یکشنبه, ۱۰ مرداد ,۱۴۰۰

فتوشاپ حرفه ای عکس چگونه می توان عکس را مانند یک حرفه ای ویرایش کرد

چگونه می توان عکس را مانند یک حرفه ای ویرایش کرد

ویرایش عکس مانند یک حرفه ای می تواند کار ، آزمایش و خطای زیادی داشته باشد. برنامه های زیادی وجود دارد که به شما امکان می دهد عکس ها را در درجات مختلف از پیچیدگی ویرایش کنید. فتوشاپ عکس پرکاربردترین نرم افزار توسط متخصصان است ، اما برنامه های دیگری مانند GIMP وجود دارد.

 

که رایگان هستند و بسیاری از ابزارهای مشابه را ارائه می دهند. شگرد ویرایش عکس مانند یک حرفه ای این است که بدانید با چه جنبه هایی از عکس خود بازی کنید. برای انجام بیشتر تنظیمات لزوماً به برنامه خاصی احتیاج ندارید. با ویرایش رنگ ، رنگ و اشباع ، سطح و لکه های روتوش در هر برنامه ، می توانید آن عکس مناسب را به یک عکس عالی تبدیل کنید.چگونه می توان عکس را مانند یک حرفه ای ویرایش کرد

روش ۱ انتخاب یک نرم افزار ویرایش عکس

یک برنامه ویرایش عکس دیجیتال مناسب تهیه کنید یا از یک سایت آنلاین برای ویرایش استفاده کنید. وقتی صحبت از نرم افزار ویرایش عکس می شود ، فهرست تقریباً بی پایان دارید. اگر جدی هستید که ویرایشگر عکس حرفه ای باشید ، باید به Adobe Creative Suite مراجعه کنید که چندین برنامه مانند Photoshop ، Elements و Lightroom را ارائه می دهد. این برنامه ها همزمان کار می کنند و بزرگترین مجموعه ابزار را برای ویرایش عکس ارائه می دهند. با این حال ، می توانید گزینه های کم هزینه یا رایگان زیادی پیدا کنید.

 

قبل از اینکه هزینه زیادی خرج کنید ، یک برنامه رایگان بارگیری کنید یا از نسخه آزمایشی یک نرم افزار پولی استفاده کنید تا ببینید آیا این برنامه را دوست دارید یا خیر و ویرایش اصلی عکس را تحمل کنید.

 

ویرایش عکس به نظر می رسد که توسط یک فرد حرفه ای انجام شده است ، همیشه شامل یک نرم افزار فانتزی نیست زیرا عناصر اصلی یکسان هستند. تنظیم تعادل رنگ سفید ، رفع رنگ ، کاهش نویز و بازی با سطح از تکنیک هایی است که می تواند عکس شما را بسیار بالا ببرد و در اکثر نرم افزارهای ویرایش عکس انجام می شود.چگونه می توان عکس را مانند یک حرفه ای ویرایش کرد

فتوشاپ حرفه ای عکس

۲- با نرم افزار رایگان شروع کنید. اگر در ویرایش عکس تازه وارد هستید ، یا فقط به یک برنامه کاربردی برای لمس کردن عکسهای گرفته شده احتیاج دارید ، سریعاً هزینه نرم افزارهای گران قیمت را پرداخت نکنید. بسیاری از گزینه های رایگان وجود دارد که همچنان ابزارهای زیادی برای ویرایش و لمس عکس های شما مانند یک حرفه ای در اختیار شما قرار می دهد.

 

Picasa یک ابزار سریع و آسان جهت یابی عکس است که با بسیاری از ویژگی های ویرایش غیر مخرب نیز همراه است. Picasa توسط Google ایجاد شده است ، بنابراین می توانید ویرایش های خود را به راحتی ذخیره و به اشتراک بگذارید. ویرایش غیر مخرب به این معنی است که شما می توانید ویرایش ها را به راحتی اضافه یا لغو کنید و عکس اصلی شما هرگز تغییر نمی کند.

 

کاربران مک می توانند Apple Photos را امتحان کنند. عکس ها و ویرایش های شما می توانند با iCloud همگام سازی شوند و گزینه های زیادی برای ویرایش عکس های شما از نظر رنگ ، نویز ، روتوش ، دما و موارد دیگر وجود دارد.

فتوشاپ عکس

Fotor مجموعه وسیعی از ابزارها و افکت ها را برای تبدیل عکس شما به یک اثر هنری درجه یک ارائه می دهد. همچنین Fotor به شما امکان می دهد فایل های خام را وارد کنید و حتی لایه هایی مانند فتوشاپ اضافه کنید.

 

On1 Perfect Effects مانند نسخه رایگان نرم افزار Adobe است. On1 Effect با بیش از ۱۵۰ جلوه عکس با یک کلیک ، ابزار قلم مو و ابزار ماسک سریع و موارد دیگر ، به شما امکان می دهد عکس های خود را به طور گسترده دستکاری کنید.

 

GIMP یک ویرایشگر عکس منبع باز است. مخفف GNU Image Manipulation Program است. GIMP ویژگی های مشابه بسیاری را ارائه می دهد که یک نرم افزار پولی مانند فتوشاپ مانند ابزار نقاشی ، اصلاح رنگ ، شبیه سازی ، انتخاب و بهبود ارائه می دهد.چگونه می توان عکس را مانند یک حرفه ای ویرایش کرد

فتوشاپ حرفه ای عکس

۳- برای نرم افزار پرداخت کنید. اگر در ویرایش عکس جدی هستید و حتی ممکن است از ویرایش شغلی نیز کسب کنید ، پرداخت هزینه نرم افزار را در نظر بگیرید. نرم افزار پولی معمولاً ابزار بیشتری برای استفاده به شما می دهد ، از پشتیبانی بهتری برخوردار است و به شما امکان می دهد.

 

عکس های خود را با عمق بیشتری نسبت به ویرایشگر رایگان ویرایش کنید. Adobe Creative Suite محبوب ترین نرم افزار برای ایجاد ، ویرایش و تصویرگری انواع هنرهای دیجیتال از عکس گرفته تا فیلم است. با این حال ، گزینه های کم هزینه دیگری وجود دارد که به شما ابزار زیادی می دهد تا عکس های خود را مانند یک حرفه ای ویرایش کنید.

 

فتوشاپ معمولاً نرم افزاری است که توسط افراد حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرد زیرا به شما امکان می دهد تقریباً به هر روشی که تصور کنید یک یا چند عکس را دستکاری کنید. با این حال ، منحنی یادگیری می تواند شیب دار باشد ، و گران است.

 

Adobe Lightroom جایگزینی برای فتوشاپ است که در کنار فتوشاپ نیز کار می کند. استفاده از Lightroom کمی آسان تر است و به شما امکان می دهد ویرایش های خود را بسیار راحت تر از فتوشاپ پس بگیرید.

 

Phase One Capture One Pro جایگزینی برای Lightroom است که قیمت کمتری دارد. مانند Lightroom ، PhaseOne به شما امکان می دهد عکس های خود را در کتابخانه بارگذاری کنید و بدون تغییر تصویر اصلی خود به راحتی ویرایش های غیرمخرب انجام دهید.چگونه می توان عکس را مانند یک حرفه ای ویرایش کرد

روش ۲ انجام تنظیمات اساسی

۱- لایه های جدید ایجاد کنید . اگر نرم افزاری دارید که می تواند لایه های جدید ایجاد کند ، همیشه ایده خوبی است که برای هر نوع ویرایش یک لایه جدید ایجاد کنید. یک لایه جدید به شما امکان می دهد بدون ایجاد اختلال در لایه اصلی ، ویرایش و تغییر ایجاد کنید. به این ترتیب ، اگر به هم ریخته باشید ، می توانید بدون نیاز به شروع دوباره به عقب برگردید.

 

همه برنامه ها به شما اجازه ایجاد لایه های جدید را نمی دهند. با این حال ، این برنامه ها معمولاً راهی برای خنثی سازی اثر به راحتی ارائه می دهند تا بتوانید بدون شروع مجدد ، یک یا دو مرحله را پس بزنید.چگونه می توان عکس را مانند یک حرفه ای ویرایش کرد

فتوشاپ حرفه ای عکس

۲- تراز سفیدی خود را تنظیم کنید. گرفتن تعادل سفید مناسب می تواند یکی از بهترین پیشرفت هایی باشد که می توانید در عکس ایجاد کنید. گاهی اوقات ، اگر تعادل رنگ سفید خود را به درستی تنظیم کنید ، مخصوصاً در هنگام عکسبرداری روی دوربین ، ممکن است نیازی به کارهای دیگر نباشد. با تنظیم دمای عکس خود شروع کنید ، سپس رنگ را برای اصلاحات کوچکتر تنظیم کنید.

 

اگر عکس شما خیلی سرد است ، بیشتر از آنچه شما می خواهید بلوز نشان می دهد ، دما را بالا ببرید تا با آنهایی که رنگ قرمز بیشتری دارند ، تعادل برقرار کند. اگر عکس شما خیلی گرم است ، دما را پایین بیاورید.

 

نوار لغزنده تغییر رنگ ، تغییر سبز-سبز شما را کنترل می کند. اگر می خواهید عکس خود را خنک کنید ، نوار لغزنده را بالاتر از حد سرخابی قرار دهید. اگر عکس شما باید گرمتر باشد ، رنگ خود را به طیف سبز کاهش دهید.چگونه می توان عکس را مانند یک حرفه ای ویرایش کرد

فتوشاپ حرفه ای عکس

۳- رنگ عکس خود را ویرایش کنید. برخی از رنگ ها به خوبی با هم جفت می شوند ، برخی دیگر اینگونه نیستند. انواع مختلفی از رنگ وجود دارد ، اما درک اساسی در مورد نحوه کار این نوع با هم می تواند به شما در اتاق ویرایش بسیار کمک کند. در دنیای واقعی رنگ های اصلی شما قرمز ، زرد و آبی است. شما این رنگ ها را با هم مخلوط می کنید تا رنگ های دیگری بدست آورید. با این حال ، در رایانه ، ما با رنگ های قرمز ، سبز و آبی (RGB) به عنوان رنگ های اصلی کار می کنیم.

 

با یک لایه منحنی شروع کنید. منحنی های شما با گرمتر یا خنک تر شدن عکس ، رنگ شما را تنظیم می کنند. پاسخ مشخصی برای بازی با رنگ وجود ندارد زیرا هر عکس به چیز دیگری احتیاج دارد. با استفاده از ابزار قطره چکان خاکستری میانه ، می توانید بر روی منطقه ای از عکس خود که رنگ آن خاموش است کلیک کنید. این ابزار تعادل رنگ آن رنگ یا ناحیه را تغییر می دهد تا با بقیه عکس شما متعادل شود.

 

نور و رنگ خود را با یک کانال همپوشانی رنگ تنظیم کنید. یک کانال تک رنگ ، قرمز ، سبز یا آبی بگیرید و با کپی کردن آن روی عکس اصلی خود ، یک لایه جدید با آن کانال ایجاد کنید. سپس ، تیرگی آن لایه را تنظیم کنید تا کنتراست خوبی پیدا کند.چگونه می توان عکس را مانند یک حرفه ای ویرایش کرد

فتوشاپ حرفه ای عکس

۴- صدای موجود در عکس خود را کاهش دهید. بعضی اوقات متوجه می شوید که عکس شما دارای نقاط دانه ای رنگی زیادی است. این به نویز معروف است. قبل از انجام بیشترین تنظیمات دیگر ، غیر از بازی با تعادل و رنگ سفید ، ساده ترین تنظیم و کاهش نویز است. یکی از ماثرترین روش ها برای کاهش نویز در عکس ، وضوح تصویر است. با این حال ، وضوح بیش از حد می تواند سر و صدای بیشتری را به همراه داشته باشد.

 

برخی از نرم افزارهای ویرایش عکس مانند Adobe Lightroom یک صفحه “Detail” را فراهم می کند که گزینه هایی برای وضوح و کاهش نویز را فراهم می کند. این دو ابزار با هم کار می کنند زیرا کاهش بیش از حد نویز به تنهایی می تواند عکس شما را تار کند و شما باید آن را واضح تر کنید. در لغزش ، وضوح زیاد می تواند باعث ایجاد صدای بیشتر شود.

 

اگر گزینه کاهش صدا دارید ، با این کار شروع کنید و سطح درخشندگی را افزایش دهید. لغزنده را تنظیم کنید و توجه کنید که تا چه حد می توانید پیش بروید تا عکس بیش از حد نرم یا تار شود.

فتوشاپ حرفه ای عکس

۵- با تنظیم سطح ، عکس خود را بهبود ببخشید. اگر به نظر می رسد عکس شما با دوربین قدیمی گرفته شده یا فلاش زیادی دارد ، می توانید سطح عکس را تنظیم کنید تا جلای آن بسیار بهتر شود. تنظیم سطح باعث خنثی شدن نوردهی از دوربین می شود. چه تصویر شما در معرض نور کم و بیش از حد تاریک باشد ، چه در معرض نور زیاد و بسیار سبک باشد.

 

توانایی تنظیم سطح عکس شما در هر برنامه یکسان نیست. در برخی از برنامه ها مانند برنامه عکس های اپل ، نمی توانید سطوح را به همان روشی که می توانید در فتوشاپ تنظیم کنید ، اما هشت گزینه برای تنظیم جنبه های مختلف عکس خود دارید. تنظیم سطح اساساً به شما امکان کنترل روشنایی را در سه سطح سایه ها ، میانه های لحظه و هایلایت می دهد.

 

هنگام تنظیم سطح عکس در هر برنامه برای وضوح ، هدف ایجاد گسترده ترین محدوده تونال است که باعث می شود درخشان ترین پیکسل های عکس شما سفید خالص باشد و تاریک ترین پیکسل ها نیز سیاه و سفید باشند.

 

تنظیم سطح شما به شما امکان می دهد عکس خود را طوری ویرایش کنید که تاریک ترین پیکسل ها به سیاه و کم نورترین پیکسل ها به سفید تبدیل شوند. این باعث افزایش کنتراست عکس شما می شود. اگر گزینه تنظیم نقطه میانی ، منطقه خاکستری را دارید ، می خواهید نقاط میانی خود را بر اساس رنگ نقطه کانونی عکس خود روشن یا تیره کنید.

 

به عنوان مثال ، اگر عکسی از چهره شخصی را تنظیم می کنید ، اگر رنگ پوست سوژه شما سبک تر باشد ، ممکن است بخواهید نقطه میانی را سبک تر کنید. اگر سوژه شما رنگ پوست تیره تری دارد ، می خواهید نقطه میانی را تیره تر کنید.

روش ۳ انجام تنظیمات پیشرفته

۱- رنگ و میزان اشباع را تنظیم کنید. اگر در عکس خود رنگ غالب دارید که واقعاً می خواهید برجسته شود ، سطح رنگ و اشباع را تنظیم کنید. به عنوان مثال ، برای اینکه سبزه های شما بیشتر ظاهر شوند ، اگر عکسی دارید که در خارج از منزل برگزار می شود ، رنگ را افزایش دهید تا کمی آبی اضافه کنید تا سبزه های شما بیشتر بیرون بیایند و میزان اشباع شما بیشتر شود.

 

با این کار رنگ زنده تری به سبز شما می بخشد. از آنجا که رنگ های سبز و آبی از رنگ های اصلی و مکمل یکدیگر هستند ، افزودن رنگ آبی به رنگ سبز باعث افزایش نشاط سبز می شود و آن را غنی تر می کند. با اشباع تنظیم رنگ ، رنگها را بیشتر بهم می آمیزید و ترکیبی زنده ایجاد می کنید.برای ایجاد پاپ بیشتر در هر عکس ، رنگ و میزان اشباع غالب ترین رنگ عکس خود را تنظیم کنید.

فتوشاپ حرفه ای عکس

۲- از تاری شعاعی استفاده کنید. بسیاری از عکس های ویرایش شده حرفه ای از یک تاری شعاعی استفاده می کنند که باعث می شود نقطه کانونی عکس شما متمرکز شود در حالی که همه چیز خارج از شعاع را به آرامی محو می کند.

 

تاری شعاعی برای عکس هایی که روی صورت فرد متمرکز هستند عالی است ، زیرا باعث می شود صورت کاملاً واضح باشد و همه چیز را به آرامی محو کرده و جلوه ای زیبا و عکس حرفه ای ایجاد می کند.

فتوشاپ حرفه ای عکس

۳- پوست صاف ایجاد کرده و لکه ها را برطرف کنید. یک عامل اصلی در ویرایش عکس ها مانند افراد حرفه ای ، ویرایش صورت سوژه برای از بین بردن برجستگی ها و لکه ها است ، ایجاد پوستی صاف و زیبا. روش های مختلفی برای انجام این کار در اکثر برنامه ها وجود دارد و هر برنامه ای امکان ویرایش جامع را ندارد.

 

در برنامه هایی مانند Picasa یا Apple Photos ، می توانید از ابزار Retouch استفاده کنید. برای برس خود اندازه شعاعی را انتخاب کنید که به اندازه کافی کوچک باشد تا ناحیه هایی را که نیازی به آن ندارید ، روتوش نکنید. در نرم افزارهایی از این دست ، روتوش اساساً با ایجاد تار و مخلوط کردن پیکسل ها با هم کار می کند تا منطقه صاف به نظر برسد.

 

در نرم افزارهای پیشرفته تری مانند فتوشاپ می توانید روتوش بیشتر را انجام دهید. برای انتخاب ناحیه ای از پوست که می خواهید ویرایش کنید ، از یک ابزار Quick Selection استفاده کنید. با Layer Mask یک لایه جدید ایجاد کنید تا در صورت بهم ریختگی روی لایه اصلی خود تأثیر نگذارد. سپس به گزینه Filter> Blur> Surface Blur بروید. این کار مانند انتخاب ابزار رتوش در برنامه های دیگر ، منطقه انتخاب شده را هموار می کند.

 

سپس ، از ابزار Spot Healing Brush Tool استفاده کنید و بر روی گزینه های کوچک لکه های خود که هنوز هم ظاهر می شوند ، کلیک کنید. برس بهبودی نقطه ای وظیفه مشابه تاری را انجام می دهد ، اما به جای استفاده از اثر در یک منطقه بزرگتر ، می توانید آن را به مناطق کوچکتر و مشخص تر نشان دهید.

فتوشاپ حرفه ای عکس

۴- برای برطرف کردن تنظیمات کوچکتر ، از ابزارهای Patch و Fade استفاده کنید. Patch و Fade Tools برای رفع مناطق بزرگتر مانند کیسه های زیر چشم بسیار مناسب هستند. ابزار Patch با انتخاب یک منطقه و سپس یک منطقه دیگر کار می کند. منطقه اول وصله می شود تا شبیه منطقه دوم شود.

 

ابزار Patch برای پوست بسیار مناسب است زیرا به جای اینکه فقط یک قسمت از پوست را محو کند تا صاف شود ، یک پچ ایجاد می کند که از ناحیه دیگری گرفته شده است.برای صاف کردن هر لبه عجیب و غریب یا ناهموار از ابزار پچ ، از یک ابزار Fade استفاده کنید که یک انتخاب وصله را محو کرده و منطقه را مخلوط می کند.

 

سعی کنید متناسب با بافت پوست در منطقه ای که در آن کار می کنید ، باشد. به عنوان مثال اگر اطراف بینی را وصله می زنید ، از پیشانی وصله نکشید زیرا ممکن است نواحی بیش از حد متفاوت باشد ، به ویژه در نورهای خاص.