یکشنبه, ۱۰ مرداد ,۱۴۰۰

کیست های سینوویال چیست؟ توده های کوچک در ستون فقرات

کیست های سینوویال چیست؟ توده های کوچک در ستون فقرات

کیست های سینوویال توده های کوچک و پر از مایعی هستند که تمایل دارند در قسمت پایین ستون فقرات تشکیل شوند. این کیست ها سرطانی نیستند و اغلب علائمی ایجاد نمی کنند. با این حال ، گاهی اوقات می توانند منجر به مشکلاتی مانند سیاتیک شوند.

 

گزینه های درمانی برای کیست های سینوویال شامل مصرف داروی ضد درد و جستجوی فیزیوتراپی است . اگر یک کیست باعث درد شدید یا سایر علائم ناتوان کننده شود ، پزشک ممکن است جراحی را توصیه کند.توجه به این نکته مهم است که کیست های سینوویال همان کیست های گانگلیونی نیستند . کیست های گانگلیون بیشتر در نزدیکی مفاصل و تاندون ها در سایر قسمت های بدن و نه در ستون فقرات ایجاد می شوند.

 

در این مقاله ، درباره اینکه کیست های سینوویال چیست و همچنین علائم و علل آنها بحث خواهیم کرد. ما همچنین زمان مراجعه به پزشک ، تشخیص و درمان را بررسی می کنیم.

 

کیست سینوویال

کیست های سینوویال ممکن است باعث درد در قسمت پایین ستون فقرات شوند.کیست سینوویال کیسه ای پر از مایع است که اغلب در قسمت پایین ستون فقرات ایجاد می شود. این کیست ها خوش خیم هستند ، به این معنی که سرطانی نیستند. کیست های سینوویال می توانند بدون ایجاد علائم ایجاد شوند.

 

سینوویوم غشای نازکی است که سطوح داخلی مفاصل را می پوشاند. این غشا مایع مفصلی تولید می کند ، که به روان سازی و محافظت از مفاصل در برابر فرسودگی کمک می کند. این مایع می تواند گاهی در غشا build جمع شده و کیست سینوویال ایجاد کند.

 

کیست های سینوویال می توانند در اطراف هر مفصل در بدن ایجاد شوند. با این حال ، بیش از ۹۰ درصد کیست های سینوویال بر مفاصل وجهی ستون فقرات کمر تأثیر می گذارند. ستون فقرات کمری قسمت تحتانی پشت است ، جایی که ستون فقرات به سمت داخل خم می شود.

 

کیست های گانگلیون توده هایی مملو از مایعات هستند که می توانند در اطراف مفاصل و تاندون ها در هر قسمت از بدن ، به ویژه دست و مچ دست ایجاد شوند.

 

اگرچه کیست های گانگلیونی شباهت زیادی به کیست های سینوویال دارند ، اما کمی هستند ناهمسانمنبع مورد اعتماد. یک تفاوت اساسی این است که کیست های گانگلیونی حاوی لایه ای از سلول های سینوویوم نیستند.

 

علائم

علائم به اندازه و محل کیست بستگی دارد. بسیاری از افراد مبتلا به کیست سینوویال هیچ علائم و ناراحتی را تجربه نمی کنند.با این حال ، علائم کیست سینوویال در ستون فقرات ممکن است شامل موارد زیر باشد:

درد یا ناراحتی در کمر
مشکل در راه رفتن یا ایستادن
درد ، بی حسی یا سوزن سوزن شدن در پاها ، مانند سیاتیک

نظرسنجی خواننده
لطفاً یک بررسی سریع ۱ دقیقه ای انجام دهید
پاسخ های شما به ما کمک می کند تا تجربه خود را بهبود ببخشیم. تو بهترینی!

 

علل

پزشکان کاملاً درک نمی کنند که چرا کیست های سینوویال ایجاد می شوند.مفاصل وجهی بین هر یک از مهره های ستون فقرات قرار می گیرند و اجازه می دهند تا خم و پیچ شود. کیست های سینوویال وقتی ستون فقرات از بین می روند و مایع مفصلی اضافی تولید می کنند ، روی ستون فقرات ایجاد می شوند.

 

کیست های سینوویال هستند بیشتر رایجمنبع مورد اعتماددر افراد مسن و افراد مبتلا به بیماری های مفصلی مانند آرتروز . در این افراد ، مفاصل وجهی ممکن است با سرعت بیشتری تخریب شده و باعث تولید کیست های سینوویال شوند.

 

چه موقع به پزشک مراجعه کنیم

کیست های سینوویال که علائمی ایجاد نمی کنند ، معمولاً نیازی به درمان ندارند و ممکن است فرد حتی متوجه وجود یکی از آنها نشود.با این حال، مردم با علائم که ممکن است یک کیست سینوویال نشان می دهد، مانند عود کمتر کمر درد و سیاتیک، باید یک دکتر مراجعه کنید.روش های درمانی در دسترس است که می تواند به کاهش علائم کیست سینوویال کمک کند.

 

خبرنامه اخبار پزشکی امروز

دانش قدرت است. خبرنامه رایگان روزانه ما را دریافت کنید. بیشتر در موضوعات مربوط به سلامتی که بیشتر به آنها اهمیت می دهید ، کاوش کنید. امروز در اولین خبرنامه حقایق ما مشترک شوید.

 

ایمیل خود را وارد کنید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است . هرگونه اطلاعاتی که از طریق این وب سایت به ما ارائه می دهید ممکن است توسط ما در سرورهای واقع در کشورهای خارج از اتحادیه اروپا قرار گیرد. اگر موافق چنین جایگاهی نیستید ، اطلاعات را ارائه ندهید.

 

تشخیص

پزشکان ممکن است از MRI ​​برای تشخیص کیست سینوویال استفاده کنند.پزشکان اغلب با پرسیدن علائم شخص و بررسی سابقه پزشکی وی شروع می کنند. سپس ممکن است معاینه بدنی پشت و ستون فقرات را انجام دهند.اگر پزشک در کنار ستون فقرات فرد توده ای پیدا کند ، ممکن است سونوگرافی انجام دهد تا مشخص شود کیست سینوویال است.

 

سایر آزمایشات تصویربرداری که پزشک برای کمک به تأیید تشخیص توصیه می کند ، شامل اسکن MRI ، سی تی اسکن یا اشعه ایکس است. این آزمایشات تصویربرداری همچنین می تواند به رد سایر شرایط احتمالی کمک کند.

 

رفتار

درمان به طور کلی به اندازه کیست ها و شدت علائم بستگی دارد.کیست های سینوویال به طور کلی بی خطر هستند ، بنابراین درمان اغلب غیرضروری است. با این حال ، برخی از افراد ممکن است درد ، دشواری راه رفتن یا مشکلاتی مانند سیاتیک را تجربه کنند.

 

برای علائم خفیف ، پزشک یک دوره استراحت و مشاهده را پیشنهاد می کند. فیزیوتراپی یا کاردرمانی نیز ممکن است برای برخی افراد گزینه باشد.همچنین ممکن است یک پزشک مصرف داروهای بدون نسخه یا نسخه را برای کمک به کاهش درد و التهاب توصیه کند . این ممکن است شامل استفاده از داروهای ضد التهاب غیراستروئیدی مانند ایبوپروفن و ناپروکسن باشد.

 

برای علائم شدیدتر ، پزشک تزریق استروئید را توصیه می کند ، که می تواند به کاهش درد و فشار کیست کمک کند.با این حال ، تزریق استروئید همچنین می تواند عوارض جانبی جدی ایجاد کند ، بنابراین پزشک به طور معمول تعداد این افراد را دریافت می کند.

 

اگر گزینه های درمانی محافظه کارانه بیشتری در تسکین علائم فرد ناموفق باشد ، پزشک ممکن است جراحی را توصیه کند.هدف از جراحی برداشتن کیست و کاهش فشار به نخاع و اعصاب اطراف آن است. چندین گزینه جراحی برای درمان کیست سینوویال وجود دارد.

 

خلاصه

تزریق استروئید ممکن است به علائم شدید کمک کند.کیست های سینوویال توده های کوچک و پر از مایعی هستند که می توانند در اطراف مفاصل ایجاد شوند. آنها معمولاً در مفاصل جلوی کمر ایجاد می شوند و به طور کلی بی ضرر هستند.

 

از آنجا که کیست های سینوویال اغلب علائمی ایجاد نمی کنند ، ممکن است فرد از وجود کیست اطلاع نداشته باشد. با این حال ، گاهی اوقات کیست ها می توانند به ستون فقرات و اعصاب اطراف فشار بیاورند ، که می تواند منجر به درد و سایر مشکلات شود.افرادی که درد کمر یا پا بدون علت ، مشکل در راه رفتن یا سیاتیک دارند باید برای ارزیابی به پزشک مراجعه کنند.

 

گزینه های درمانی برای کیست های سینوویال شامل استراحت ، جستجوی فیزیکی و درمانی درمانی و مصرف داروهای ضد درد است.برای افرادی که علائم شدیدتری دارند ، پزشک تزریق استروئید یا برداشتن کیست را با جراحی توصیه می کند.

 

چه عواملی باعث ایجاد این درد در پشت من شده است؟

علل
عوامل خطر
علائم
تشخیص
رفتار
جلوگیری
کمر درد دلیل اصلی عدم حضور در محل کار و مراجعه به درمان پزشکی است. می تواند ناراحت کننده و ناتوان کننده باشد.

 

این می تواند ناشی از آسیب ، فعالیت و برخی شرایط پزشکی باشد. کمردرد به دلایل مختلف می تواند افراد را در هر سنی تحت تأثیر قرار دهد. هرچه افراد پیرتر می شوند ،شانس پیشرفتمنبع مورد اعتماد کمردرد به دلیل عواملی مانند شغل قبلی و بیماری دژنراتیو دیسک افزایش می یابد.

 

کمردرد ممکن است به ستون فقرات کمری استخوانی ، دیسک های بین مهره ها ، رباط های اطراف ستون فقرات و دیسک ها ، نخاع و اعصاب ، عضلات کمر ، اندام های داخلی شکم و لگن و پوست اطراف ناحیه کمر مرتبط باشد.درد در قسمت فوقانی کمر ممکن است به دلیل اختلالات آئورت ، تومورهای قفسه سینه و التهاب ستون فقرات باشد .کیست های سینوویال چیست؟ توده های کوچک در ستون فقرات

علل

مشکلاتی در ستون فقرات مانند پوکی استخوان می تواند منجر به کمردرد شود.کمر انسان از ساختار پیچیده ای از عضلات ، رباط ها ، تاندون ها ، دیسک ها و استخوان ها تشکیل شده است که با هم کار می کنند تا بدن را پشتیبانی کنند و ما را قادر به حرکت می کنند.

 

بخشهای ستون فقرات با پدهای غضروفی مانند به نام دیسک بالش می شوند.مشکلات موجود در هر یک از این اجزا می تواند منجر به کمردرد شود. در برخی موارد کمردرد ، علت آن نامشخص است.از جمله فشارهای ناشی از فشار ، شرایط پزشکی و وضعیت بد بدن.

 

نژاد

کمر درد معمولاً از کشیدگی ، تنش یا آسیب ناشی می شود. دلایل مکرر کمر درد عبارتند از:

کشیدگی عضلات یا رباط ها
اسپاسم عضله
تنش عضلانی
دیسک های آسیب دیده
آسیب ، شکستگی ، یا زمین خوردن
فعالیت هایی که می توانند منجر به فشار یا اسپاسم شوند عبارتند از:

بلند کردن غیر اصولی چیزی
بلند کردن چیزی که خیلی سنگین است
حرکتی ناگهانی و ناجور
مشکلات ساختاری
تعدادی از مشکلات ساختاری نیز ممکن است منجر به کمردرد شود.

 

دیسک های پاره شده:

هر مهره در ستون فقرات توسط دیسک ها کوسن می شود. اگر دیسک پاره شود ، فشار بیشتری به عصب وارد می شود و در نتیجه کمر درد ایجاد می شود.

 

دیسک های برآمده:

به همان روشی که دیسک های پاره شده دارند ، دیسک برآمده باعث فشار بیشتر بر روی عصب می شود.

 

سیاتیک:

یک درد شدید و تیراندازی از طریق باسن و از پایین ساق پا عبور می کند ، که در اثر فشار برآمدگی دیسک یا فتق بر روی عصب ایجاد می شود.

 

آرتروز:

آرتروز می تواند در مفاصل باسن ، کمر و جاهای دیگر مشکل ایجاد کند. در برخی موارد ، فضای اطراف نخاع باریک می شود. این به عنوان تنگی نخاع شناخته می شود.

 

انحنای غیرطبیعی ستون فقرات:

اگر ستون فقرات به روشی غیرمعمول خم شود ، ممکن است کمر درد ایجاد شود. به عنوان مثال اسکولیوز ، که در آن ستون فقرات به پهلو خم می شود.

 

پوکی استخوان:

استخوان ها از جمله مهره های ستون فقرات ، شکننده و متخلخل می شوند و شکستگی های فشاری را بیشتر می کند.

 

مشکلات کلیوی :

سنگ کلیه یا عفونت کلیه می تواند باعث کمردرد شود.

 

حرکت و حالت

استفاده از حالت نشسته بسیار خمیده هنگام استفاده از رایانه می تواند منجر به افزایش مشکلات کمر و شانه در طول زمان شود.کمردرد همچنین می تواند ناشی از برخی فعالیت های روزمره یا وضعیت بد بدن باشد.

مثالها عبارتند از:

پیچش
سرفه یا عطسه
تنش عضلانی
بیش از حد کشش
به طور ناخوشایند یا برای مدت طولانی خم شوید
هل دادن ، کشیدن ، بلند کردن یا حمل چیزی
ایستادن یا نشستن به مدت طولانی
کشیدن گردن به جلو ، مانند هنگام رانندگی یا استفاده از کامپیوتر
جلسات طولانی رانندگی بدون وقفه ، حتی وقتی قوز نکنید
خوابیدن روی تشکی که از بدن پشتیبانی نمی کند و ستون فقرات را صاف نگه می دارد

 

علل دیگر

برخی از شرایط پزشکی می توانند به کمردرد منجر شوند.

 

سندرم Cauda equina:

اسب cauda دسته ای از ریشه های عصب نخاعی است که از انتهای تحتانی نخاع بوجود می آیند. علائم آن شامل درد مبهم در کمر و باسن فوقانی و همچنین بی حسی در باسن ، اندام تناسلی و ران است. برخی اوقات اختلالات عملکرد روده و مثانه وجود دارد.

 

سرطان ستون فقرات:

تومور در ستون فقرات ممکن است در برابر یک عصب فشار دهید، و در نتیجه درد پشت.

 

عفونت ستون فقرات:

تب و مناقصه، منطقه گرم در پشت می تواند به علت یک عفونت از ستون فقرات.

 

سایر عفونت ها:

بیماری التهابی لگن ، مثانه یا عفونت های کلیه نیز ممکن است منجر به کمردرد شود.

 

اختلالات خواب:

در افرادی که دارای اختلالات خواب هستند ، در مقایسه با دیگران ، احتمال کمردرد بیشتر است.

 

زونا:

عفونتی که می تواند اعصاب را تحت تاثیر قرار دهد ممکن است منجر به کمردرد شود. این بستگی به این دارد که کدام اعصاب تحت تأثیر قرار می گیرند.

 

عوامل خطر

عوامل زیر با خطر بالاتر ابتلا به کمردرد مرتبط هستند:

فعالیتهای شغلی
بارداری
سبک زندگی بی تحرک
آمادگی جسمانی ضعیف
سن بالاتر
چاقی و اضافه وزن
سیگار کشیدن
ورزش بدنی یا کار شدید ، به خصوص اگر اشتباه انجام شده باشد
عوامل ژنتیکی
شرایط پزشکی ، مانند آرتروز و سرطان
کمردرد نیز تمایل دارد بیشتر در زنان دیده می شودمنبع مورد اعتماددر مردان ، احتمالاً به دلیل عوامل هورمونی. استرس ، اضطراب و اختلالات خلقی نیز با کمردرد ارتباط دارند.کیست های سینوویال چیست؟ توده های کوچک در ستون فقرات

علائم

علامت اصلی کمردرد ، درد یا درد در هر نقطه از پشت و گاهی اوقات تا پایین باسن و پاها است.برخی از مشکلات کمر ، بسته به اعصاب آسیب دیده ، می تواند باعث درد در سایر قسمت های بدن شود. درد اغلب بدون درمان برطرف می شود ، اما اگر با هر یک از افراد زیر ایجاد شود ، باید به پزشک مراجعه کنید:

کاهش وزن
تب
التهاب یا تورم در پشت
درد مداوم کمر ، جایی که دراز کشیدن یا استراحت کمکی نمی کند
درد پایین پاها
درد که به زیر زانو می رسد
آسیب اخیر ، ضربه یا ضربه به پشت
بی اختیاری ادرار
مشکل ادرار کردن
بی اختیاری مدفوع ، یا از دست دادن کنترل حرکات روده
بی حسی در اطراف دستگاه تناسلی
بی حسی در اطراف مقعد
بی حسی در اطراف باسن

 

در صورت احساس بی حسی یا گزگز یا درد پشت ، باید به دنبال کمک پزشکی باشید:

که با استراحت بهبود نمی یابد
پس از آسیب دیدگی یا سقوط
با بی حسی در پاها
با ضعف
با تب
با کاهش وزن بدون دلیل

 

تشخیص

پزشک معمولاً پس از سوال در مورد علائم و انجام معاینه فیزیکی قادر به تشخیص کمردرد است.

 

اسکن تصویربرداری و سایر آزمایشات ممکن است لازم باشد:

به نظر می رسد کمر درد ناشی از آسیب دیدگی است
ممکن است علت اساسی وجود داشته باشد که نیاز به درمان دارد
درد برای مدت طولانی ادامه دارد
با اشعه ایکس ، ام آر آی یا سی تی اسکن می توان اطلاعاتی در مورد وضعیت بافت های نرم پشت ایجاد کرد.

 

اشعه ایکس می تواند تراز استخوان ها را نشان دهد و علائم آرتروز یا شکستگی استخوان را تشخیص دهد ، اما ممکن است آسیب عضلات ، نخاع ، اعصاب یا دیسک ها را نشان ندهد.

 

با ام آر آی یا سی تی اسکن می توان فتق دیسک یا مشکلات بافت ، تاندون ، اعصاب ، رباط ها ، رگ های خونی ، عضلات و استخوان ها را پیدا کرد.

 

اسکن استخوان می تواند تومورهای استخوانی یا شکستگی های فشاری ناشی از پوکی استخوان را تشخیص دهد . یک ماده رادیواکتیو یا ردیاب به داخل ورید تزریق می شود. ردیاب در استخوان ها جمع شده و به پزشک کمک می کند تا با کمک دوربین مخصوصی مشکلات استخوانی را تشخیص دهد.

 

الکترومیوگرافی یا EMG تکانه های الکتریکی تولید شده توسط اعصاب در پاسخ به عضلات را اندازه گیری می کند. این می تواند فشرده سازی عصب را تأیید کند ، که ممکن است با دیسک فتق یا تنگی نخاع رخ دهد.در صورت مشکوک بودن به عفونت ، پزشک ممکن است آزمایش خون را نیز تجویز کند.

 

انواع دیگر تشخیص

یک متخصص کایروپراکتیک از طریق لمس یا لمس و معاینه بینایی تشخیص می دهد. کایروپراکتیک به عنوان یک رویکرد مستقیم شناخته می شود که تمرکز زیادی روی تنظیم مفاصل ستون فقرات دارد. همچنین ممکن است یک متخصص عمل جراحی بخواهد نتایج اسکن تصویربرداری و هر آزمایش خون و ادرار را ببیند.

 

یک استئوپات همچنین از طریق لمس و بازرسی بینایی تشخیص می دهد. استئوپاتی شامل کشش آهسته و ریتمیک است که به عنوان تحرک ، فشار یا روشهای غیرمستقیم و دستکاری مفاصل و عضلات شناخته می شود.یک متخصص طب فیزیکی بر روی تشخیص مشکلات در مفاصل و بافت های نرم بدن متمرکز است.

 

درد مزمن یا حاد؟

کمر درد به دو نوع طبقه بندی می شود :

درد حاد ناگهانی شروع می شود و تا ۶ هفته ادامه دارد.درد مزمن یا طولانی مدت در طی یک دوره طولانی تر ایجاد می شود ، بیش از ۳ ماه طول می کشد و باعث مشکلات مداوم می شود.اگر فردی هر دو دوره درد شدیدتر و کمردرد نسبتاً مداوم داشته باشد ، تشخیص اینکه آیا درد حاد یا مزمن کمر دارد برای پزشک دشوار است.

 

خبرنامه اخبار پزشکی امروز

دانش قدرت است. خبرنامه رایگان روزانه ما را دریافت کنید.بیشتر در موضوعات مربوط به سلامتی که بیشتر به آنها اهمیت می دهید ، کاوش کنید. امروز در اولین خبرنامه حقایق ما مشترک شوید.

 

ایمیل خود را وارد کنید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است . هرگونه اطلاعاتی که از طریق این وب سایت به ما ارائه می دهید ممکن است توسط ما در سرورهای واقع در کشورهای خارج از اتحادیه اروپا قرار گیرد. اگر موافق چنین جایگاهی نیستید ، اطلاعات را ارائه ندهید.

 

رفتار

کمر درد معمولاً با استراحت و درمان های خانگی برطرف می شود ، اما گاهی اوقات درمان پزشکی لازم است.

 

درمان های خانگی

داروهای مسکن بدون نسخه (OTC) ، معمولاً داروهای ضد التهاب غیراستروئیدی ( NSAID ) ، مانند ایبوپروفن ، می توانند ناراحتی را تسکین دهند. استفاده از کمپرس گرم یا کیسه یخ در ناحیه دردناک نیز ممکن است درد را کاهش دهد.

 

استراحت در اثر فعالیت شدید می تواند کمک کند ، اما حرکت در اطراف باعث سفتی ، کاهش درد و جلوگیری از ضعف عضلات می شود.

 

درمان پزشکی

اگر درمان های خانگی کمردرد را تسکین نمی دهد ، پزشک ممکن است داروهای زیر ، فیزیوتراپی یا هر دو را توصیه کند.

 

دارو :

کمر درد که به خوبی به داروهای مسکن OTC پاسخ نمی دهد ممکن است به نسخه NSAID نیاز داشته باشد. کدئین یا هیدروکدون که مخدر هستند ممکن است برای دوره های کوتاه مدت تجویز شود. این موارد نیاز به نظارت دقیق توسط پزشک دارد. در برخی موارد ، ممکن است از داروهای شل کننده عضلات استفاده شود.

 

ضد افسردگی ،مانند آمیتریپتیلینمنبع مورد اعتماد، ممکن است تجویز شود ، اما تحقیقات در مورد اثربخشی آنها ادامه دارد و شواهد متناقض است.

 

فیزیوتراپی:

استفاده از گرما ، یخ ، سونوگرافی و تحریک الکتریکی – و همچنین برخی از تکنیک های آزاد سازی عضله در عضلات پشت و بافت های نرم – می تواند به کاهش درد کمک کند.

 

با بهبود درد ، ممکن است فیزیوتراپیست برخی از تمرینات انعطاف پذیری و قدرت را برای عضلات پشت و شکم معرفی کند. تکنیک های بهبود وضعیت بدن نیز ممکن است کمک کند.بیمار تشویق می شود که برای جلوگیری از عود کمر درد ، به طور منظم حتی پس از برطرف شدن درد ، این تکنیک ها را تمرین کند.

 

تزریق کورتیزون:

اگر گزینه های دیگر ماثر نباشند ، ممکن است این موارد به فضای اپیدورال ، اطراف نخاع تزریق شوند. کورتیزون یک داروی ضد التهاب است. به کاهش التهاب در اطراف ریشه های عصبی کمک می کند. همچنین ممکن است از تزریق برای بی حس کردن مناطقی که فکر می کنند باعث درد می شوند ، استفاده شود.

 

بوتاکس :

طبق برخی مطالعات اولیه ،بوتاکس (سم بوتولیسم ) تصور می شودکاهش دردمنبع مورد اعتمادبا فلج کردن عضلات رگ به رگ شده در اسپاسم. این تزریق ها حدود ۳ تا ۴ ماه موثر است.

 

کشش :

از قرقره و وزنه برای کشش پشت استفاده می شود. این ممکن است منجر به حرکت فتق دیسک به موقعیت خود شود. همچنین می تواند درد را تسکین دهد ، اما فقط در هنگام استفاده از کشش.

 

درمان شناختی رفتاری (CBT)

: CBT می تواند با تشویق روش های جدید تفکر ، به مدیریت درد مزمن کمر کمک کند . ممکن است شامل تکنیک های آرام سازی و راه های حفظ نگرش مثبت باشد. مطالعات نشان داده است که بیماران مبتلا به CBT تمایل به فعالیت بیشتری دارند و ورزش می کنند ، در نتیجه خطر عود کمردرد کاهش می یابد.کیست های سینوویال چیست؟ توده های کوچک در ستون فقرات

درمان های مکمل

درمان های تکمیلی ممکن است در کنار درمان های معمولی یا به صورت خودکار مورد استفاده قرار گیرند.عمل کایروپراکتیک ، استئوپاتی ، شیاتسو و طب سوزنی ممکن است به تسکین کمردرد کمک کند و همچنین بیمار را به احساس آرامش ترغیب کند.

 

یک استئوپات در زمینه درمان اسکلت و عضلات تخصص دارد.یک متخصص عمل جراحی مشکلات مفصلی ، عضلانی و استخوانی را درمان می کند. تمرکز اصلی ستون فقرات است.

 

شیاتسو ، معروف به فشار درمانی انگشت ، نوعی ماساژ است که فشار در امتداد خطوط انرژی در بدن اعمال می شود. درمانگر شیاتسو با انگشتان ، شست و آرنج فشار وارد می کند.

 

طب سوزنی از چین سرچشمه می گیرد. این شامل قرار دادن سوزن های ظریف و نقاط خاصی در بدن است. طب سوزنی می تواند به بدن کمک کند تا مسکن طبیعی خود – اندورفین – و همچنین تحریک کننده بافت عصبی و عضلانی را آزاد کند.

 

یوگا شامل حالت ها ، حرکات و تمرینات تنفسی خاصی است. برخی ممکن است به تقویت عضلات کمر و بهبود وضعیت بدن کمک کنند. باید مراقب بود که ورزش ها درد کمر را بدتر نکنند.

 

مطالعات در مورد روشهای درمانی تکمیلی نتایج متفاوتی را به همراه داشته است. برخی از افراد سود قابل توجهی را تجربه کرده اند ، در حالی که برخی دیگر این مزیت را ندارند. استفاده از یک درمانگر واجد شرایط و ثبت شده مهم است ، هنگام بررسی روش های درمانی جایگزین.

 

تحریک الکتریکی عصب از طریق پوست (TENS) یک روش درمانی محبوب برای بیماران مبتلا به کمردرد است. دستگاه TENS از طریق الکترودهایی که روی پوست قرار گرفته اند ، پالس های الکتریکی کوچکی را به بدن می رساند.

 

کارشناسان معتقدند TENS بدن را به تولید آندورفین ترغیب می کند و ممکن است سیگنال های درد برگشت شده به مغز را مسدود کند. مطالعات روی TENS نتایج متفاوتی را ارائه داده است. برخی هیچ فایده ای نشان ندادند ، در حالی که دیگران نشان دادند که می تواند برای برخی افراد مفید باشد.