خلاص شد

بنابراین همه شما لباس پوشیده و آماده بیرون آمدن هستید. ناگهان ، در لباس خود متوجه چیزی فازی می شوید. پرز است! هیچ چیز آزار دهنده تر از یافتن پرز روی لباسهای تازه شسته شده شما نیست. خوشبختانه مواردی وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از وقوع آن در حالی که در واقع مشغول شستشوی خود هستید ، انجام دهید. برای کمک به شما در انجام این کار ، ما یک لیست مفید تهیه کرده ایم که می توانید برای مقابله با پرزها استفاده کنید.پرز لباس چگونه می توان در هنگام شستن لباس از پرز خلاص شد

روش ۱- وسایل را با پرز زیاد جداگانه بشویید.

جدا کردن لباس ها باعث می شود که پرزها به آنها نچسبند. اگر لباس های خود را می شوید ، وسایل تولید پرز مانند حوله ، شنلیل ، سویشرت ، پشم گوسفند ، نمد و ژاکت را جدا کنید. آنها را جدا از وسایلی که به طور طبیعی پرزها به راحتی جمع می شوند مانند الیاف مصنوعی ، مخمل و پارچه های شستشو دهید.

 

اگر لباس های کاملاً جدیدی دارید ، آنها را جداگانه بشویید زیرا به احتمال زیاد فیبرهایی دارند که می توانند از بین بروند و پرز ایجاد کنند.پرز لباس چگونه می توان در هنگام شستن لباس از پرز خلاص شد

روش۲ هنگام شستن لباس های خود را به داخل بچرخانید.

این می تواند از لباس های شما در برابر پرز محافظت کرده و ریزش آن را کاهش دهد. همه پیراهن ها ، جوراب ها ، شلوارها ، پیراهن های لباسشویی و هر چیز دیگری را که می شوید می پوشید و آنها را از داخل باز می کنید. آنها را از داخل به ماشین لباسشویی خود اضافه کنید تا فیبرهایشان از بین نرود ، که باعث ایجاد پرز می شود و بنابراین هر پرزهایی که در شستشو ایجاد می شود ، احتمالاً به جایی که به چشم می آید به آنها می چسبد.پرز لباس چگونه می توان در هنگام شستن لباس از پرز خلاص شد

روش ۳- جیب های خود را از نظر دستمال و کاغذ بررسی کنید.

هنگام شستن می توانند خرد شوند و به همه جا بروند. به جیب هر شلوار ، پیراهن یا سویشرت که می شوید می شوید. هر چیزی را که پیدا کردید بیرون بیاورید ، مخصوصاً چیزهایی که می توانند تجزیه شوند و مانند پرزهای دستمال ، دستمال و کاغذ تشکیل شوند.

 

همیشه بهتر است قبل از شستن لباس ، جیب خود را چک کنید. شما هیچ چیز آسیب دیده یا خیس شده ای نمی خواهید!

 

روش۴-از مقدار توصیه شده شوینده استفاده کنید.

بسته بندی مواد شوینده لباس را که استفاده می کنید بررسی کنید. این بسته به میزان پر بودن دستگاه شما می گوید که شما چقدر باید استفاده کنید. همچنین بسته به سختی آب شما اندازه گیری می شود که چه مقدار باید استفاده شود. مقدار توصیه شده را برای شستشوی مناسب لباس خود و جلوگیری از پرز اضافه کنید.

 

اگر مواد شوینده کافی نداشته باشید ، باعث رسوب ذرات پرز روی لباس های شما می شود. اگر مقدار زیادی داشته باشید ، می تواند پس مانده ای مبهم از خود به جای بگذارد.پرز لباس چگونه می توان در هنگام شستن لباس از پرز خلاص شد

روش ۵- ۱ فنجان (۲۴۰ میلی لیتر) سرکه سفید به بار اضافه کنید.

این می تواند به شما در مبارزه با پرزهای ماشین لباسشویی کمک کند. از سرکه سفید مقطر استفاده کنید تا بوی فوق العاده شدیدی در لباس شما ایجاد نشود. آن را در طی چرخه شستشوی نهایی اضافه کنید و از جلوگیری از پرزهای فازی به لباس شما جلوگیری می کند.پرز لباس چگونه می توان در هنگام شستن لباس از پرز خلاص شد

روش ۶- اگر می توانید لباس های خود را آویزان کنید تا خشک شود.

بگذارید لباس شما به طور طبیعی خشک شود تا از پرز جلوگیری کند. در حالی که لباس ها در خشک کن خشک می شوند ، الیاف می توانند آزاد شوند و جمع شوند و پرز تشکیل دهند. یک راه ساده برای حل این مشکل این است که لباس های خود را روی طناب یا قفسه خشک کن آویزان کنید. ممکن است بیشتر طول بکشد اما می تواند پرزها را به طور جدی کاهش دهد.

 

می توانید لباس های خود را آویزان کنید تا در جایی با جریان هوا و گردش خوب خشک شود تا به خشک شدن سریع آنها کمک کند.پرز لباس چگونه می توان در هنگام شستن لباس از پرز خلاص شد

روش ۷- لباس های خود را با یک ملحفه پارچه ای خشک کنید.

این به شما کمک می کند تا در هنگام خشک شدن لباس پرزها. لباس های خود را به محض اینکه لباسشویی تمام شد به خشک کن منتقل کنید. یک ورقه نرم کننده پارچه را به خشک کن بریزید و آن را روشن کنید. ملحفه به شما کمک می کند تا لباس های شما نرم بماند ، بوی خوبی به آن اضافه شود و از جمع شدن پرز روی آنها جلوگیری کند.اگر بوی اضافی نمی خواهید ، می توانید از یک ورق نرم کننده بدون بو استفاده کنید.

روش ۸- به جای ورق خشک کن ، مربع میکروفیبر را در خشک کن بریزید.

این فاز را جمع می کند و از لباس های شما دور نگه می دارد. مربع های میکروفیبر به طور طبیعی پرزها را به خود جلب می کند. یکی را به همراه لباس به خشک کن اضافه کنید و هر پرز موجود در آن به جای لباس به مربع بچسبد.

 

میخانه های میکروفیبر را می توانید در بخش محلی یا فروشگاه کالاهای خانگی خود پیدا کنید. می توانید بصورت آنلاین نیز سفارش دهید.

روش ۹- فیلتر پرز خشک کن خود را پس از هر بار استفاده پاک کنید.

این باعث می شود تا لباس هایتان جمع نشود و به لباس شما وارد نشود. خشک کن ها دارای فیلتری هستند که برای گرفتن پرزهای موجود در دستگاه طراحی شده است. آن را بیرون بکشید ، پرزهایی را که روی آن است پاک کنید و سپس آن را دوباره به جای خود بکشید و خوب می توانید بروید! فیلتر پرز معمولاً یا در جلو یا در بالای خشک کن قرار دارد.

روش ۱۰- هر ۲ ماه یک بار ماشین لباسشویی خود را تمیز کنید.

برای از بین بردن تجمع چرخه خالی را با شوینده یا سرکه اجرا کنید. پرزها می توانند در داخل ماشین لباسشویی شما و در فیلترهای داخلی قرار گیرند. با استفاده از مواد شوینده با هر لباسی که در داخل آن قرار دارید ، یک چرخه طبیعی داشته باشید.گزینه دیگر استفاده از ۲ فنجان (۴۷۰ میلی لیتر) سرکه سفید مقطر به جای مواد شوینده هنگام چرخه خالی است.

روش ۱۱- لباس های خود را با دست بشویید تا از بهترین محافظت برخوردار شوید.

این به شما کمک می کند تا فیبرها از بین نرود و پرز ایجاد نکند. اگر قادر به انجام این کار هستید ، شستن لباس های خود با دست بهترین راه جلوگیری از وارد شدن پرز به لباس شما است.

 

یک وان یا غرق کوچک را با آب پر کنید و حدود ۱ قاشق چای خوری (۴٫۹ میلی لیتر) مواد شوینده به آن اضافه کنید. لباس های خود را در آب غوطه ور کنید و به آرامی از طریق آب صابون تاب دهید. سپس ، آب را تخلیه کرده و با آب تمیز و خنک پر کنید تا لباس ها آبکشی شود.

 

برای پاک کردن کامل صابون ممکن است لازم باشد بیش از یک بار لباس ها را آبکشی کنید.شستن دست می تواند بسیار وقت گیرتر باشد ، اما به جلوگیری از پرز کمک می کند!