یکشنبه, ۱۰ مرداد ,۱۴۰۰

یادگیری سریع و آسان ۱۱ روش آسان برای یادگیری سریع و آسان موضوعات دشوار

۱۱ روش آسان برای یادگیری سریع و آسان موضوعات دشوار

در هر کجای زندگی که باشید ، ممکن است زمانی پیش بیاید که در موضوعی تصور کنید که درک آن دشوار است. یادگیری چیزهای جدید می تواند مدتی طول بکشد ، اما اگر وقت زیادی برای صرف وقت ندارید چه می کنید؟ ما چند روش برای شما فراهم کرده ایم که می توانید روند یادگیری سریع و آسان کرده و از وقت خود نهایت استفاده را ببرید.

یادگیری سریع و آسان 11 روش آسان برای یادگیری سریع و آسان موضوعات دشوار

روش۱ اطلاعات را به چند قسمت جدا کنید.

۱- این می تواند به شما کمک کند تا اطلاعات را سریعتر هضم کنید. به عنوان مثال ، اگر زبان جدیدی یاد می گیرید ، می توانید آن را به اسم ، فعل ، صفت و زمان تقسیم کنید. به شما کمک می کند تا اطلاعات کمتر طاقت فرسا باشند ، و به شما راهی برای مطالعه در مورد آنها می دهد.

 

اگر در حال یادگیری از یک کتاب درسی هستید ، ممکن است این کتاب از قبل به همین ترتیب تنظیم شده باشد.

یادگیری سریع و آسان 11 روش آسان برای یادگیری سریع و آسان موضوعات دشوار

یادگیری سریع و آسان

روش ۲ اهداف کوچک یادگیری را برای خود تعیین کنید.

اهداف خود را مشخص و مبتنی بر زمان قرار دهید تا بیشترین زمینه را پوشش دهند. این کمک می کند تا موضوع از بین برود ، بنابراین یک حوزه کامل دانش شما را تحت تأثیر قرار نمی دهد. همچنین می توانید اهداف کوچکتری را در طول هفته ها تنظیم کنید تا در جهت یادگیری یک موضوع کامل کار کنید.

 

به عنوان مثال ، اگر ریاضی می خوانید ، تلاش کنید تا هفته آینده جبر مقدماتی را ناخن بزنید. سپس ، می توانید به مفاهیم سخت تری مانند حساب بپردازید.همچنین می توانید مسائل را با فصل های کتاب درسی تقسیم کنید.

یادگیری سریع و آسان 11 روش آسان برای یادگیری سریع و آسان موضوعات دشوار

روش۳ هنگام یادگیری یادداشت های دقیق و مفیدی را یادداشت کنید.

یادداشت های عالی مطالعه را بسیار راحت تر می کنند. اطلاعات ارائه شده را بشنوید و آنها را به زبان خود بنویسید. اطلاعات کلیدی را به جای استفاده از جملات کامل ، با عبارات کوتاه بنویسید. در یادداشت های خود فاصله بگذارید تا بعداً نظرات یا س orالات را یادداشت کنید.

 

به عنوان مثال ، به جای نوشتن ، “زنجیره غذایی یک سری سلسله مراتبی از ارگانیسم ها است که هر یک به عنوان منبع غذا به دیگری وابسته هستند” ، می توانید بنویسید ، “زنجیره غذایی: مجموعه ای از موجودات که یکدیگر را می خورند.”

 

سعی کنید خلاصه ای از نوشتن و فهم آسان را تهیه کنید. به عنوان مثال ، اگر در حال یادگیری مفاهیم شیمی هستید ، می توانید کاتالیزور را به گربه ، کروماتوگرافی را به کروم یا استوکیومتری را به استویک کوتاه کنید.

 

اگر در حال یادداشت برداری در مورد چگونگی انجام کار پی در پی هستید ، مانند نحوه حل مسئله ریاضی ، یادداشت های خود را به صورت مرحله ای یادداشت کنید. به این ترتیب یادآوری نحوه استفاده از همان مراحل برای مشکلات مختلف آسان تر خواهد بود.

یادگیری سریع و آسان 11 روش آسان برای یادگیری سریع و آسان موضوعات دشوار

روش ۴ یادداشت ها را به جای تایپ کردن ، یادداشت کنید.

مطالعات نشان می دهد که نوشتن یادداشت با دست باعث تقویت اطلاعات در ذهن شما می شود. کمی مدرسه قدیمی را امتحان کنید و یک کاغذ و یک مداد را شلاق بزنید. اگر می خواهید یادداشت های خود را مرتب نگه دارید ، بعداً آنها را تایپ کرده و در رایانه ذخیره کنید.

 

نوشتن یادداشت های خود با دست می تواند کمی بیشتر از تایپ کردن آنها طول بکشد ، بنابراین نوشتن با عبارات و استفاده از مختصر مهم است.یادگیری سریع و آسان 11 روش آسان برای یادگیری سریع و آسان موضوعات دشوار

روش ۵ اگر احساس می کنید گیر افتاده اید

دادن توضیح دیگری به شخص دیگر می تواند به شما در یادگیری سریعتر کمک کند. اگر مفهوم کلیدی وجود دارد که شما کاملا آن را نمی دانید ، از پرسیدن نترسید. اگر در محیط کلاس هستید ، به معلم یا یکی از همکلاسی های خود نزدیک شوید.

 

اگر به تنهایی کار می کنید ، سعی کنید آن را در گوگل جستجو کنید یا یک انجمن آنلاین برای کمک پیدا کنید.اگر تحصیلات عالی دارید ، برای دریافت کمک در طول سال تحصیلی به ساعت کار معلم خود بروید.یادگیری سریع و آسان 11 روش آسان برای یادگیری سریع و آسان موضوعات دشوار

روش ۶ در انفجارهای ۱۰ تا ۱۵ دقیقه ای مطالعه کنید.

جلسات طولانی مدت گرفتگی به شما کمک نمی کند تا در طولانی مدت اطلاعات را حفظ کنید. درعوض ، سعی کنید زمان مطالعه خود را اختصاص دهید تا هر روز کمی انجام دهید. هر عصر یا هر وقت وقت دارید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه مطالعه کنید.

 

مطالعات نشان می دهد که تلاش برای به دست آوردن دانش کافی قبل از آزمون فقط به شما کمک می کند تا آن را در کوتاه مدت حفظ کنید.

 

اگر به موقع محدود باشید ، ممکن است نتوانید تحصیل خود را در چند روز گسترش دهید. اگر چنین است ، فقط اطمینان حاصل کنید که برای استراحت مغز خود ، استراحت زیادی انجام دهید.یادگیری سریع و آسان 11 روش آسان برای یادگیری سریع و آسان موضوعات دشوار

روش ۷ موضوع را به شخص دیگری بیاموزید.

یک دوست یا یک همکلاسی خود را بگیرید و وانمود کنید که یک معلم هستید. مفاهیم اساسی آموخته ها را مرور کرده و به س questionsالات آنها پاسخ دهید. اگر در هر لحظه گیر کردید یا درگیر آن شدید ، برگردید و مواردی را که با آنها مشکل دارید دوباره مرور کنید.

 

اگر می توانید موضوعی را به شخص دیگری آموزش دهید ، احتمالاً بسیار نزدیک به تسلط بر آن هستید.یادگیری سریع و آسان 11 روش آسان برای یادگیری سریع و آسان موضوعات دشوار

یادگیری سریع و آسان

روش ۸ اطلاعات را با صدای بلند بخوانید.

بخشی از مطالب را بخوانید ، سپس آنچه را که تازه آموخته اید بیان کنید. نیازی نیست که با کسی صحبت کنید – اگر بخواهید می توانید این کار را به تنهایی در خانه انجام دهید. بلند گفتن اطلاعات به شما کمک می کند تا آنها را سریعتر به خاطر بسپارید و برای مدت بیشتری در ذهن خود نگه دارید.

 

بعد از اتمام کار ، یک بار دیگر اطلاعات را مرور کنید تا مطمئن شوید که به درستی رسیده اید. اگر چیزی را از دست دادید یا در یک منطقه تلاش کردید ، چند بار دیگر از آن عبور کنید.یادگیری سریع و آسان 11 روش آسان برای یادگیری سریع و آسان موضوعات دشوار

روش ۹ اطلاعات را به دنیای واقعی متصل کنید.

این دانش در آینده چه کمکی به شما می کند؟ در حال حاضر چه کمکی به شما می کند؟ اتصال موضوعی به کاری که خارج از محیط کلاس انجام می دهید راهی عالی برای بالا بردن علاقه شماست.

 

اغلب اوقات ، افراد موضوعات را به کاری که حرفه ای انجام می دهند متصل می کنند. اگر در حال یادگیری شیمی هستید ، شاید بعداً وقتی در آزمایشگاه کار می کنید از آن استفاده کنید. اگر ریاضی می خوانید ، ممکن است در آینده در یک شرکت حسابداری اعداد را خرد کنید.

روش ۱۰ اطلاعات را با دستگاه mnemonic حفظ کنید.

از این ترفند برای یادگیری سریع بخشهای اطلاعاتی استفاده کنید. به عنوان مثال ، اگر می خواهید رنگ های رنگین کمان (قرمز ، نارنجی ، زرد ، سبز ، آبی ، نیلی ، بنفش) را به خاطر بسپارید ، می توانید از دستگاه mnemonic Roy G. Biv استفاده کنید. به خاطر سپردن آن بسیار آسان تر است ، بنابراین می توانید سریعتر آن را بخاطر بسپارید و برای حفظ اطلاعات از آن استفاده کنید.

 

اگر ترتیب کارها را در ریاضیات (پرانتز ، نمادها ، ضرب ، تقسیم ، جمع ، تفریق) می آموزید ، می توانید از دستگاه mememonic PEMDAS استفاده کنید.

یادگیری سریع و آسان

روش ۱۱ دانش خود را با آزمون های آزمایشی بسنجید.

تست های تمرینی می توانند به شما نشان دهند که در کجا در حال مبارزه هستید. تقریباً برای هر موضوعی می توانید تعداد زیادی تست آزمایشی بصورت آنلاین پیدا کنید. اگر در محیط کلاس هستید ، می توانید از معلم خود بخواهید ببیند آیا آنها مواردی دارند که می توانید با آنها تمرین کنید.

 

اطمینان حاصل کنید که پاسخ های خود را بررسی کرده و از هر آنچه با آن دست و پنجه نرم کرده اید ، استفاده کنید.همچنین می توانید از یک همکلاسی خود بخواهید که پاسخ های شما را بررسی کند.