یکشنبه, ۱۰ مرداد ,۱۴۰۰

مجموعه:مدل ناخن

چسب ناخن چگونه چسب ناخن را از روی ناخن پاک کنیم

چگونه چسب ناخن را از روی ناخن پاک کنیم

ناخن های تقلبی بسیار زیبا به نظر می رسند اما اگر قبلاً این کار را نکرده اید پاک کردن آنها کمی مشکل است. یا برای از بین بردن چسب ناخن به یک سالن بروید یا خودتان در خانه آن را امتحان کنید. اگر ناخن های چسب دار یا نوک دارید ، می توانید پس از خیساندن در آب صابون ، آنها را به آرامی بریزید.

 

بعد ، هر چسب باقیمانده را با یک بافر ناخن و مقداری استون پاک کنید. برای ناخن های اکریلیک ، به راحتی از استون استفاده کنید تا ناخن های تقلبی را از بین ببرید و باقی مانده چسب را باقی بگذارید. قبل از اینکه آن را بشناسید ، ناخن های طبیعی و قوی خواهید داشت.

چسب ناخن چگونه چسب ناخن را از روی ناخن پاک کنیم

روش ۱ حذف ناخن های جعلی بدون استون

۱- ناخن های خود را به مدت ۱۵ دقیقه در آب گرم و صابون قرار دهید. یک کاسه یا ظرف سینک را با آب گرم و کمی صابون آرام دست پر کنید. دستان خود را در کاسه یا لگن قرار دهید تا ناخن های چسب دار شما کاملاً در آب غوطه ور شوند و آنها را حدود ۱۵ دقیقه در آنجا نگه دارید.

چسب ناخن چگونه چسب ناخن را از روی ناخن پاک کنیم

 

صابون و آب در چسب ناخن فرو رفته و آن را نرمتر می کند و باعث می شود تا ناخن ها راحت تر شوند.همچنین می توانید ناخن های خود را با کمی استون خالص آغشته کنید تا چسب نرم شود ، اما توجه داشته باشید که استون نسبت به آب و صابون نسبت به آب ، ناخن ها و کوتیکول های شما سخت تر است.

چسب ناخن چگونه چسب ناخن را از روی ناخن پاک کنیم

 

در روش دیگر ، با قرار دادن چند قطره روغن کوتیکول روی هر ناخن کاذب ، چسب ناخن خود را نرم کنید و اجازه دهید چند ثانیه در آن خیس بخورد.

چسب ناخن چگونه چسب ناخن را از روی ناخن پاک کنیم

چسب ناخن

۲- پس از نرم شدن چسب ، ناخن های تقلبی را به آرامی خاموش کنید. به دنبال نقطه ای بروید که ناخن از قبل شروع به جدا شدن کرده و به آرامی از آن نقطه ناخن را جستجو کنید. اگر لکه ای شل پیدا نکردید ، نوک یک ناخن ناخن را به دقت زیر لبه های ناخن تقلبی کار کنید تا شل شود.

 

اگر به راحتی شل نمی شود ناخن را خم کنید. اگر می خواهید چسب را کمی بیشتر نرم کنید ، ناخن را برای چند دقیقه در آب صابون قرار دهید.

چسب ناخن چگونه چسب ناخن را از روی ناخن پاک کنیم

 

۳- از یک بافر ناخن استفاده کنید تا چسب اضافی را با دقت بریزید. وقتی ناخن های کاذب خاموش شدند و ناخن های طبیعی شما کمی خشک شد ، از قسمت “buff” یک بلوک بافر ناخن استفاده کنید تا بیشتر چسب را از بین ببرید. وقتی راضی بودید که بیشتر یا کل چسب را برداشته اید ، پودر را با آب بشویید.اگر دوست دارید ، می توانید از قسمت “براق” بافر برای لاک زدن ناخن های خود پس از کشیدن استفاده کنید.

 

چسب ناخن چگونه چسب ناخن را از روی ناخن پاک کنیم

چسب ناخن

۴- باقی مانده چسب را با استون بردارید. یک پنبه را در استون خیس کنید و آن را روی هر ناخن بمالید تا آثار باقی مانده از چسب ناخن پاک شود. دستان خود را با آب و صابون بشویید تا استون و سایر مانده های دست و ناخن های شما شسته شود.اگر بعد از اینکه ناخن هایتان را با استون مالیدید ، احساس خشکی کرد ، کمی مرطوب کننده ناخن یا روغن کوتیکول بزنید.

 

چسب ناخن چگونه چسب ناخن را از روی ناخن پاک کنیم

 

روش ۲ از بین بردن ناخن های جعلی با خیساندن استون

۱- ناخن های کاذب خود را تا جایی که ممکن است پایین ببرید. ناخن های اکریلیک از موادی ساخته شده اند که به جای اینکه با چسب روی آن بچسبند ، مستقیماً به ناخن های طبیعی شما می چسبند. برای کوتاه کردن ناخن های کاذب به یک طول کوتاه اما راحت و بدون بریدن ناخن های طبیعی خود ، از یک قیچی یا ناخن گیر استفاده کنید.

 

این کار باعث می شود بقیه مراحل حذف سریعتر انجام شود زیرا مواد کمتری برای حل وجود دارد. در بستر ناخن خود قرار نگیرید زیرا دردناک خواهد بود.این فرآیند برای SNS (ناخن های پودر آغشته) ، و ناخن های اکریلیک کاربرد دارد.

 

چسب ناخن چگونه چسب ناخن را از روی ناخن پاک کنیم

چسب ناخن

۲- سطح براق ناخن کاذب را بردارید. اگر ناخن های اکریلیک هنوز به ناخن های طبیعی شما متصل هستند ، از یک ناخن ناخن برای از بین بردن سطح براق استفاده کنید. پرونده را به پشت و پشت ناخن های خود بمالید تا سطح براق از بین رفته و ناخن ها مات به نظر برسند.

 

سعی کنید هر قسمت از ناخن را به طور مساوی بمالید. این کار باعث می شود روند حذف سریعتر و مثرتر باشد.اگر می بینید که ناخن های طبیعی شما از زیر ناخن های جعلی عبور می کند ، پر کردن آن نقطه را متوقف کنید. اگر به پرونده خود ادامه دهید ، می توانید به ناخن های طبیعی خود آسیب برسانید.

 

چسب ناخن چگونه چسب ناخن را از روی ناخن پاک کنیم

 

۳- هرگونه گرد و غبار را با یک پارچه تمیز و خشک پاک کنید. پارچه میکروفیبر یک گزینه ارزان و موثر است. با این حال ، هر پارچه تمیز کار خواهد کرد. هرگونه گرد و غبار را از ناخن های خود پاک کنید تا استون به اکریلیک باقیمانده نفوذ کند.

 

چسب ناخن چگونه چسب ناخن را از روی ناخن پاک کنیم

 

۴- ژله نفتی را روی پوست اطراف ناخن های خود بمالید. این به محافظت از پوست در برابر استون کمک می کند. یک لایه نازک روی تخت های ناخن خود و پوست زیر و اطراف ناخن خود بزنید. اگر پوست خشک یا حساسی دارید ، ژله نفت را به آرامی بمالید.

 

چسب ناخن

۵- هر یک از ناخن ها را روی یک دست در یک پنبه آغشته به استون بپیچید. اگر استون شما در بطری قطره چکان است ، آن را به آرامی روی لنت های پنبه ای فشار دهید. اگر استون در یک بطری معمولی قرار دارد ، باید آن را در یک کاسه یکبار مصرف کوچک بریزید و سپس پنبه های پنبه را درون کاسه فرو کنید. هر پد پنبه ای آغشته را روی ۱ ناخن خود قرار دهید.

 

اگر پد پنبه ای ندارید ، گلوله های پنبه ای نیز کار می کنند.پد استون و پنبه را از داروخانه یا سوپرمارکت خریداری کنید. اگر پوست حساسی دارید ، پاک کننده لاک ناخن پایه استون را انتخاب کنید که برای پوست های حساس طراحی شده باشد.بخارات حاصل از استون می تواند سمی باشد ، بنابراین همیشه از آن در مناطق با تهویه مناسب استفاده کنید.

 

 

۶- دور هر ناخن و پد پنبه ای یک تکه فویل آلومینیومی بپیچید. قطعه ای از فویل آلومینیوم را که تقریباً ۱ اینچ (۲٫۵ سانتی متر) ۲ اینچ (۵٫۱ سانتی متر) است جدا کنید. بررسی کنید که پد پنبه ای در جای خود قرار دارد و سپس فویل را به دور ناخن و پد پنبه ای بپیچید.

 

فویل آلومینیوم به دام انداختن گرما و رطوبت کمک می کند ، بنابراین قبل از اینکه چسب نرم شود ، استون تبخیر نمی شود. این روند حذف را تسریع می کند.

 

این فرآیند را برای همه ناخن ها روی ۱ دست تکرار کنید و سپس به سمت دیگر بروید. اگر کار با دست مخالف خود در حالی که هنوز دست اصلی شما هنوز خیس است دشوار است ، از یکی از دوستان خود بخواهید که به شما کمک کند یا صبر کنید تا فویل و پنبه های پنبه ای را بردارید قبل از اینکه دست دیگر را شروع کنید.

 

چسب ناخن

۷- فویل و لنت ها را بعد از ۲۰ دقیقه بردارید. یک تایمر را به مدت ۲۰ دقیقه تنظیم کنید و اجازه دهید استون جادوی خود را داشته باشد. فویل را در اطراف ناخن های خود باز کنید و لنت های پنبه ای را بردارید. باید توجه داشته باشید که چسب حل شده و ناخن های کاذب له شده اند.

 

 

اگر میخ اول هنوز با چسب پوشانده شده یا ناخن های کاذب هنوز کاملا در جای خود قرار دارند ، فویل و لنت ها را برای ۱۵ دقیقه دیگر بگذارید. مراقب باشید که لنت های استون استفاده شده را روی میزهای چوبی یا پلاستیکی قرار ندهید زیرا مواد شیمیایی به سطح آسیب می رسانند.

 

چسب ناخن

۸- ناخن های کاذب له شده را با یک حوله چای کنار بزنید. از یک حوله آشپزخانه تمیز برای پاک کردن باقی مانده محلول از ناخن های کاذب استفاده کنید. هنگامی که ناخن ها را تمیز می کنید به حوله چای فشار بیاورید اما اگر ناخن های طبیعی شما آسیب می بینند آن را متوقف کنید.گلوله های پنبه آغشته به استون را جایگزین کنید و اگر ناخن های کاذب به راحتی از بین نمی روند ، فویل را جایگزین کنید.

 

 

۹- از یک ناخن ناخن برای از بین بردن چسب یا رنگ اضافی استفاده کنید. نگران پر کردن ناخن خود نباشید. در عوض ، روی مناطقی که بقایای چسب دارند تمرکز کنید. تمام تلاش خود را بکنید که زیاد فشار ندهید زیرا نمی خواهید ناخن های طبیعی خود را بزنید.یک پرونده ناخن از داروخانه خریداری کنید. توجه داشته باشید که برخی فروشگاه ها آنها را بافر ناخن می نامند.

 

چسب ناخن چگونه چسب ناخن را از روی ناخن پاک کنیم

 

روش ۳ پس از از بین بردن چسب ، ناخن های خود را درمان کنید

۱- دستان خود را در آب گرم و صابون بشویید. در صورت باقی ماندن استون پوست شما را خشک می کند ، بنابراین آن را با آب گرم و صابون طبیعی پاک کنید. یک صابون طبیعی به ترک روغنهای طبیعی در پوست کمک می کند.اگر این چیزی است که در خانه دارید از صابون معمولی استفاده کنید.

 

 

۲- یک روغن طبیعی پوست را روی دست ها و ناخن های خود بمالید. برداشتن چسب ناخن از روی ناخن ها باعث خشک شدن دست ها می شود. برای بازگرداندن رطوبت طبیعی به روغن ، ناخن ها ، کوتیکول ها و دستان خود یک روغن طبیعی بمالید.

 

روغن بادام و روغن زیتون مرطوب کننده های طبیعی ناخن هستند. اینها را از فروشگاه های بهداشت و زیبایی یا داروخانه خریداری کنید.

 

چسب ناخن

 

۳- بین ناخن های خود بین مانیکور نفس بکشید. اگر زیاد ناخن کاذب می پوشید ، ناخن های طبیعی شما از وقفه بین برنامه ها سود می برند. بعد از اینکه ناخن های کاذب را بردارید ، چند روز تا یک هفته به ناخن های واقعی خود فرصت دهید تا قبل از افزودن هرگونه ناخن کاذب یا رنگ جدید ، بهبود یابند.

 

سعی کنید بین مانیکورها هر ۸ هفته یک هفته استراحت کنید. استفاده از ناخن های تقلبی و بدون چسب را دفعه بعد در نظر بگیرید تا ببینید آیا این کار برای شما بهتر از مجبور شدن در از بین بردن چسب ناخن است.