یکشنبه, ۱۰ مرداد ,۱۴۰۰

پرورش گیاه آلوئه ورا چگونه یک گیاه آلوئه ورا در حال خشک شدن را احیا کنیم

چگونه یک گیاه آلوئه ورا در حال مرگ را احیا کنیم

پرورش گیاه آلوئه ورا باعث ایجاد گیاهان عالی در محیط داخلی یا خارجی می شوند. آنها همچنین به دلیل خواص درمانی مفید برای داشتن اطراف هستند. این گیاهان ساکولنت هستند و به همین دلیل به دلیل آبیاری زیاد ، زیرآبی و سایر عوامل محیطی می توانند بیمار شوند. پوسیدگی ریشه یکی از رایج ترین بیماری های گیاهان آلوئه ورا است ، اما همچنین ممکن است دچار آفتاب سوختگی شود. اگر گیاه آلوئه ورا کمی زیر آب و هوا به نظر می رسد ، امید خود را از دست ندهید! هنوز هم می توانید آن را احیا کنید!

پرورش گیاه آلوئه ورا چگونه یک گیاه آلوئه ورا در حال مرگ را احیا کنیم

روش ۱ نظارت بر آب

۱- خاک را بررسی کنید. با فشار انگشت اشاره چند سانتی متر به داخل خاک می توانید بفهمید که گیاه آلوئه ورا باید آبیاری شود. اگر خاک خشک باشد ، گیاه شما به آب احتیاج دارد. گیاهان آلوئه ورا ساکولنت هستند و نیازی به آبیاری غالباً ندارند. آبیاری بیش از حد می تواند گیاه شما را از بین ببرد!

 

اگر گیاه خود را بیرون نگه دارید ، آبیاری هر دو هفته یکبار باید کافی باشد. اگر گیاه خود را داخل آن نگه دارید ، هر سه تا چهار هفته یکبار آن را آبیاری کنید.

پرورش گیاه آلوئه ورا چگونه یک گیاه آلوئه ورا در حال مرگ را احیا کنیم

۲- آبیاری را متناسب با فصل تغییر دهید. گیاهان آلوئه ورا در ماه های گرم به آب بیشتری احتیاج دارند اما در ماه های خنک تر به آب بیشتری احتیاج دارند. در پاییز و زمستان کمتر آبیاری کنید ، به خصوص اگر گیاه شما در یک فضای خنک زندگی کند.

پرورش گیاه آلوئه ورا چگونه یک گیاه آلوئه ورا در حال مرگ را احیا کنیم

پرورش گیاه آلوئه ورا

۳- برگها را بررسی کنید. گیاهان آلوئه ورا به عنوان یک آبدار ، آب را در برگ های خود ذخیره می کنند. اگر مشاهده می کنید که برگ ها می ریزند یا تقریباً شفاف می شوند ، گیاه شما به آب احتیاج دارد.

 

با این حال ، همین کیفیت ها می توانند نشانه پوسیدگی ریشه باشند ، که ناشی از آبیاری بیش از حد است. از خودتان بپرسید آخرین باری که گیاه خود را آبیاری کردید؟ اگر اخیراً آن را آبیاری کرده اید ، باید گیاه را از گلدان خارج کرده و پوسیدگی ریشه را بررسی کنید.پرورش گیاه آلوئه ورا چگونه یک گیاه آلوئه ورا در حال مرگ را احیا کنیم

۴- آبیاری کنید تا خاک فقط مرطوب شود. آب هرگز نباید بالای سطح خاک بنشیند ، بنابراین با یک دست سبک آبیاری کنید. با آزمایش خاک و بررسی بوته گیاهان خود به صورت هفتگی یا دو بار ، بررسی کنید که آیا باید آبیاری شود.پرورش گیاه آلوئه ورا چگونه یک گیاه آلوئه ورا در حال مرگ را احیا کنیم

روش ۲ بارگذاری مجدد به دلیل Root Rot

۱- گیاه آلوئه ورا را از گلدان فعلی آن خارج کنید. یکی از دلایل معمول مرگ گیاه گیاه آلوئه ورا پوسیدگی ریشه است. برای اینکه بفهمید اینگونه است ، ابتدا باید گیاه را از گلدان خارج کنید.

 

پایه گیاه و ته گلدان خود را آزاد نگه دارید. گلدان را زیر و رو کنید و با دست دیگر گیاه را نگه دارید. با گلدان ته گلدان را بزنید یا آن را به لبه میز (یا سطح سخت دیگر) بکوبید.

 

بسته به اندازه گیاه شما ممکن است به فرد دیگری نیاز داشته باشید تا به شما کمک کند. یک نفر باید پایه گیاه را با دو دست نگه دارد ، در حالی که شخص دیگر گلدان را زیر و رو می کند و به پایین برخورد می کند. [۶] . همچنین ممکن است مفید باشد که گلدان را به عقب و جلو برگردانید تا گیاه از بین برود.

 

اگر هنوز در از بین بردن گیاه خود با دو دسته دست مشکل دارید ، می توانید یک ماله یا چاقو را در اطراف گلدان بچرخانید و دوباره آزاد کنید ، یا مقداری از خاک را از طریق سوراخ های زهکشی در پایین گلدان خارج کنید. . اگر گیاه شما هنوز از گلدان خارج نمی شود ، ممکن است لازم باشد گلدان خود را بشکنید ، اما این آخرین چاره است.

 

در حالی که گیاه آلوئه ورا را از گلدان آزاد می کنید ، مطمئن باشید که خود گیاه را تا حد ممکن ثابت نگه می دارید. تمام حرکات باید روی گلدان باشد ، نه خود گیاه. به عبارت دیگر ، گیاه را نگه دارید ، نکشید. زدن ته گلدان باعث می شود که ریشه های شما دست نخورده باقی بمانند و گرانش گیاه را به سمت پایین سوق دهد.پرورش گیاه آلوئه ورا چگونه یک گیاه آلوئه ورا در حال مرگ را احیا کنیم

پرورش گیاه آلوئه ورا

۲- ریشه ها را خم کنید. ریشه ها را بررسی کنید و تعیین کنید که چه تعداد از ریشه ها هنوز سالم هستند. ریشه های مشکی مشخصه پوسیدگی ریشه هستند و باید از بین بروند. هر ریشه ای که سیاه و سفید نباشد خوب است و می توان آن را نگه داشت.

 

اگر ریشه های سالم زیادی مشاهده کردید و فقط بخشی از ریشه های مرده یا موز دار مشاهده کردید ، بدون مشکل زیاد می توانید گیاه خود را پس انداز کنید ، اما باید ریشه های آسیب دیده را برش دهید. برای بریدن ریشه های مرده می توانید از یک چاقوی تیز و استریل شده استفاده کنید اما مطمئن شوید که همه آنها را تهیه می کنید.

 

اگر متوجه شوید که اکثر گیاهان شما ریشه آسیب دیده اند ، صرفه جویی در گیاه کمی بیشتر طول می کشد و ممکن است فراتر از صرفه جویی باشد. در این حالت می توانید با برداشتن بزرگترین برگها (با چاقو) گیاه را نجات دهید. تقریباً نیمی از گیاه را قطع کنید. این روش خطرناک است. با این حال ، با وجود برگ های کمتری برای تغذیه ، مقدار کمی ریشه آسیب ندیده می تواند مواد مغذی را به طور کامل در سراسر گیاه هدایت کند.پرورش گیاه آلوئه ورا چگونه یک گیاه آلوئه ورا در حال مرگ را احیا کنیم

پرورش گیاه آلوئه ورا

۳-گلدانی را انتخاب کنید که یک سوم بزرگتر از سیستم ریشه باشد. خاک اضافی آب را در خود نگه می دارد و می تواند باعث پوسیدگی ریشه در آینده شود ، بنابراین گلدان کوچکتر از گلدان بزرگتر بهتر است.

 

ریشه گیاهان آلوئه ورا به جای عمودی ، به صورت افقی رشد می کنند. گیاهان آلوئه ورا نیز می توانند کاملاً سنگین شوند و وزن گیاه باعث از بین رفتن یک گلدان باریک می شود. بنابراین ، به جای گلدان باریک یا عمیق ، یک گلدان پهن انتخاب کنید.

 

گلدانی که انتخاب می کنید باید در قسمت انتهایی آن سوراخ های زهکشی زیادی داشته باشد تا آب اضافی در خاک ننشاند. گلدان پلاستیکی بهترین گزینه است اگر در آب و هوای خشک تر زندگی می کنید ، در حالی که گلدان ساخته شده از گل مینا یا خاک رس برای مناطق خنک یا مرطوب مناسب است.پرورش گیاه آلوئه ورا چگونه یک گیاه آلوئه ورا در حال مرگ را احیا کنیم

۴- از خاک گلدان مناسب کاکتوس یا ساکولنت استفاده کنید. محتوای شن و ماسه این نوع خاک بیشتر است و یک محیط زهکشی مناسب برای گیاه شما ایجاد می کند. این نوع خاک را می توانید به راحتی در مرکز باغ محلی خود پیدا کنید.

 

همچنین می توانید با مخلوط کردن قطعات مساوی از شن ، شن و پوکه و خاک ، مخلوط خاک خود را برای گیاه آلوئه ورا ایجاد کنید. حتماً از شن و ماسه درشت (مانند شن و ماسه سازنده) استفاده کنید تا شن و ماسه ریز. شن و ماسه خوب می تواند آب را جمع کرده و نگه دارد ، نه اینکه اجازه دهد آن تخلیه و از گلدان خارج شود.

 

اگرچه می توانید از خاک گلدان برای گیاهان آلوئه ورا استفاده کنید ، اما در یک خاک مخلوط بهتر رشد می کنند. خاک گلدان احتمالاً رطوبت را در خود نگه می دارد و بنابراین می تواند باعث پوسیدگی ریشه شود.

پرورش گیاه آلوئه ورا

۵- آلوئه ورا را جایگزین کنید. گلدان را با پر کردن مخلوط خاک گلدان آماده کنید و گیاه آلوئه ورا را به آرامی تکان دهید تا حدود یک سوم خاک که به گلدان ریشه چسبیده است از بین برود. گیاه خود را در گلدان تازه تهیه شده قرار دهید و قسمت بالایی آن را با مقدار بیشتری از مخلوط خاک گلدان بپوشانید. مطمئن باشید که کل گلدان ریشه با مخلوط خاک پوشانده شده است ، اما گیاه را در عمق بیشتر از گلدان اول دفن نکنید.

 

شما همچنین می توانید سنگ های کوچک یا شن را در بالای خاک لایه لایه کنید ، که به کاهش تبخیر آب کمک می کند.

۶- بلافاصله پس از بارگیری مجدد آبیاری نکنید. گیاه آلوئه ورا برای تنظیم مجدد گلدان جدید و ترمیم ریشه های شکسته به چند روز زمان نیاز دارد.

روش ۳ مراقبت از گیاه آفتاب سوخته

۱- برگها را چک کنید. اگر برگهای گیاه آلوئه ورا شما قهوه ای یا قرمز می شوند ، ممکن است گیاه شما آفتاب سوخته باشد.

۲- گیاه خود را دوباره جابجا کنید. گیاه خود را به جایی منتقل کنید که نور خورشید را غیرمستقیم و مستقیم دریافت کند. اگر گیاه شما به طور معمول در موقعیت دریافت نور مصنوعی به جای نور خورشید است ، گیاه را دوباره جابجا کنید تا فاصله بیشتری از آن با منبع نور باشد. همچنین می توانید آن را به بیرون انتقال دهید تا به جای نور مصنوعی ، مقداری نور طبیعی غیرمستقیم دریافت کند.

۳- گیاه خود را آبیاری کنید. خاک را بررسی کنید و تعیین کنید که آیا گیاه شما باید آبیاری شود. اگر گیاه شما بیش از حد تحت تابش نور خورشید قرار گرفته باشد ، خاک خشک است ، زیرا آب با سرعت بیشتری تبخیر می شود.

 

۴- برگهای مرده را بردارید. با یک چاقوی تیز و استریل شده ، برگ را از پایه گیاه جدا کنید. هر برگ که مرده باشد مواد مغذی سایر قسمتهای گیاه را می گیرد ، بنابراین حتما آنها را خارج کنید تا بقیه گیاه شما رنج نبرد.