یکشنبه, ۱۰ مرداد ,۱۴۰۰

مجموعه:نوشیدنی

چای اولانگ چیست؟ ۶ نکته ای که باید درباره فواید آن در سلامتی بدانید

چای اولانگ چیست؟ ۶ نکته ای که باید درباره فواید آن در سلامتی بدانید

چای اولانگ چیست در واقع با همان گیاهی تهیه می شود که در تهیه چای سبز و سیاه استفاده می شود. تفاوت در این است که برگ های اولانگ نسبت به چای سبز مدت طولانی تری پژمرده ، اکسید شده و می غلتانند و مدت زمان آن کوتاهتر از چای سیاه است. در نتیجه ، چای اولانگ بسیاری از مواد مغذی را حفظ می کند.

 

که باعث می شود چای سبز برای شما مفید باشد بدون اینکه بسیاری از طعم دهنده های قوی چای سیاه را به خود اختصاص دهد. اگر شما علاقه مند هستید که بیشتر بدانید که چه چیزی باعث می شود اولانگ چنین سلامتی در بدن شما ایجاد کند ، در جای مناسب قرار دارید!چای اولانگ چیست؟ 6 نکته ای که باید درباره فواید آن در سلامتی بدانید

سوال ۱ نوشیدن چای اولانگ چه فوایدی دارد؟

۱- چای اولانگ حاوی تنهای زیادی از مواد مغذی ضروری بدن است.

چای اولانگ بسته بندی شده در مربا مملو از انواع مواد مغذی به ویژه فلاونوئیدها ، تئازینسین ها و پلی فنول ها است. بدن شما از آنها به عنوان آنتی اکسیدان استفاده می کند ، و به شما در حفظ سوخت و ساز بدن ، سیستم ایمنی بدن و سیستم قلبی عروقی کمک می کنند. تمام مواردی که در نظر گرفته شده ، چای اولانگ بسته بندی بسیاری از مواد مغذی مهم است که به سلامت شما کمک می کند!

 

آنتی اکسیدان ها سلول های شما را از رادیکال های آزاد که بسیار مضر هستند جذب و محافظت می کنند. آنها خطر ابتلا به بیماری های قلبی ، سرطان و انواع دیگر بیماری ها را افزایش می دهند.

 

فلاونوئیدها ضد التهاب و ضد سرطان هستند. این مجموعه مهم از مواد مغذی همچنین سلامت سلول ها را تنظیم می کند و عملکرد آنزیم را تعدیل می کند.

 

تئازینین ها به تنظیم آلبومین سرم انسان ، که یک پروتئین در خون شما است ، کمک می کنند. اصولاً تازینین ها به سلامت قلب و عروق شما کمک می کنند!

 

پلی فنول ها آنتی اکسیدان های مهمی هستند که به تنظیم سیستم ایمنی بدن کمک می کنند. آنها خطر ابتلا به سرطان ، بیماری های قلبی ، دیابت و پوکی استخوان را کاهش می دهند.چای اولانگ چیست؟ 6 نکته ای که باید درباره فواید آن در سلامتی بدانید

۲- شواهدی وجود دارد که چای اولانگ مانع از افزایش وزن می شود.

دلیل آن کاملاً مشخص نیست ، اما به نظر می رسد که چای اولانگ می تواند مانع بسته بندی پوند شود و حتی ممکن است به کاهش وزن نیز کمک کند. به نظر می رسد که چای اولانگ میزان انرژی شما را افزایش می دهد ، که می تواند کالری بیش از حد را به چربی تبدیل کند. اگر به دنبال حفظ وزن خود (یا حتی کاهش وزن) هستید ، نوشیدن چای اولانگ ممکن است کمک کند!

 

ممکن است فکر کنید این کافئین است که بدن شما را فعال کرده و به شما در سوزاندن کالری کمک می کند ، اما در واقع این مواد مغذی موجود در چای است. سطح کافئین چای اولانگ بسیار کم است – معمولاً ۱/۳ تا ۱/۲ مقدار کافئین در یک فنجان قهوه معمولی است.

 

اگر هر هفته فست فود می خورید ، هر از گاهی یک لیوان چای اولانگ هیچ تأثیری نخواهد داشت. با این حال ، اگر رژیم متعادل داشته باشید و به طور منظم ورزش کنید ، قطعاً یک لیوان چای اولانگ به شما کمک خواهد کرد.چای اولانگ چیست؟ 6 نکته ای که باید درباره فواید آن در سلامتی بدانید

چای اولانگ چیست

۳- این احتمال وجود دارد که اولانگ بتواند خطر ابتلا به انواع شرایط را کاهش دهد.

مانند سایر چای هایی که با برگ های اولونگ درست می شوند ، شواهدی وجود دارد که اولانگ می تواند به جلوگیری از رشد سلول های سرطانی کمک کند.

 

همچنین نشانه های زیادی وجود دارد که نشان می دهد چای اولانگ به جلوگیری از دیابت ، بیماری های قلبی و حتی واکنش های آلرژیک کمک می کند. همچنین باعث از بین رفتن استرس خواهد شد! برای ساده سازی این موضوع ، ممکن است ده ها دلیل خوب برای نوشیدن چای اولانگ با برخی از نظم وجود داشته باشد.

 

برخی شواهد نشان می دهد که نوشیدن مرتب چای (اولانگ ، سیاه ، سبز و غیره) می تواند خطر ابتلا به زوال عقل را نیز کاهش دهد ، اگرچه تحقیقات کمتری در این مورد انجام شده است.چای اولانگ چیست؟ 6 نکته ای که باید درباره فواید آن در سلامتی بدانید

سوال ۲ کدام نوع چای اولانگ بهترین است؟

چای اولانگ که ۱۰۰٪ سینزیای کاملیا است را برای حداکثر سود دریافت کنید.بعضی از چای سازها از برگهای مختلف برای تهیه چای اولانگ استفاده می کنند. در صورت امکان چای اولانگ تهیه شده کاملاً از Camellia sinesis تهیه کنید ، که کاملاً شناخته شده ترین و مورد مطالعه ترین نوع اولانگ است. این همان گیاهی است که در تهیه چای سبز و سیاه استفاده می شود و فوق العاده برای شما مفید است!

 

این همان برگهایی است که برای تهیه چای سبز ، زرد ، سیاه و تیره استفاده می شود.چای اولانگ چیست؟ 6 نکته ای که باید درباره فواید آن در سلامتی بدانید

سوال ۳ آیا چای اولانگ سیستم ایمنی بدن شما را تقویت می کند؟

کاملاً – پر از آنتی اکسیدان است که برای سیستم ایمنی بدن شما مفید است.تحقیقات در مورد این مورد انجام شده است – چای اولانگ کاملا سیستم ایمنی بدن شما را فعال و سالم نگه می دارد.

 

اگر می خواهید تقویت بیشتری داشته باشید ، کمی زنجبیل رنده کرده و آن را داخل آن بریزید ، یا مقداری عسل به چای خود اضافه کنید. فقط از افزودن قند یا شیرین کننده های مصنوعی دور باشید ، زیرا این امر هیچ کار مثبتی برای بدن شما نخواهد داشت.

 

زنجبیل ضد التهاب است ، سو ind هاضمه را تسکین می دهد و می تواند به تنظیم سوخت و ساز بدن کمک کند.عسل همچنین ضد التهاب است و حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان ، مواد معدنی و آنزیم هایی است که برای شما مفید هستند.

سوال ۴ چند فنجان چای اولانگ در روز باید بنوشم؟

با یک بار در روز شروع کنید تا ببینید چه احساسی در شما ایجاد می شود.نوشیدن هر روز یک لیوان چای اولانگ کاملاً بی خطر است و احتمالاً این یک روش عالی برای بهبود سلامتی شماست.شواهدی وجود دارد که نوشیدن حداکثر سه فنجان چای در روز فوایدی دارد ، اما بهتر است روزانه یک فنجان چای را شروع کنید تا ببینید چه احساسی در شما ایجاد می کند.

 

به احتمال زیاد ، تنها تاثیری که تجربه خواهید کرد افزایش کمی انرژی است. شما نباید احساس خاصی به ویژه داشته باشید.تا زمانی که حساسیت خاصی به کافئین نداشته باشید و باعث ایجاد مزاحمت شود ، نباید هیچ عارضه جانبی منفی را تجربه کنید.

سوال ۵خطرات نوشیدن چای اولانگ چیست؟

۱-هیچ مشکلی وجود ندارد مگر اینکه دچار کمبود آهن شوید.اگر هر نوع بیماری پزشکی زمینه ای دارید که جذب آهن را برای بدن دشوار می کند ، بهتر است از چای اولانگ دور باشید. کاتچین ها – نوعی فلاونوئید – در چای اولانگ وجود دارد که می تواند در جذب آهن اختلال ایجاد کند اگر بدن شما قبلاً با این مشکل روبرو شده باشد.

۲- مصرف بیش از حد کافئین ممکن است باعث تحریک و عصبانیت شما شود.

این امر به خصوص خطر جدی در مورد چای اولانگ نیست زیرا کافئین کافی است ، اما اگر بیش از ۳-۵ فنجان در روز می نوشید ، ممکن است کمی مریض باشید. نوشیدن کافئین بیش از حد ممکن است شما را عصبی کند ، ضربان قلب شما را افزایش دهد ، منجر به حالت تهوع یا تحریک عمومی شود.

 

ممکن است بعد از ۱۰۰-۲۰۰ میلی گرم کافئین در طول ۴ ساعت احساس مریضی داشته باشید.به طور متوسط ​​یک فنجان چای اولانگ تقریباً ۳۷ میلی گرم کافئین دارد.مگر اینکه هر ۴ ساعت بیش از ۳ فنجان بنوشید ، حال شما خوب است.

چای اولانگ چیست

سوال ۶ آیا چای اولانگ چربی های شکم را می سوزاند؟

۱-شواهد خوبی وجود دارد که نشان می دهد چای اولانگ به شما در کاهش وزن کمک می کند.به نظر می رسد که چای اولانگ به بدن شما کمک می کند تا با سرعت بیشتری نسبت به حالت عادی از طریق انرژی بسوزد ، که می تواند به کاهش وزن کمک کند و به طور بالقوه به کاهش وزن کمک کند.

 

با این حال ، اگر می خواهید در مورد کاهش وزن به دست آورید ، باید ورزش کنید و یک رژیم غذایی سالم داشته باشید. نوشیدن چای به تنهایی تفاوت عمده ای نخواهد داشت.

۲- متاسفانه ، شما نمی توانید به طور خاص در بخشی از بدن خود را کاهش دهید.اگر قصد لاغر شدن دارید ، باید در همه جا لاغر شوید. خبر خوب این است که اگر در حال لاغر شدن هستید و بیشترین وزن خود را روی شکم خود حمل می کنید ، احتمالاً این اولین جایی خواهد بود که شروع به کاهش وزن می کنید. هرچند که به ورزش و تغذیه سالم نیاز دارد!ورزش هسته ای ممکن است عضلات شما را تقویت کند ، اما به طور خاص به شما در از دست دادن چربی شکم کمک نمی کند.

مطالب مرتبط