یکشنبه, ۱۰ مرداد ,۱۴۰۰

مجموعه:غذای ایرانی

چگونه مرغ فری خوش طعم و لذیذ کنیم به صورت تصویری

چگونه مرغ فری خوش طعم و لذیذ کنیم به صورت تصویری

مناقصه دادن مرغ یکی از آن مراحل تهیه دستورالعمل است که بسیاری از ما در کنار گذاشتن آن مقصر هستیم. به هر حال ، ما مشتاق به پایان رساندن پخت و پز هستیم تا بتوانیم مقداری غذا روی میز بیاوریم و غذا بخوریم ، و به نظر می رسد یکی از مواردی است که شاید خیلی ضروری نباشد.چگونه مرغ فری خوش طعم و لذیذ کنیم به صورت تصویری را در این سایت مطالعه نمایید.

 

خوب ، ما اینجا هستیم تا به شما بگوییم که مرغ لطیف نه تنها آن را بسیار خوشمزه تر و لطیف تر می کند ، بلکه انجام آن فوق العاده آسان است و شما چند گزینه مختلف دارید! در زیر شما را با چگونگی نرم کردن مرغ با پتک یا ماریناد جالب در صورت نداشتن پتک آشنا خواهیم کرد.چگونه مرغ فری خوش طعم و لذیذ کنیم به صورت تصویری

روش ۱استفاده از ابزار Meat Tenderizer

۱- یک ابزار نرم کننده گوشت تهیه کنید. اینها به طور کلی پتک های چوبی یا فلزی با سر ناهموار هستند که برای کوبیدن گوشت از آن استفاده می شود تا گوشت آن لطیف تر شود. شما می توانید از هر فروشگاه لوازم آشپزخانه یک ابزار نرم کننده گوشت خریداری کنید. اگر مناقصه ساز ندارید ، می توانید از چکش تمیز در جای آن استفاده کنید ، اگرچه این کار از یک ابزار نرم کننده از سر صافی کمتری برخوردار است.چگونه مرغ فری خوش طعم و لذیذ کنیم به صورت تصویری

۲-از آن در قلمه های بدون استخوان مرغ استفاده کنید. سینه یا ران مرغ بدون استخوان را می توان با یک ابزار نرم کننده گوشت پردازش کرد. سعی نکنید برشهای گوشت استخوانی را نرم کنید ، زیرا استخوانها را خرد خواهید کرد. اگر برش گوشت استخوانی دارید که می خواهید به این روش نرم شود ، ابتدا گوشت را از استخوان خارج کنید.چگونه مرغ فری خوش طعم و لذیذ کنیم به صورت تصویری

۳- روی گوشت را با یک تکه پلاستیک بپوشانید. این باعث می شود که تکه های کوچک گوشت هنگام کوبیدن روی میز شما پراکنده نشود.چگونه مرغ فری خوش طعم و لذیذ کنیم به صورت تصویری

چگونه مرغ فری

۴-گوشت را بکوبید. با استفاده از ابزار نرم کننده گوشت ، گوشت را به طور یکنواخت در کل سطح بکوبید. به مرور و عقب رفتن گوشت ادامه دهید تا به اندازه دلخواه که برای گوشت استفاده کنید ، نازک شود. این یک روش عالی برای استفاده قبل از پخت گوشت با استفاده از یک روش سریع مانند کباب کردن یا سرخ کردن است. کوبیدن هم باعث از بین رفتن الیاف موجود در گوشت می شود و هم امکان پخت سریع را فراهم می کند.چگونه مرغ فری خوش طعم و لذیذ کنیم به صورت تصویری

روش – ۲ با استفاده از ماریناد

۱- از ماریناد ساده ماست یا دوغ استفاده کنید. ماست و دوغ حاوی آنزیم ها و اسیدهایی هستند که با هم کار می کنند و پروتئین های موجود در گوشت مرغ را تجزیه می کنند و باعث حساسیت بیشتر آن می شوند. به همین دلیل است که بسیاری از آشپزها می دانند خیساندن مرغ در ماست یا دوغ در شب قبل از سرخ کردن مرغ ، بهترین مرغ سوخاری را می توان تصور کرد. با همین ترفند می توان هر نوع مرغ را برای هر فرآیند پخت تهیه کرد.

 

اگر می خواهید از ماست استفاده کنید ، به طور کلی از ماست ساده استفاده کنید. طعم دهنده هایی مانند ماست وانیل ممکن است نامطبوع ظاهر شوند.

 

برخی از ماست های با طعم ، مانند لیمو ، لیموترش ، نارگیل یا سایر طعم دهنده های میوه که با مرغ به خوبی کار می کنند می توانند نتایج فوق العاده ای کسب کنند.

 

ماست پرچرب یا کم چرب هر دو خوب کار می کنند. مرغ طعم ماست کمی دارد ، که با فلفل و سایر ادویه جات به خوبی جفت می شود.

 

دوغ کمی ملایم تر است و بر طعم مرغ تأثیر نمی گذارد. اگر شیر دوغ در دست ندارید ، می توانید آن را درست کنید. کافی است ۱ قاشق غذاخوری (۳۰ میلی لیتر) سرکه سفید به یک فنجان اندازه گیری اندازه یک فنجان اضافه کنید. بقیه فنجان را با شیر کامل یا کم چرب پر کنید. اجازه دهید این مخلوط به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه بماند ، تا زمانی که سیر شود. می توانید از این ماده به جای دوغ استفاده کنید.چگونه مرغ فری خوش طعم و لذیذ کنیم به صورت تصویری

چگونه مرغ فری

۲- گوشت را برای یک ساعت یا بیشتر مارین کنید. بهترین حالت یک شبانه روز است ، اما مرین کردن مرغ در دوغ یا ماست فقط برای یک ساعت یا این تفاوت زیادی در بافت گوشت ایجاد می کند. برای ماریناسیون آن ، کافی است گوشت را در ظرفی بریزید و به اندازه کافی ماست یا دوغ ساده بریزید تا روی آن را بپوشاند.

 

ظرف را ببندید و بگذارید در یخچال بماند تا زمانی که آماده استفاده شوید.می توانید ماریناد را با ادویه و نمک مزه دار کنید تا مرغ در حالی که ترش می شود ، نمک بزند.بعد از اینکه مرغ مارینار شد ، قبل از استفاده از دوغ یا ماست اضافی ، آن را تکان داده یا آبکشی کنید.چگونه مرغ فری خوش طعم و لذیذ کنیم به صورت تصویری

چگونه مرغ فری

۳- با انواع دیگر ماریناد ها آزمایش کنید. آنها به طور متفاوتی مناقصه می کنند. صدها ، شاید هزاران ماریناد و آب نمک برای انتخاب وجود دارد ، هم خانگی و هم تجاری. اما دریابید که همه ماریناد ها به یک اندازه مناقصه نخواهند خورد. بعضی از آنها مرغ سفت تری به دست می آورند و در واقع نرم نمی شوند.

 

استفاده از ماریناد بسیار اسیدی ، مانند سرکه یا آبلیمو ، ممکن است گوشت را کمی سفت کند. ماریناد های اسیدی گوشت را با عطر و طعم خوبی تزریق می کنند ، اما ممکن است مجبور شوید با نرم شدن مکانیکی بسیار تهاجمی عمل کنید. این هنگام کار کردن بهترین نتیجه را دارد. شما واقعاً نمی توانید میوه ها را در غذاهای آماده کاری تشخیص دهید ، اما ممکن است بتوانید در غذاهای بدون سس مزه دار میل کنید.

 

برای یک مرغ لوس ، از ماریناد های پایه آنزیمی استفاده کنید که حاوی آناناس یا نرم کننده گوشت است. اینها ممکن است کار را خیلی خوب انجام دهند و باعث “گوشت” شدن گوشت مرغ شوند. البته ، این ممکن است نتیجه مطلوبی باشد و این برای غذاهایی که خواستار مرغ بسیار نرم هستند خوب است.

 

روش دیگر ، از ماریناد میوه استفاده کنید. اگر می خواهید مرغ تا حد ممکن لطیف باشد ، و اگر کمی له شود مشکلی ندارید ، می توانید از آنزیم هایی که به طور طبیعی در میوه های خاصی یافت می شود ، استفاده کنید. یک میوه کیوی ، آناناس یا انبه را پوست گرفته و پوره کرده و با قطعات مرغ خام خود مخلوط کنید. حدود یک ساعت آن را داخل یخچال و فریزر نگه دارید.چگونه مرغ فری خوش طعم و لذیذ کنیم به صورت تصویری

چگونه مرغ فری

نوشابه را به عنوان ماریناد امتحان کنید. یک ماریناد به راحتی در دسترس و به طرز شگفت آور خوب یک نوشابه است. خواص بسیار اسیدی پاپ از نظر شیمیایی مرغ را تجزیه می کند و عطر و طعم آن خوشمزه است. کافی است مرغ خود را با نوشابه انتخاب کنید و حدود یک قاشق چای خوری نمک به آن اضافه کنید. اگر نوشابه کاملاً کافی ندارید ، مقداری آب به مخلوط اضافه کنید

 

طعم دهنده های کولا به خوبی کار می کنند: کوکا کولا ، پپسی ، RC و غیره
طعم های لیمو-آهک نیز به خوبی کار می کنند: Sprite ، Mountain Dew ، ۷ Up ، Sierra Mist و غیره
Moxie (نام تجاری غیر معمول نوشابه آمریکایی) نیز بسیار خوب کار می کند.چگونه مرغ فری خوش طعم و لذیذ کنیم به صورت تصویری

روش ۳ پخت مرغ

۱-روش پخت و پز خود را انتخاب کنید. روش های زیادی برای پخت مرغ وجود دارد ، اما در اینجا چند مثال آورده شده است:

مرغ را سیاه کنید:

یک تابه برداشته ، ۱ قاشق غذاخوری (۳۰ میلی لیتر) روغن (روغن زیتون عطر و طعم اضافی اضافه می کند !!) قرار دهید و روغن را گرم کنید. در همین حال ، مرغ ها را با استفاده از هر ادویه ای که دوست دارید چاشنی دهید. مرغ را با ادویه بپوشانید ، و سپس در ظرف را بگذارید. آن را بپزید تا داخل آن دیگر صورتی نباشد.چگونه مرغ فری خوش طعم و لذیذ کنیم به صورت تصویری

پخت مرغ در فر:

مرغ را مزه دار کنید و در ظرف پخت چرب شده قرار دهید. ۳۰-۴۰ دقیقه بپزید ، یا تا زمانی که دیگر صورتی نباشد.

 

مرغ را کباب کنید:

مرغ لطیف و فصلی را به منقل انتقال دهید و بپزید تا تمام شود.

خورشت مرغ:

در یک خورشت مناسب ، تولید مرغ سخت تقریباً غیرممکن است. این یکی از دلایل بسیاری است که خورشت مرغ از انواع مختلف در سراسر جهان یافت می شود. این می تواند از برش های مرغ ساده یا مرینت استفاده کند.

 

۲- پرنده را بیش از حد نپزید. پخت بیش از حد می تواند منجر به از دست دادن رطوبت و سفت شدن پروتئین ها در سازگاری حباب شود. تجربه به شما کمک می کند تا در مورد کار مرغ قضاوت کنید.

 

اما حتی آشپزهای حرفه ای نیز برای اطمینان از دماسنج آزمایش می کنند. دمای پرنده را با استفاده از دماسنج گوشت آزمایش کنید تا مشخص شود به دمای داخلی صحیح رسیده است یا خیر. برای اکثر برشهای مرغ ، این دما ۱۶۵ درجه فارنهایت (۷۴ درجه سانتیگراد) خواهد بود.

 

هنگام پختن یک پرنده کامل ، که در عمیق ترین قسمت پستان فرو رفته است ، از دماسنج پروب استفاده کنید. برای بریدگی های کوچکتر مانند سینه و ران از یک قرائت فوری استفاده کنید.

۳- یک روش پخت “کم و آهسته” را امتحان کنید. گرچه به نظر می رسد با هشدار “بیش از حد طبخ نکنید” متناقض است ، اما پخت کم و آهسته پروتئین ها را تجزیه می کند ، و یک تجربه لطیف تر را فراهم می کند. این نوع پخت و پز همچنین اجازه می دهد تا زمان طعم دهنده ها و آب میوه ها به گوشت نفوذ کرده و آب بیشتری ببخشد. با رانها و استخوانهای گوشتی تیره بهترین نتیجه را دارد ، در غیر این صورت می توانید یک مرغ کامل را از این طریق تفت دهید.

چگونه مرغ فری

۴- بعد از پخت اجازه دهید گوشت استراحت کند. روی آن را با فویل آلومینیومی سنگین بپوشانید و اجازه دهید ۵ تا ۱۰ دقیقه بماند. این اجازه می دهد تا آب میوه ها توزیع مجدد گوشت را انجام دهند. اگر بلافاصله آن را برش دهید ، به احتمال زیاد آب به جای جذب مجدد در گوشت ، فوراً تخلیه می شود. این امر به ویژه برای مرغ سوخاری کامل یا قطعات مرغ سوخاری بسیار مهم است.

 

اگرچه این توصیه کاملاً درست است ، اما اطمینان داشته باشید که فوراً کنده کاری نیز مرغ آبدار شما را به یک ظرف غذا خشک تبدیل نمی کند.

 

همچنین به هر حال صحیح است که صبر کنید تا مرغ به اندازه کافی خنک شود و از عهده آن برآید. مرغی که از اجاق خارج شده خیلی گرم است که بدون خطر سوختگی ، نمی توان آن را خرد کرد. مرغی که داغ شود در اثر گاز گرفتن نیز می سوزد.
آیا شما این دستور العمل را ساخته اید؟

روش-۴ انتخاب و پخت و پز مرغ مناقصه

۱- منبع خود را بشناسید. قضاوت در مورد کیفیت مرغ فقط با مشاهده گوشت دشوار است ، بنابراین بهترین کار این است که مرغ خود را از یک منبع قابل اعتماد خریداری کنید. مارک فروشگاه ممکن است به اندازه یک نام تجاری در سراسر کشور قابل اعتماد باشد یا نباشد. مرغدار ارگانیک ممکن است مرغ لطیف تری تهیه کند یا نکند ، اگرچه اگر در بازار یک کشاورز خریداری شود ممکن است شما را به یک انتخاب خوب راهنمایی کند.

چگونه مرغ فری

۲- به خاطر داشته باشید که مرغ قدیمی مرغ سختی است. در ایالات متحده ، مرغ های گوشتی برای اطمینان از گوشت لطیف ، فقط چند هفته قبل فرآوری می شوند. با این وجود ، می توان “مرغ های خورشتی” قدیمی تر را که در مزارع سرگرمی یا حیوانات خانگی پیدا می شود ، طبخ کرد. همانطور که از این اصطلاح پیداست ، خورشت دادن گوشت روش پیشنهادی پخت و پز است ، زیرا گوشت پیرتر سخت تر می شود.

 

۳- برش طیور استفاده شده را در نظر بگیرید. مرغ گوشت تیره حاوی چربی بیشتری است و بنابراین می توان آن را در غذاهایی که با گوشت تیره خوب کار می کنند مرطوب و لطیف کرد. گوشت پستان و سایر گوشت های سفید کمی سخت تر هستند. با این حال ، اگر از ماریناد دوغ خوب یا مواد نرم کننده گوشت استفاده می کنید ، هنوز هم می تواند کاملا نرم شود.