یکشنبه, ۱۰ مرداد ,۱۴۰۰

۱۰ عادت ساده و اثبات شده که باعث بهره وری بیشتر شما می شود

۱۰ عادت ساده و اثبات شده که باعث بهره وری بیشتر شما می شود

وقتی روزانه ۱۰ مورد عادت ساده در لیست کارهای خود دارید ، می توانید در مورد سطح بهره وری خود تحت فشار قرار بگیرید. انجام کارهای زیادی در مدت زمان کوتاه یک هدف والا است ، اما می توان این کار را انجام داد! برخی از این نکات و ترفندها را بخوانید تا عادت های روزمره خود را تغییر دهید و خود را با بهره وری بیشتر کنید.

9 عادت ساده و اثبات شده که باعث بهره وری بیشتر شما می شود

روش ۱ روز قبل را از شب قبل برنامه ریزی کنید.

۳۲ ۴ بهره وری خود را زودهنگام شروع کنید تا به چیزهای برتر دست پیدا کنید. قبل از خواب ، لیستی از کارهای مهم را با مهمترین وظایف خود مشخص کنید. لازم نیست ۱۰۰٪ کامل باشد ، اما باید یک راهنمای کلی برای همه مواردی باشد که شما باید روز بعد انجام دهید.

 

همین اصل در برنامه ریزی آخر هفته شما اعمال می شود. سعی کنید برنامه های خود را تا عصر پنجشنبه سنگ تمام بگذارید تا وقت خود را برای دستکاری در حوادث و وقت گذراندن از دست ندهید.

 

نگران نباشید که چه چیزی “درست” یا “غلط” است وقتی می خواهید یک برنامه زمان بندی کنید – بدانید چه چیزی برای شما مناسب است.

 

اگر متوجه شدید که در اتمام برنامه خود مشکلی ندارید ، خوب به محل تلف شدن زمان خود نگاه کنید. به عنوان مثال ، شاید شما تمایل داشته باشید که بعد از جلسات پاتوق و گپ بزنید ، که این باعث می شود دیر به دنگ بزنید.9 عادت ساده و اثبات شده که باعث بهره وری بیشتر شما می شود

روش ۲ اولین چیز را ورزش کنید.

حتی ۱۰ دقیقه ورزش می تواند باعث تقویت انرژی شود. وقتی از خواب بیدار شدید ، سعی کنید برای یک آهسته دویدن سریع یا دویدن روی تردمیل خارج شوید. این کار روز شما را به درستی آغاز می کند و به شما انرژی کافی می دهد تا بتوانید در تمام طول روز مثمر ثمر باشید.

 

مطالعات نشان می دهد که ورزش در طول هفته کاری می تواند دیدگاه مثبت تری به زندگی داشته باشد ، بنابراین یک تقویت کننده روحیه عالی است.9 عادت ساده و اثبات شده که باعث بهره وری بیشتر شما می شود

روش ۳ هر روز صبح مدیتیشن کنید.

شلوغی ذهنی خود را پاک کنید و ذهن خود را تیز نگه دارید. هر روز ۵ تا ۱۰ دقیقه بنشینید و روی تنفس خود تمرکز کنید. ذهن خود را خالی کنید و سعی کنید به چیزی جز آرامش و آرامش فکر نکنید. اگر تازه شروع به مراقبه می کنید ، مقاله ما درباره مراقبه را برای مبتدیان بررسی کنید.9 عادت ساده و اثبات شده که باعث بهره وری بیشتر شما می شود

روش ۴ یک صبحانه سالم بخورید.

به خودتان سوخت کافی بدهید تا بتواند روزانه آن را تأمین کند. بنشینید و یک صبحانه سالم و پر از پروتئین های بدون چربی ، غلات کامل و میوه های تازه بخورید. ذهن شما (و معده شما!) از شما تشکر می کند.

 

یک اسموتی میوه ، املت ، یک کاسه گرانولا و ماست یا یک بوریتوی صبحانه همراه با تخم مرغ و سوسیس امتحان کنید.از غذاهای صبحانه شیرین مانند شیرینی و غلات دوری کنید. خوردن این مقدار شکر در اوایل صبح می تواند باعث شود شما بعداً در روز سقوط کنید.9 عادت ساده و اثبات شده که باعث بهره وری بیشتر شما می شود

روش ۵ با سخت ترین کار خود شروع کنید.

چه چیزی است که شما مشتاقانه منتظر آن نیستید؟ فوراً این کار را انجام دهید و تمام کنید. وقتی کاری را انجام دهید که از آن وحشت دارید ، بقیه روز شما ناگهان کاملاً راحت تر به نظر می رسد. هنگامی که بیشترین انرژی را برای شروع درست روز تعطیل خود دارید ، فوراً وارد آن شوید.

 

اگر برای شروع یک کار سخت مشکل دارید ، به خود بگویید فقط ۵ دقیقه روی آن کار کنید. سپس ، سعی کنید ۱۰ دقیقه دیگر روی آن کار کنید. قبل از اینکه آن را بشناسید ، کار شما در نیمه راه تمام می شود ، و شما تا رسیدن به آن بسیار نزدیکتر خواهید بود.سعی کنید صبح اول به ایمیل ها پاسخ ندهید. آنها انرژی ذهنی زیادی را از شما می گیرند و واقعاً می توانند حواس شما را پرت کنند.9 عادت ساده و اثبات شده که باعث بهره وری بیشتر شما می شود

۱۰ عادت ساده

روش ۶ عوامل حواس پرتی را مسدود کنید.

زندگی پر از چیزهایی است که برای جلب توجه شما رقابت می کنند. وقتی زمان تولید رسید ، تلویزیون را خاموش کنید و تلفن خود را روی بی صدا قرار دهید. اگر فکر ناگهانی دارید که مربوط به کاری نیست که انجام می دهید ، آن را روی یک کاغذ قراضه یادداشت کنید و بعداً به آن برگردید.

 

اگر در محل کار خود هستید ، به همکاران خود اطلاع دهید که تا چند ساعت آینده نمی توانید مزاحم شوید.اگر برای مدت زمان طولانی در کار مشکل دارید ، یک تایمر را به مدت ۳۰ دقیقه روی تلفن خود تنظیم کنید. هنگامی که زنگ هشدار خاموش شد ، ۵ دقیقه قبل از شروع کار به خودتان استراحت دهید.

روش ۷ چند وظیفه ای انجام ندهید.

به نظر ایده خوبی می رسد ، اما در کل از کارایی کمتری برخوردار است. وقتی زمان رسیدن به کار است ، یک مورد را انتخاب کنید و تا زمان کامل روی آن تمرکز کنید. اختصاص دادن فضای مغز شما به یک چیز در یک زمان منجر به کیفیت بهتر و نتایج سریعتر می شود.

 

معمولاً تصور می شود که برخی از افراد فقط مهارت چند وظیفه ای دارند. با این حال ، مطالعات نشان می دهد که افرادی که در انجام چند وظیفه تبحر دارند ، هنوز نرخ بهره وری کمتری نسبت به افرادی دارند که همزمان بر روی یک چیز تمرکز می کنند.

روش ۸ بلافاصله آلودگی ها را پاک کنید.

فضاهای به هم ریخته منجر به ذهن آشفته می شود. صبح که از خواب بیدار می شوید ، قبل از حرکت رختخواب خود را مرتب کنید. وقتی پروژه ای را به پایان رسانید ، مقالات اطراف میز خود را تمیز کنید. صرف چند دقیقه برای پاکسازی مشکلات شما می تواند در طولانی مدت منجر به بهره وری بیشتر شود.

 

در صورت تمیز بودن محیط کار نیز شروع به کار بسیار راحت تر است. نشستن پشت یک میز آشفته طاقت فرسا است ، اما نشستن روی میز تمیز شما را برای روز آماده می کند.

۱۰ عادت ساده

روش ۹ استراحت کنید.

مغز شما برای استراحت و بهبودی به کمی تنفس نیاز دارد. بعد از اینکه چند ساعت کار کردید ، ۱۰ تا ۱۵ دقیقه وقت بگذارید و برخی از حرکات کششی ، مقداری راه رفتن یا برخی از تنفس عمیق را انجام دهید. بلند شوید و حرکت کنید تا با طراوت و آماده برای بقیه روز برگردید.

 

ممکن است وسوسه انگیز باشد که ساعت ها بدون وقفه کار کنید. با این حال ، انجام این کار در واقع سطح بهره وری شما را کاهش می دهد و می تواند احساس سوختگی در شما ایجاد کند.

 

همچنین ، مطمئن باشید که هر روز به میزان کافی می خوابید و زمانی را که نیاز دارید از خود خارج می کنید و از آن لذت می برید. این به شما کمک می کند در طول روز انرژی و تمرکز بیشتری داشته باشید.